Dėl galimybės Europos čempionato finalą surengti Vilniuje valdžia dykai dalija patalpas

Vilniaus savivaldybėje, pasirodo, apstu tuščių kabinetų. Vienas jų neatlygintinai dviems metams užleistas Lietuvos krepšinio federacijai. Tuo metu miesto lėšos švaistomos kai kurių skyrių patalpų nuomai senamiestyje.

Stengiasi nurungti Kauną

Savivaldybės kolegija ketvirtadienį svarstė, ar suteikti patalpas dangoraižyje Lietuvos krepšinio federacijai, ar ne. Federacijai siūloma dvejiems metams panaudos teisėmis skirti beveik 82 kv. metrų kabinetą antrame savivaldybės aukšte. Panaudos teisėmis reikštų, kad federacija už naudojimąsi kabinetu savivaldybei nuomos nemokės, atsiskaitys tik už sunaudotą elektrą, vandenį, šildymą, kitas paslaugas.

Pasak Vilniaus vicemero Gintauto Babravičiaus, neatlygintinai suteikti patalpas Lietuvos krepšinio federacijai būtina. Esą jose įsikurtų pasirengimo 2011 m. Europos krepšinio čempionatui įsteigtas organizacinis komitetas. Nedavusi šiam patalpų Vilniaus miesto savivaldybė siaubingai pakenktų miesto įvaizdžiui. Esą galbūt net prarastų galimybę įtikinti komitetą, kad finalinės čempionato varžybos būtų rengiamos Vilniuje, o ne Kaune. Kuo patalpų suteikimas arbe ne siejasi su finalinių varžybų vieta?

„Kuomet aš noriu kokią nors merginą vesti prie altoriaus, aš stengiuosi jai įtikti: perku jai dovanas, gėles, vaišinu kava, kartais vynu. Stengiuosi nusivesti ją į kokį geresnį restoraną. Taip mes lankstomės ir prieš Lietuvos krepšinio federaciją, nes konkurencija tarp Vilniaus ir Kauno dėl finalinių varžybų surengimo yra konkreti ir reali. Jeigu mes kuo nors organizaciniam komitetui įsiteiksime, gal jie priims sprendimą, kuris pagerintų Vilniaus galimybes“, - paaiškino G.Babravičius.

Būtina pabrėžti, kad vicemeras tarsi lankstosi pats prieš save. Mat G.Babravičius taip pat yra narys minėto čempionato organizacinio komiteto, kuris dvejus metus gyvens po savivaldybės stogu.  

Veltui švaisto miesto lėšas

G.Babravičiaus argumentai ir gąsdinimai apie galimybę pralošti konkurencinėje kovoje Kaunui įtikino daugumą kolegijos narių. Tačiau atsirado ir tokių, kuriems nepatiko patalpų užleidimo idėja. Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis atkreipė kolegijos narių dėmesį į neefektyviai ir neekonomiškai naudojamas savivaldybės patalpas. Esą šių dangoraižyje yra ne viena, tačiau dėl nesuprantamų priežasčių dalis savivaldybės skyrių išbarstyti po Vilnių ir jiems patalpos nuomojamos.

Vienas tokių pavyzdžių – Vaiko teisių apsaugos skyrius, iškraustytas į A.Juozapavičiaus gatvę. Ten esančias patalpas Vilniaus miesto savivaldybė nuomojasi. Civilinės saugos skyrius kiurkso Gedimino prospekte. Civilinės metrikacijos skyrius įsikūręs K.Kalinausko gatvėje.

V.Martikonis kolegijos nariams pasiūlė sprendimui nepritarti ir vietoje organizacinio komiteto į laisvas patalpas įkelti savivaldybei priklausančių skyrių darbuotojus. Taip būtų sutaupytas ne vienas tūkstantis litų iš miesto biudžeto.

Spjovė į veidą kolegijai

O štai Nepriklausomos frakcijos seniūnas Gintaras Kazakas nesutiko balsuoti už patalpų skyrimą federacijai dėl šios iškrėstos šunybės. Mat kolegija klausimą dėl patalpų skyrimo svarstė ketvirtadienį, kai organizacinio komiteto nariai jose sėdi jau nuo pirmadienio. Kabinete komiteto nariams pastatyti stalai, sujungti kompiuteriai, atnešti baldai, komiteto atributika.

Tai išgirdęs socialdemokratas Audrius Rudys mestelėjo posėdžiui pirmininkaujančiam vicemerui Stanislovui Šriūbėnui: „Noriu pabrėžti, kad aš paskutinį kartą balsuoju už jau įvykusį faktą. Kitą kartą aš iš principo balsuosiu prieš, nes tokius veiksmus, kai pirma įkeliamas komitetas, o paskui sprendžiama skirti jam patalpas ar ne, aš laikau Vilniaus miesto tarybos ir kolegijos nuvertinimu“, - piktinosi A.Rudys.

Tačiau paaiškėjo, kad G.Babravičiui toks spjūvis tarybai ir kolegijai į veidą visiškai suprantamas. Jis net pažadėjo pasiaiškinti, kas komitetą į kabinetą savivaldybėje įleido anksčiau laiko ir pasiūlyti tam asmeniui skirti premiją. Esą šįkart visuomenės interesas yra aukščiau įstatymo raidės. O kas, jei taryba ketvirtadienį būtų balsavusi prieš komiteto atėjimą į dangoraižį?

„Būtume išviję komitetą lauk. Nedaug jie čia dar tų daiktų atsinešė. Tokiu atveju jie būt susirinkę kompiuterius, susivynioję vėliavą ir šutinę iš čia“, - komentavo Vilniaus miesto vicemeras.

Mindaugas Špokas
2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato organizacinio komiteto vadovas

Mes kreipėmės į savivaldybę, prašėme patalpų, jie mūsų prašymą išpildė. Už tai esame dėkingi Vilniaus miesto savivaldybei. Nieko blogo tame nematome: teisinės sutartys derinamos, iki savaitgalio jos jau turėtų būti pasirašytos.

Tiesa, mūsų žmonės jau nuo pirmadienio patalpose dirba, bet aš nenoriu ieškoti kaltų, kas ką ne taip padarė. Matyt, kažkas iš valdžios juos anksčiau laiko įleido, bet pavardžių nenoriu minėti. Mes bendraujame savivaldybėje su penkiais žmonėmis: vicemerais, administracijos direktoriaus pavaduotoju, sporto skyriaus vadovu ir kitais. Be jų žinios tokie dalykai tikrai nedaromi. Mums raktą atnešė paprastas žmogus, bet jis nurodymą gavo iš valdžios. Juk mes ne savavališkai įsibrovėme, pasiėmėme raktą ir dabar savivaldybėje sėdime. Bet jūs savivaldybėje klauskite, kas komiteto narius įleido, mes į tas smulkmenas nesigiliname. 

Mums savivaldybėje sėdėti gerai: patalpos centre, žmogui bus patogu rasti, be to, čia viešės užsienio delegacijos. Viena svarbiausių – iš  FIBA Europe, kurie sausio pabaigoje spręs, kuriame mieste vyks finalinės varžybos. Jų spaudos konferencija taip pat bus rengiama Vilniaus miesto savivaldybėje. Aišku, vien dėl to, kad mes gavome patalpas, Vilniui nebus suteikta galimybė rengti čempionato finalą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių