Dėl atrakcionų Palangos meras kreipėsi į Prezidentę

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją prašydamas užkirsti kelią neteisėta veikla kurorte užsiimančių verslininkų galimiems piktnaudžiavimas bei užtikrinti, kad būtų vykdomas teisingumas.

Rašte Nacionalinės teismų administracijos direktoriui Kęstučiui Vaškevičiui Š. Vaitkus nurodė, jog Palangos miesto savivaldybės administracija šią vasarą ne kartą kreipėsi į teismus dėl Palangoje neteisėtai veikiančių atrakcionų, nelegalios reklamos ir kitų klausimų, tačiau iki šiol nėra priimtas nė vienas sprendimas.

Apie susidariusią situaciją Š. Vaitkus informavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Atkreipiame dėmesį, kad kurortinis sezonas Palangoje yra trumpas – trunka tik tris vasaros mėnesius, ir būtent šiuo laikotarpiu užfiksuojama daugiausia pažeidimų. Pasibaigus vasarai pažeidėjai pašalina pažeidimus (nuima nelegalias reklamas, išveža neteisėtai pastatytus atrakcionus, atlaisvina savavališkai užimtą valstybinę žemę), tad rudenį priimami teismų sprendimai nebetenka prasmės. Tokia situacija kartojasi kiekvieną vasarą, taip neįvykdomas teisingumas“, - pabrėžė Š.Vaitkus.

Kaip pavyzdys pateikiamas respublikinėje žiniasklaidoje plačiai aptartas nelegaliai veikiančių atrakcionų (Vytauto g. 39 ir Vytauto g. 41) Palangoje klausimas: birželio 27 d. ir liepos 4 d. Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą su prašymu dviejuose sklypuose uždrausti atsakovui vykdyti atrakcionų veiklą ir įpareigoti išgabenti pramoginius įrenginius iš žemės sklypų. Tačiau iki šiol nėra net paskirta šios civilinės bylos nagrinėjimo data.

Užuot šią bylą pradėjus nagrinėti iš esmės, Palangos miesto apylinkės teismas liepos 2 d. skyrė laikinąsias priemones – priimta nutartis laikinai uždrausti vykdyti atrakcionų veiklą. Liepos 5 d. žemės savininkams įteiktas antstolio reikalavimas nutraukti atrakcionų veiklą. Liepos 12 d.. antstolis G. Kairys ir liepos 23 d. antstolė V. Daugirdienė  kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą dėl baudų skyrimo abiejuose sklypuose neteisėtą veiklą vykdančių sklypų savininkams, tačiau net ir baudos skyrimo klausimą teismas nusprendė nagrinėti tik rugsėjo viduryje.

Analogiška situacija Palangoje kartojasi kiekvieną vasarą: Palangos miesto apylinkės teismas gauna skundus dėl vasarą vykdomos neteisėtos veiklos, jie nagrinėjami praėjus vasarai, kai tos veiklos jau nebelieka.

„Toks visuomenei reikšmingų civilinių bylų nagrinėjimo vilkinimas leidžia pažeidėjams nepaisyti teisėtų Savivaldybės reikalavimų. Kartu menkinamas ir teismų autoritetas“, - Nacionalinės teismų administracijos direktoriui nurodė Palangos meras bei paprašė atsižvelgti į išdėstytus argumentus ir užtikrinti, kad teismai bylas dėl vasarą Palangoje vykdomų nelegalių veiklų nagrinėtų operatyviai bei užtikrintų teisingumo vykdymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

ash

ash portretas
ar įmanoma dar labiau sumenkinti teismų prestižą? Na, nebent taikant principą - dugnas pasiektas, dabar kasame gylyn.

emigrant

emigrant portretas
Ar tie mentai kur Garliavoj mergaite grobe dar atostogauja? Siuskit juos su generole Vaicekauskiene... Tvarka bus arba is karto, arba uz vienos minutes!

Del apsimetelio Vaitkaus

Del apsimetelio Vaitkaus portretas
Del atrakcionu ,del kuriu veiklos praeitais metais vos neatsitiko nelaime,vaitkus skundzia net prezidentei ,o va PIrozniko ir KUrpiaus skestanciuju gelbejimo veikla ,nors per du metus jau nuskendo apie 10 zmoniu ,vien del to kad nebuvo priziurima ir laiku suteikta pagalba ,,sutarti pasirase nors sporto klubas neatitiko konkurso reikalavimu ,supazindytas ne karta ,kad gelbetojai neapmokyti ,kad tiesioginio savo darbo neismano , i visa tai jis uzmerkia akis ,apsimesdamas ,kad jam rupi zmoniu sveikata ir ju saugumas .Apsimetelis
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių