Dėl gripo Kalėdinių renginių neatšauks

Šeštadienio vakarą Rotušės aikštėje vyks kalėdinės eglutės įžiebimo šventė „Ugnies pūga“. Kauniečiams žadama galingų daugiaspalvių lazerių, šviesos animacijos šou, koncertas ir fejerverkai.

Gripo epidemija nesutrukdys

Sparčiai plintant gripo epidemijai miestiečiai ėmė abejoti, ar tikrai įvyks šeštadienį suplanuota šventinė eglutės įžiebimo ceremonija Rotušės aikštėje bei visi šiai progai numatyti renginiai.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas trečiadienį užtikrino, kad renginys savaitgalį tikrai įvyks. Esą sprendimas neatšaukti šventės priimtas pasikonsultavus su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais.

„Kviečiame į šventę visus miestiečius, kurie nesibaimina gripo. Rizika tikrai nedidelė, nes renginys vyks ne uždaroje patalpoje, bet aikštėje“, - garantavo A.Kupčinskas.

Miesto vadovas džiaugėsi, kad šįmet gerokai kuklesnio biudžeto kalėdiniai renginiai bus nė kiek neprastesni negu praėjusiais metais, nes nemenką dalį darbų atliko savanoriai.

Tiems, kuriuos gripas paguldė į lovą, šventės organizatoriai pataria neliūdėti, nes visą šventę tiesiogiai transliuos „Mikrovisatos TV“ internetu.

Sukūrė kalėdinį miestelį

Rengtis Kalėdoms organizacinė grupė pradėjo rugsėjo mėnesį. Iš pradžių derinti įvairių visuomenės grupių interesai, kad renginiai nenuliūdintų nei mažiausio, nei solidaus amžiaus kauniečio.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius pasakojo, kad visų norus suderinti nebuvo lengva.

Pavyzdžiui, Kauno studentai norėjo įkurti atskirą studentų miestelį su dirbtiniais namukais, tačiau jiems nepavyko rasti rėmėjų, todėl keturi studentų namukai buvo įjungti į Rotušės aikštėje suformuotą kalėdinį miestelį. Kiekviename namuke vyks kitokios pramogos. Juose bus mokoma pasigaminti suvenyrus, eglės žaisliukus, mažiesiems bus skaitomos pasakos, jų piešinių ir laiškų lauks Kalėdų senelis. Jis vaikų Rotušės aikštėje lauks ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 17 iki 19 valandos, o savaitgaliais - nuo 12 iki 14 valandos.

Beje, Kauno senamiestyje šventiniu laikotarpiu kursuos nemokamas „Jacobs“ troleibusas, kuriame bus galima pasivaišinti kava, išmokti gaminti kalėdinius suvenyrus, groti dūdele ir kitų dalykų. Troleibusas kursuos nuo kultūros centro „Tautų namai“ iki Pilies.

Eglutė - neturtinga, bet sakrali

Daugelio šventinių idėjų autorė, galerijos „Balta“ savininkė Jolanta Šmidtienė žavėjosi Senamiesčio bendruomene, kuri noriai prisidėjo prie Rotušės puošimo.

„Reikėjo sulaukti krizės, kad pajustume žmonių gerumą. Kiekvienas prisidėjo savaip: vieni puošė eglę, kiti vaišino kaimynus užkandžiais, treti rūpinosi, kad nepritrūktų darbo įrankių“, - kalbėjo ji.

 J.Šmidtienė pabrėžė, kad Kalėdų eglė šįmet bus kitokia. Visų pirma, ji nebus turtinga, tai yra nebus vadovaujamasi amerikiečių tradicijomis. Priešingai - eglė bus sakrali, į ją miestiečiai turėtų žvelgti kaip į katalikybės simbolį.

„Ji nuramins ir paskatins adventiškai susimąstyti“, - apie Kalėdų eglutę kalbėjo J.Šmidtienė.

Beveik visus papuošimus padarė savanoriai: jauni ir vyresnieji. Esą į eglutės puošimą sudėta visų žmonių rankų ir širdies šiluma.

Dar dvi eglutes planuojama įžiebti kitose miesto vietose - Vienybės aikštėje ir prie Merkurijaus fontano.

Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė "Ugnies pūga" programa:

Lapkričio 28 d., šeštadienis, 18 val. Rotušės a.

Šerkšno pasaka, Kalėdų senelis, Šviesos animacija, galingiausi Lietuvoje daugiaspalviai lazeriai, ugnies misterija, grupė "Kvinta", pramoginė muzikos studija DND, vaikų eurovizijos 2008 m. laimėtoja Eglė Jurgaitytė ir baltosios meškos, grupė "N.E.O."

 


Šiame straipsnyje: kalėdos kaune

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam
  S. Šliažas: patirtas smurtas randus palieka ilgam

  Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuotoje visuomenės sąmoningumo didinimo akcijoje „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ dalyvauja ir su centro psichologe Dovile Bubniene kalbasi Sigitas Šliažas, Kauno miesto savivaldybės adm...

 • Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis
  Jonučiuose atidarytas šiuolaikinis darželis

  Kauno rajono savivaldybė trečiadienį Jonučiuose oficialiai atidarė vaikų darželį, kuriame įsikūrė šešios ikimokyklinio ugdymo grupės. ...

  4
 • Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros
  Pėsčioji: dėl automobilio vos neužšokau ant tvoros

  Prieš kelerius metus Panemunėje įrengta žiedinė sankryža kelia pavojų. Važiuojantys automobiliai nuolat kliudo šaligatvį, kuriuo į mokyklą keliauja būrys vaikų. ...

  2
 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

  3
 • Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės
  Pašto ženkle – ketvirtis amžiaus draugystės

  Lietuvos trispalvė Dovydo žvaigždėje – tokia dviejų tautų santykių 25-metį įamžinantis Kaune besimokančios studentės kurtas logotipas jau kitų metų sausį virs pašto ženklu. ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

  2
 • „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?
  „Britanikos“ vaiduoklis: kas slepiasi viduje?

  Ramesnę dieną įsiklausęs gali girdėti, kaip serijomis lyg kulkosvaidžiai pokši "Respublikos" viešbutį griaunantys ekskavatoriai. Šis garsas girdimas ir nuo kito vaiduoklio – "Britanikos". Čia užsuko ir &q...

  2
 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  9
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  3
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

  1
Daugiau straipsnių