Dėl L.Stankūnaitės ir jos dukros pasimatymų – galvosūkis

Vaiko teisių apsaugos specialistai ragina Laimutę Stankūnaitę tęsti pasimatymus su dukra. Pasak Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Birutės Daugėlienės, L.Stankūnaitei buvo nusiųsti du raštai.

„Viename jų paaiškinome, kad negalime priversti mergaitės vykti į susitikimus neutralioje aplinkoje, po to dar kartą paraginome L.Stankūnaitę sutikti matytis su dukra N.Venckienės namuose“, – sakė B.Daugėlienė.

Pasak vedėjos, kol kas atsakymo iš L.Stankūnaitės nesulaukta. B.Daugėlienė kol kas taip pat negirdėjo, kad L.Stankūnaitė skųstų Vaiko teisių tarnybą kaip neužtikrinančią pasimatymų su dukra ir jos grąžinimo, kaip nurodo Kėdainių rajono apylinkės teismas savo nutartyje, priimtoje gruodžio 16 d.

„Kiekvienas turi teisę kreiptis į teismą. Noriu dar kartą akcentuoti, kad L.Stankūnaitė kaip motina turi visas teises matytis su dukra“, – kalbėjo B.Daugėlienė.

Ji taip pat minėjo, kad dar nevertino ir mergaitės globėjos sprendimo nufilmuoti globotinės parodymus dalyvaujant antstoliui. Mergaitė vaizdo įraše kalbėjo, kad buvo tvirkinama ir nenori gyventi su motina.

Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė mano, kad taip vaikas buvo traumuojamas ir pavedė tai ištirti Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos skyriui. „Kol kas vertinimo neturime, dar aiškinamės aplinkybes“, – sakė B.Daugėlienė.

Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė tvirtino,  kad šiuo metu sprendžiama, kaip tęsti pasimatymus, nes iki šiol taikytas būdas motinai su dukra bendrauti internetu nepasiteisino.

„Nepavyksta suderinti interesų: motina nenori vykti pas globėją, o internetu per „Skype“ programą irgi nepavyksta organizuoti bendravimo. Pastaruoju būdu vyko tik trys pokalbiai“, – sakė J.Dabašinskienė.

Remiantieji dabartinę velionio D.Kedžio dukros globėją Neringą Venckienę yra sunerimę, kad gali būti planuojama mergaitę perduoti L.Stankūnaitei prievarta. „Po trumpos ir santykinės ramybės, valstybinės tarnybos vėl pradeda vykdyti Kėdainių teismo nutarties skubos tvarka L.Stankūnaitei perduoti dukrą vykdymą. Kokios vykdymo formos bus taikomos dabar – mums nežinoma, jos kuriamos slaptuose pasitarimuose“, – rašoma „Drąsos kelio“ puslapyje, socialiniame tinkle „Facebook“.

Trečiadienį Socialinių reikalų ir darbo ministerijoje iš tiesų vyko vaiko teisių apsaugos darbuotojų pasitarimas. „Buvo kalbama, kokių priemonių imtis ieškant taikaus sutarimo tarp mamos ir globėjos, siekiant apsaugoti mažametės mergaitės interesus. Tuo tikslu abiem pusėms buvo siūlyta mediacija (taikaus kelio ieškojimas), tačiau kol kas tai neduoda jokio rezultato“, – sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė.

Paklausta, ar pagrįsti būgštavimai, kad mergaitę ketinama paimti prievarta arba apgyvendinti neutralioje aplinkoje, kol galutinai nebus rastas kompromisas tarp globėjos ir motinos, pašnekovė pripažino, kad tai buvo svarstyta.

„Taip, anksčiau tokių idėjų būta, jog vaikas galėtų apsigyventi neutralioje aplinkoje, tačiau laikomasi nuostatos, kad su tuo turi sutikti pati mergaitė, todėl tai nelabai realu“, – atsakė L.Bušinskaitė.


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

siaubas

siaubas portretas
Nė verkti ,nė juoktis.

as

as portretas
NA NEREIKIA MOTINAI VAIKO.ko jus taip stengiates ,nenori motina bendraut nei per skype ,nei pas mergaite vaziuot.nezino visos darbuotojos kaip is kailio nertis,kad motina teiktusi bendraut su vaiku.tik visus kaltina kad vaiko jai nepateikia ant lekstutes.tada kur jau dingtu,tektu pasiimt ,kad taip persa.

nuomone

nuomone portretas
Mergaite yra nukentejusioji pedofilijos byloje, motina spec. liudininke, kuriai bet kurią akimirką gali būti parekšti įtarimai.Apie kokį vaiko perdavimą kalbate, ponai valdžiažmogiai.???????? Mergaite auginama ne pas svetimus- pas savo kraujo gimines- senelius ir tetą.Vaiko teises negina vaiko teisių, o šokinėja pagal : "Šventosios"" Stankūnaites užgaidas, o gal ne tik jos.......Šioje situacijoje visiems viskas aišku.Arba vaikų teises, teismai atsižvelgia į mergaites norą gyventi su teta ir seneliais, arba juos įvardinsime kaip galimai tarnaujančius užsakomiems tikslams.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių