Dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ žada staigmenas (programa)

Renginio organizatoriai klausytojams šiemet žada ir tradicinių festivalio elementų, ir staigmenų bei naujienų.

„Festivalis plečiasi tiek koncertine, tiek atlikėjų prasme, o tai rodo, kad jis tampa ryškiu reiškiniu Lietuvos kultūriniame gyvenime. Mes, organizatoriai, stengiamės kiekvienais metais savo klausytojams pažerti vieną kitą naujieną, tačiau išlaikome ir tradicijas, atvedusias festivalį į šeštuosius jo gyvavimo metus”, - sako festivalio vadovas Juozas Žitkauskas.

Įvairiatautis festivalio dalyvių būrys šiemet pasipildys naujais vardais: pirmą kartą festivalyje dalyvaus dainuojamosios poezijos atlikėjai iš Lenkijos bei Islandijos. Pastarosios šalies atstovas Kristján Kristjánsson (KK) —daugybės apdovanojimų laureatas, grojęs su legendiniais muzikantais Eltonu Johnu, Ericu Claptonu, Bo Diddley.

Dainuojamosios poezijos festivalyje dalyvaus ir šio žanro atlikėjai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Prancūzijos, Danijos, Italijos, Rusijos bei Latvijos.

Koncertuose skambės ir populiariausių Lietuvos bardų — festivalio meno vadovo Gedimino Storpirščio, Sauliaus Bareikio, Olego Ditkovskio, Giedriaus Arbačiausko, Vytauto V.Landsbergio, Domanto Razausko, grupės „Stipriai kitaip“ muzika.

Dainuojamosios poezijos scenoje pasirodys ne tik garsiausi atlikėjai. Iki spalio 1-osios bardų muzikos atlikėjai kviečiami registruotis kūrybinėms dirbtuvėms. Patobulinti savo muzikinius sugebėjimus dirbtuvių dalyviams padės lietuvių kompozitorius ir atlikėjas Alvydas Jegelevičius bei svečias iš Škotijos, praeitų metų festivalio dalyvis Steve Dowling. Dirbtuvių dalyviai kartu su garsiausiais bardais pasirodys baigiamajame festivalio koncerte.

Bardų dainoms neabejingi žmonės kviečiami registruotis ir „Naktinėjimams“. Tai — tradiciniai vėlyvieji savaitgalio koncertai, kuriuose koncertuos į didžiąją sceną dar tik besiskinantys kelią dainuojamosios poezijos atlikėjai.

Viena didžiausių šių metų festivalio staigmenų — teminis koncertas. Pernai surengtas geriausių bardų dainų vakaras sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo. Šiemet organizatoriai pakvies į dainuojančių kompozitorių vakarą. Koncerte dalyvaus kompozitoriai Laimis Vilkončius, Alvydas Jegelevičius, Andrius Kulikauskas, Romas Lileikis, Arnoldas Jeleniauskas. Be šių kompozitorių, jų dainas atliks Aidas Giniotis, Agnė Vilkončiūtė ir kiti atlikėjai.

Lietuvos bardų ir festivalio svečių dainuojamoji poezija skambės dar daugiau miestų ir miestelių. Festivalio traukinys startuos Varėnoje, Skapiškyje, Plungėje, stabtelės Alytuje ir Šiauliuose, vėliau užsuks į Palangą, Marijampolę ir Kauną. Vilniečiai susitikti su bardais galės ne tik tradicinėse festivalio erdvėse — Šv.Kotrynos bažnyčioje bei Vilniaus mokytojų namuose, bet ir planetariume. Mažesni koncertai taip pat vyks Vilniuje įsikūrusiame „Milk bare”.

Jau tradicija tapę bardų koncertai už Lietuvos sienų šįkart bus surengti dar daugiau vietų. Koncertai pasieks ne tik Rygą bei Liepoją (Latvija), bet ir Punską — ryškiausią lietuvių kultūros židinį Lenkijoje.

Festivalio koncertų programa Vilniuje:

2008 10 14 antradienis
20 val. Milk bare (pastatas „tortas“, Pylimo g. 21B)
Kaina: 10 Lt

2008 10 15 trečiadienis
20 val. Milk bare (pastatas „tortas“, Pylimo g. 21B)
Dalyvaus: Vygintas Zmejauskas, Steve Dowling (Škotija)
Kaina: 10 Lt

2008 10 16 ketvirtadienis
19 val. Planetariume (Konstitucijos 12A)
Dalyvaus: Olegas Ditkovskis, Saulius Bareikis, Steve Dowling (Škotija), Julian Dawson (Didžioji Britanija) ir kiti.
Kaina: 20 Lt

20 val. Milk bare (pastatas „tortas“, Pylimo g. 21B)
Dalyvaus: Gediminas Kajėnas, broliai Timofejevai
Kaina: 10 Lt

2008 10 17 penktadienis
19.00 val. Didysis festivalio koncertas
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)
Dalyvaus: Aidas Giniotis, teatras „Atviras Ratas“, Olegas Ditkovskis, „Čia gimę“, Gediminas Storpirštis ir Gerald Wilke (Vokietija), Julian Dawson (Didžioji Britanija), Ilona Papečkytė, Brendan Monaghan ir Niall McClean (Airija), Kristjan Kristjansson (Islandija), Pierre d‘Andrea (Prancūzija), Maria Lindström (Švedija), Nicolai Engstrøm (Danija), Stefano Cobello (Italija), Wojciech Lesniak (Lenkija), Steve Dowling (Škotija), Aleksej Ivaščenko (Rusija) ir kiti.
Kaina: 30 Lt, 40 Lt, 60 Lt, 70 Lt

22 val. Naktinėjimai
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Dalyvaus: iš anksto užsiregistravę atlikėjai
Kaina: 15 Lt

2008 10 18 šeštadienis
18 val. Autorinis koncertas
Vilniaus mokytojų namų svetainėje(Vilniaus g. 39)
Dalyvauja: Aleksej Ivaščenko (Rusija)
Kaina: 20 Lt, 30 Lt

20 val.  Koncertas „Dainuojantys kompozitoriai ir kiti“
Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje (Vilniaus g. 39)
Dalyvaus: Andrius Kulikauskas, Alvydas Jegelevičius, Laimis Vilkončius, Agnė Vilkončiūtė, Arnoldas Jeleniauskas, Aidas Giniotis ir kiti.
Kaina: 30 Lt, 40 Lt

22 val. Naktinėjimai
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Dalyvaus: iš anksto užsiregistravę dalyviai
Kaina: 15 Lt

2008 10 19 sekmadienis
13 val. Bardai vaikams
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Jonas Baltokas, Algirdas Klova ir kiti.
Kaina: 15 Lt

15.00 val. Autorinis koncertas
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Dalyvauja: Gediminas Storpirštis ir Gerald Wilke (Vokietija), Ewelina Marciniak (Lenkija)
Kaina: 20 Lt, 30 Lt

19.00 val. Pabaigos koncertas
Šv.Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)
Dalyvaus: Vytautas V. Landsbergis, Saulius Bareikis, Andrius Kulikauskas, Domantas Razauskas, Ieva Narkutė, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, Gediminas Storpirštis, Eglė Sirvydytė ir grupė, „Stipriai kitaip“,, Julian Dawson (Didžioji Britanija), Brendan Monaghan ir Niall McClean (Airija), Kristjan Kristjansson (Islandija), Pierre d‘Andrea (Prancūzija), Maria Lindström (Švedija), Nicolai Engstrøm (Danija), Stefano Cobello (Italija), Ewelina Marciniak (Lenkija), Aleksej Ivaščenko (Rusija), Steve Dowling (Škotija), Uldis Ozols (Latvija), Zigmars Kristsons (Latvija), Arnis Miltinš (Latvija) ir kiti.
Kaina: 30 Lt, 40 Lt, 60 Lt, 70 LtNAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių