Dėl kyšio sulaikytas Generalinės prokuratūros prokuroras (papildyta)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai sulaikė ir į Vilniaus areštinę uždarė Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorą Eriką Vaitekūną. Jis sulaikytas su įkalčiais iškart po to, kai paėmė 30 tūkst. litų kyšį.

Kaltę pripažįsta

Kaip teigia, E.Vaitekūno kolega, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Mindaugas Dūda, įtariamasis buvo sulaikytas pirmadienį vakare, netoli Kauno esančioje degalinėje.

"Ikiteisminį tyrimą pradėjo Generalinis prokuroras, gavus tam tikros informacijos iš STT. Atiekant šį ikiteisminį tyrimą dirbo ir prokuratūra, ir  STT Vilniaus bei Kauno valdybos", - kalbėjo M.Dūda.

Kol kas prokuroras sulaikytas 48 valandoms. Jis uždarytas ir apklaustas. Trečiadienį prokuratūra turėtų apsispręsti ar kreiptis į teismą dėl jo sulaikymo, ar skirti kitokią kardomąją priemonę.

E.Vaitekūno kolegos Generalinėje prokuratūroje sako, kad prokuroras pripažįsta savo kaltę, todėl griežčiausia kardomoji priemonė - sumėmimas jam nebus skirta. Kol vyksta tyrimas prokuroras nušalintas nuo pareigų.

Bendradarbiaujama su STT

Tyrimas pradėtas birželio 19 d. Jį pradėjo jau naujasis prokuroras Darius Valys.

Tą pačią dieną prokuratūra STT pranešė, kad E.Vaitekūnas pinigų reikalauja už kardomosios priemonės – suėmimo pakeitimą švelnesne kardomąja priemone (užstatu) vienam iš baudžiamosios bylų įtariamajam.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente. Sudaryta tyrimo grupė iš prokurorų ir STT pareigūnų.

E.Vaitekūnas dažniausiai tirdavo su žmonių prekyba ir prostitucija susijusias bylas. Kokioje byloje jis pažadėjo už solidžią pinigų sumą pakeisti kardomąją priemonę įtariamjam, kol kas neatskleidžiama. „Negaliu šito pasakyti“, - teigė M.Dūda.

Tyrė prostitucijos bylą

Viena iš paskutiniųjų E.Vaitekūno tirtų bylų yra tebevykdomas ikiteisminis tyrimas dėl Vilniaus striptizo klubuose „Woterworld“ ir „Eden“ klestėjusios prostitucijos.

Šioje byloje įtarimai yra pareikšti 11 asmenų, tarp jų ir klubo savininkams. Visi šie asmenys buvo sulaikyti, kai kurie jų suimti, tačiau vėliau jiems kardomosios priemonės buvo pakeistos į rašytinius pasižadėjimus neišvykti arba namų areštą.

Suimtas liko tik vienas asmuo, kurio nei pareigos, nei pavardė neatskleidžiama. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad šiuose klubuose prostitucijos verslas klestėjo beveik šešerius metus, nuo 2004 m. pavasario. Striptizo šokėjos, klubuose buvo verčiamos ne tik šokti, bet ir teikti seksualines paslaugas už pinigus.

Klubo savininkai ir jų darbuotojai buvo pasiskirstę vaidmenimis, vieni įtraukdavo merginas į prostituciją, kiti ieškojo klientų ir t.t.

Visiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai ne tik dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos bei įtraukimo į prostituciją, bet ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos vedimo bei nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo.

Prostitucijos verslui klube „Woterworld“ ir trijuose „Eden“ klubuose smogta naktį iš vasario 19-osios į 20-ąją.

Turėdami informacijos, kad klubų savininkai ir kai kurie jų darbuotojai striptizo šokėjas verčia dirbti ir prostitutėmis, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai vienu metu pasibeldė į visų klubų duris. Kratų rezultatai jų įtarimus patvirtino – klubuose verčiamasi prostitucija.

Kratų metu rasta duomenų, patvirtinančių gerai organizuotą ir maskuojamą seksualinių paslaugų teikimą minėtuose klubuose. Rasti ir paimti vertingi dokumentai, užrašai, pinigai, gauti už merginų teiktas seksualines paslaugas, pareigūnai aptiko įvairiausių sekso žaidimams naudojamų „žaisliukų“ ir net panaudotų prezervatyvų.

Iškart po šių kratų įtarimai dėl prostitucijos verslo organizavimo buvo pareikšti šešiems klubų darbuotojams, jų savininkai buvo surasti vėliau.

Prostitutėmis dirbusios šokėjos šioje byloje apklaustos tik kaip liudytojos. Jų atžvilgiu tyrimai nepradėti.

„Mes su juo nedraugavome, bendravome tik kaip kolegos dirbantys viename pastate, tačiau aš asmeniškai nebūčiau pagalvojęs, kad jis gali taip pasielgti“, - paklaustas ar buvo galima tikėtis, kad E.Vaitekūnas iš kažko reikalaus kyšio, atsakė M.Dūda.


Šiame straipsnyje: STTVaitekūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių