D. Ratkelis: verslininkai tik iš geros valios neišjungs vaizdo kamerų

Pusę metų miegojusi ir delsusi paskelbti naują konkursą dėl vaizdo stebėjimo kamerų Kauno valdžia dabar tikisi tik malonės, jog senasis rangovas neišjungs esamų kamerų.

Per ilgai delsė

Šiuo metu vaizdo stebėjimo kameros įrengtos 25 Kauno vietose. Stebėjimo kamerų sistemą suprojektavo, įrengė ir iki šiol prižiūrėjo bendrovė „Siemens“. Sutartis su ja buvo pasirašyta dar 2005 m. lapkritį, tačiau ji baigiasi jau šią savaitę – balandžio 11 dieną.

Kauno miesto savivaldybės klerkai prieš pusę metų žinojo, kad baiginėjasi sutartis, todėl ruošėsi skelbti naują konkursą. Deja, sutartis baigiasi, o naujos vis dar nėra.

Neturėdama kitos išeitis, savivaldybė nusprendė sudaryti laikiną sutartį su esamu rangovu, bet ir čia susidūrė su kliūtimis – reikia Viešųjų pirkimų tarnybos leidimo.

Išvados sulauks per vėlai

Viešųjų pirkimų tarnybos patarėja Aušra Pocienė portalui kaunodiena.lt pirmadienį patvirtino, kad savivaldybė kreipėsi dėl tokio prašymo.

„Jie į tarnybą kreipėsi kovo 18 dieną, nors seniai žinojo, kad sutartis nutrūksta balandžio 11 dieną. Jie pavėlavo į mus kreiptis“, – pripažino A. Pocienė.

Tarnybos specialistai atsakymą į tokią užklausą privalo pateikti per 20 dienų. „Savivaldybė atsakymą gaus tik balandžio 16 dieną, tačiau negaliu pasakyti, ar tarnyba leis savivaldybei pratęsti sutartį dar 12 mėnesių, sprendimas dar nėra priimtas“, – tikino patarėja.

Patarėja patvirtino, kad balandžio 11 dieną savivaldybės sutartis nutrūks, Kaunas nebeturės jokios sutarties dėl vaizdo stebėjimo paslaugos pirkimo.

Nemokamai teiks paslaugą?

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis portalui kaunodiena.lt prisipažino, kad tikisi, jog dėl aplaidaus darbuotojų darbo Kaunas neliks be vaizdo stebėjimo kamerų.

„Esame kalbėję su bendrove „Siemens“, jie mums žadėjo, kad tik iš geros valios neišjungs mieste vaizdo stebėjimo kamerų“, – sakė D. Ratkelis.

Jo teigimu, jeigu net ir Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymas bus mums nepalankus savivaldybei ir nebus leista sudaryti laikinos sutarties su bendrove, „Siemens“ žadėjo nepalikti miesto be kamerų, kol nebus parinktas naujas rangovas.

Savivaldybė bendrovei už vaizdo perdavimo paslaugas per metus mokėdavo 750 tūkst. litų. Pasiteiravus direktoriaus, kaip savivaldybė žada išsimokėti įmonei už „gerą valią“, išsisuko nuo tiesaus atsakymo.

„Sutartis bus pasibaigusi, todėl teisiškai mes negalime jiems mokėti“, – atkirto D. Ratkelis.

Pradėtas tarnybinis patikrinimas

Kodėl valdininkai pusę metų delsė šiuo metu aiškinasi savivaldybės sudaryta komisija. Tarnybinis patikrinimas pradėtas Viešųjų pirkimo ir koncesijos skyriaus vedėjui Raimondui Mačikėnui bei Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Rimui Siderai.

„Spalio mėnesį buvo suformuota darbo grupė, kuri turėjo paruošti konkurso sąlygas, tačiau nieko nebuvo padaryta. Sudaryta komisija aiškinasi visas aplinkybes, kodėl Kaunas atsidūrė tokioje situacijoje“, – patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

Direktorius nenorėjo prognozuoti, kokių nuobaudų sulauks valdininkai, nes dar nėra gauta komisijos išvadų.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
o aš iš geros valios savidalbybės išsižiojėlių, sumovusių šitą reikalą, nepakarčiau. Tiesiog akmenimis užmėtyčiau, kai kameros nematytų...

NESUPRANTU

NESUPRANTU portretas
KODĖL niekas nepareiškia interpeliacijos KUPČINSKUI - miesto gatvės ir įvažiavimai į daugiabučių kiemus - baisūs duobėti, Panemunė su visais prie jos esančiais rajonais liko atskirta nuo miesto, kai buvo per kelis kartus susprogdintas dar ilgai bent pėstiesiems galėjęs tarnauti tiltas, pusę milijono sumokėjo architektei - ministro žmonai vien už tai ,kad pasakė, jog viaduko nėra vietos statyti, tualeto budelė - už milijoną, socialinių būstų remontams - šimtai tūkstančių........- KODĖL VISI TYLI,visiems gera "gyventi" už dunduko mero nugaros ir daryti ką nori??MIKAIČIUI interpeliacija buvo pareikšta už nieką, nes vagims vogti kaip dabar nebūtų galima. KUPČINSKUI ne tik interpeliacija, bet BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ.

Ema

Ema portretas
Kažkodėl nenustebau. Juk tai KAUNO miesto savivaldybė, valdoma "genialiojo" mero. Ten apskritai kažin, ar kas dirba. Štai šį kartą išlindo. O kiek dar ko nežinom. Juk darbuotojai visi SAVI, nesvarbu nei kompetencija, nei sąžiningumas. Kokia valdžia, tokie ir pavaldiniai. Dar niekada viršininkas nepasirinko pavaldinio, protingesnio už jį. Todėl ir turim arba debilų, arba nusikaltėlių valdžią, o dar blogiau jei ir tokių, ir tokių...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių