Danės upei - rekonstruotos krantinės ir naujas tiltas

Danės upę norima paversti klaipėdiečių ir miesto svečių traukos objektu, todėl numatyti net keli projektai, susiję su šia vieta.

Miesto politikai neseniai pakoregavo 2012-2014 metų strateginį veiklos planą, kuriame įrašė naujų darbų. Vienas jų – Danės upės krantinių nuo Biržos tilto iki Mokyklos gatvės tilto rekonstravimas.

Numatyta, kad pinigų pavyks gauti iš ES fondų. Skaičiuojama, kad krantinių rekonstrukcijos projektavimo darbams gali prireikti apie 600 tūkst. litų. Paraiška gauti pinigų jau pateikta, o projektavimo darbai turėtų prasidėti kitais metais.

„Esame numatę atlikti ir nedidelę galimybių studiją, kurioje būtų išanalizuota, kaip šias krantines pritaikyti žvejybai, laivybai, rekreacijai. Dabar šios krantinės ganėtinai statiškos. Kai buvo rekonstruotos Danės krantinės nuo Biržos tilto iki marių link, jos atgijo, todėl tokią teritoriją reikia plėsti“, - teigė Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Paraleliai Danės krantinių rekonstrukcijos projektavimui turi būti pradėtas dar vienas projektas – Bastionų gatvės ir naujo tilto per Danės upę statybos I etapas.

„Šie du projektai vienas su kitu yra susiję, todėl turi būti projektuojami tuo pačiu metu, kad paskui nenutiktų taip, jog krantinių rekonstrukcijos projektas parengtas, bet jį reikia koreguoti dėl naujo tilto“, - aiškino Strateginio planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Ališauskas.

Skaičiuojama, kad suprojektuoti Bastionų gatvę ir naują tiltą per Danę gali prireikti apie milijono litų, kuriuos taip pat tikimasi gauti iš ES fondų. Projektavimo darbus planuojama pradėti kitąmet.

Bastionų gatvė turėtų prasidėti ties Senojo turgaus žiedu, tęstis per senamiestį aplenkdama Kultūros fabriką ir Jono kalnelį, atsiremti į Danę, persiformuoti į tiltą, kuris upę kirstų ties buvusiu „Lietuvos telekomo“ pastatu.

Anot R.Zulco, naujasis tiltas turėtų būti keturių eismo juostų, o Bastionų gatvė – dviejų. Be to, tiltas turėtų būti suprojektuotas tokiame aukštyje, kad netrukdytų laivybai arba būtų lengvai pakeliamas.

Kol kas nesiryžtama prognozuoti, kada gali būti rekonstruoto Danės krantinės, nutiesta nauja gatvė ir pastatytas naujas tiltas per upę – statybos darbų terminai priklausys nuo finansavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
kokia to tilto esme? idomu kas juo vaziuos? ar didieji autobusai? tada tikrai bus smagu jioems vazinetis danes gatve ir tomis smulkiomis gatvelemis pakilti i liepu gatve..

Javol

Javol portretas
susimastykit,suprantam jei turite su kuo mastyti,ka darote. Jei jums taip reikia,to "projektavimo" uz 1 milijona,tai Joniskes gatve,gelezinkelio tiltas,salia buvusio prieskarinio tilto dalys,atitinkami auksciai tiltui ir t.t ,Autobusu parko["simu utes & rus" valdos] dykviete,jokio senamiescio,vieni bruzgynai,urbanizuokit ta dali,o nelyskit,negadinkit Danges skvero,Karoso[Zaliosios],Liepu,Danges gatves.Ka ,kur " magistraluosit"? Salia,Telekomo,Telekomo pastatas "auksine" vieta miestui[reprezentacijai],kodel norit subjauroti? P.S Kodel norit subjauroti,sunaikinti miesto istorines vietas?Buve Kuliu vartai,juos reikia atstatyti,o ne "sankryzas" I niekur,"projektas",uz 1 milijona? Nesuprantu is ku tokie "strategai" imasi?Ar buvo aptarimas,ar buvo apklausa ko Klaipediskiams reikia,uz Europinius... ?

Jokios savivalės

Jokios savivalės portretas
Yra miesto bendrasis planas, kuris buvo daug kartų svarstytas ir pristatytas visuomenei. Visi objektai projektuojami ir statomi tik vadovaujantis šiuo planu.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių