Dėl pasenusių šilumos punktų šiluma eina į orą

Siekdami sumažinti sąskaitas už šilumą, daugiabučių namų administratoriai įgyvendina „5 žingsnių šilumos taupymo programą“. Į ją aktyviai įsitraukė ir uostamiesčio atstovai.

Kad sąskaitos būtų mažesnės

Specialistų teigimu, vienas svarbiausių žinginių, įgyvendinant šią programą, – šiltuoju sezonu automatizuoti senuosius šilumos punktus. Praktika rodo, kad įgyvendinus šiuos darbus, pastate sunaudojama iki 16 proc. mažiau šilumos.

„Automatizuotas šilumos punktas suteikia galimybę reguliuoti šilumos kiekį daugiabučiui, priklausomai nuo lauko oro temperatūros ir vartotojo poreikių. Pasenusių šilumos punktų galimybės ribotos – jie nesuteikia galimybės sumažinti šilumos kiekio iki reikiamo lygio. Šiluma eina į orą – dėl to sąskaitos už šilumą yra gerokai didesnės, nei galėtų būti“, – aiškihno „Mano būsto“ Klaipėdos padalinio Šilumos ūkio tarnybos vadovas Alvidas Venckus.

Specialisto žodžiais, uostamiestyje modernizuoti šilumos punktus ypač aktualu. Poreikį reguliuoti tiekiamą šilumos kiekį diktuoja šiam miestui būdingi vyraujantys stiprūs šiaurės vakarų krypties vėjai bei drėgnas oras.

Jūriniam klimatui charakteringa aukštesnė žiemos temperatūra, dėl kurios reguliuoti šilumos kiekį ir taip mažinti sąskaitas aktualu ne tik pavasarį bei rudenį, kai šilumos sezonas jau prasidėjęs, tačiau oro temperatūra dar pakankamai aukšta, bet ir žiemą.

Modernizuoja šimtai

Klaipėdos daugiabučiuose, kuriuose buvo automatizuoti šilumos punktai, praėjusio šildymo sezono šilumos suvartojimo rodikliai buvo iki 16 proc. mažesni nei ankstesnio, kai dar nebuvo atlikti modernizavimo darbai.

Iš viso įmonių grupės „Mano būstas“ administruojamuose daugiabučiuose modernizuoti 176 daugiabučių šilumos punktai. Iš jų 20 atnaujinta per 2011 m. Senieji šilumos punktai likę 212 Klaipėdos daugiabučių.

Namą Taikos pr. 103 būtų galima pavadinti rekordininku: jame modernizavus šilumos punktą, per 2011–2012 m. šildymo sezoną, palyginti su 2010–2011 m., buvo sutaupyta beveik 5 tūkst. litų.

Pasak šilumos ūkio tarnybos specialistų, jei šilumos kiekis 1 kv. m yra didesnis nei 25 kilovatvalandės, reikėtų susirūpinti. Šis požymis rodo, kad namo šildymo sistema prašosi atnaujinama arba prasta jo būklė – šiluma iškeliauja pro rūsių, laiptinių, butų langus.

Modernizuojant šilumos punktą, sistemos paskirstymo vamzdyne taip pat automatiškai įdiegiamos šilumą balansuojančios priemonės. Jos užtikrina tolygų šilumos pasiskirstymą daugiabutyje. Jei sistema išbalansuota, vienuose to paties namo butuose temperatūra gali būti per aukšta, kituose – per žema. Kitaip tariant, tokiu atveju vieni gyventojai šąla, o kitiems – per karšta.

Sutaupė per 623 tūkst. litų

Šilumos punktų automatizavimas yra vienas iš 5 šilumos taupymo programą žingsnių. Siekdami gyventojams padėti taupyti šilumą ir sumažinti sąskaitas, ją įgyvendina daugiabučių administratoriai Klaipėdoje ir kituose šalies miestuose.

„Įgyvendinant „5 žingsnių šilumos taupymo programą“, šilumos nuostolius galima sumažinti tiek pačiuose būstuose, tiek bendrose patalpose. Abiem atvejais reikia gyventojų įsitraukimo. Kviečiame nelaukti žiemos ir susisiekti su savo namo priežiūros vadybininku. Jis patars, kokios priemonės yra siūlomos jūsų namui, informuos, kas jau atlikta jūsų name“, – patarė „Mano būsto“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Genys.

Iš viso Klaipėdoje prie „5 žingsnių šilumos taupymo programos“ yra prisijungę 196 namai. Svertinis 2011–2012 m. šilumos suvartojimo koeficientas juose 17 proc. mažesnis nei 2010–2011 m. sezoną. O sutaupyta daugiau nei 623 tūkst. litų.

Daugiau apie programą www.taupykimesiluma.lt.

„Klaipėdos“ inf.NAUJAUSI KOMENTARAI

vikis

vikis portretas
Kol silumininku atlyginimai bus po 10 tukst,o iseitines besikeiciant valdzioms po 150tukst,nelabai ka tie 5 zingsniai duos sutaupyt. Vanduo,siluma tapo pagrindiniu partiju maitintoju-loviu.

Leonardas

Leonardas portretas
Mažojo Geniuko pasakėlės, kaip "Rubikono" dėdėms prasigalvoti pinigų.

šilumininkas

šilumininkas portretas
Modernizuokit gerbiamieji, pirkit naujas įrangas, nes matome, kad jau daugėja nebeišsimokančių mums. Mums reikalinga ne mažesnė pinigų suma, todėl, Jums modernizavus savo šildymo sistemas, o mums pakėlus kainas už šildymą, mes išsaugosime savo pajamas ir pelną. Ir tik avigalvis gali tikėtis, kad man rūpi jūsų piniginės būklė. Paskaičiuokite garbieji kurmiai , kas duoda daugiau pajamų ir pelno - dešimt vienetų po vieną litą, ar vienas vienetas už dešimt litų. Sėkmės modernizuojant, ir paskubėkite...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių