Čečėnijos aikštę lopys iš gabalų (papildyta)

Miesto valdžia džiaugiasi, kad pagaliau prasidėjo ne vienus metus planuota Čečėnijos aikštės rekonstrukcija, tačiau šalia gyvenantys miestiečiai pyksta, kad dabar turi klampoti per purvynus, o ruduo - netinkamas laikas tokiems darbams.

Kiek mokės, tiek dirbs

Pliaupiant rudeniškam lietui keli traktoriukai rausia griovius, o darbininkai klampoja po purvyną. Senos grindinio trinkelės kraunamos į rietuves. Šalia jų - didžiulė krūva žvyro. „Tuoj pakabinsime lentą su žemėlapiu. Kad žmonės neklausinėtų, kas čia vyksta, nes visokių yra“, - mosteli ranka atsisakęs prisistatyti darbų vykdytojas. Vyras neslepia, kad kai kurie praeiviai piktinasi, jog darbai atliekami rudenį. Yra ir besidžiaugiančių permainomis.

Kol kas darbai vyksta tik viename aikštės pakraštyje. Čia ketinama pakeisti keturių pėsčiųjų takų dangą. „Kiek pinigų turime, tiek darome. Kai bus daugiau, persikelsime į kitą vietą“, - paaiškino darbų vykdytojas. Anot jo, šiemet pinigų skirta labai mažai, tad visa aikštė darbininkų dar turės palaukti.

3 mln. litų vertės projektui įgyvendinti šiemet Vyriausybė skyrė 150 tūkst. litų. Kol kas nežinia, ar bus skirta pinigų darbams kitąmet tęsti.

Kokybę patikrins pavasaris

Darbus atliekančios bendrovės „Žilinskis ir Ko“ specialistas mano, kad metų laikas tokiems darbams įtakos neturi. „Jeigu ir pašals, nekenkia. Čia juk ne važiuojami keliai, o pėsčiųjų takai“, - aiškino vyras. Paklaustas, ar pavasario šiluma neiškilnos rudenį ir žiemą suklotų plytelių, vyras tikino, kad taip nenutiks. „Na, jeigu labai atšals, nutrauksime darbus“, - patikslino bendrovės „Žilinskis ir Ko“ atstovas.

„Gerai, kad dirba ir keičia. Gyvensime gražiau“, - džiaugėsi prie dirbančios technikos stabtelėjęs kaunietis Gintaras Čepaitis. Pro šalį ėjusi Aldona taip pat tikino besidžiaugianti pokyčiais, bet, moters nuomone, tai reikėjo daryti seniau. „Tas melagis Seimo narys Arimantas Dumčius jau kelis metus kalba, kaip čia viską sutvarkys, bet nieko nedaro“, - politiko pažadais piktinosi mikrorajono gyventoja.

Kaip skelbia miesto savivaldybė, pagrindinis rekonstrukcijos tikslas - sukurti architektūriškai įsimintiną modernią viešąją erdvę, kuri taptų svarbiu Kalniečių mikrorajono traukos objektu. Aikštėje žadama įrengti vietą renginiams su sėdimomis vietomis ir improvizuota estrada, aikšteles įvairiems žaidimams, naujus šviestuvus, suolelius.

Akį turėtų džiuginti naujas fontanas, sutvarkyti želdynai, modernios takų dangos. Čečėnijos aikštės pertvarkymo kultūros ir poilsio reikmėms projektą 2008 metais parengė architektas Šarūnas Kiaunė.

Savivaldybė prisidėti neskuba

Savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas dar nežino, kiek pinigų savivaldybė kitąmet skirs Čečėnijos aikštei tvarkyti.

„Žinau, kad pirmieji darbai atliekami už Vyriausybės skirtas Valstybės investicijų programos (VIP) lėšas. Mes pinigų neskyrėme“, - atvirai prisipažino V.Gudėnas.

Nors sunkmetis verčias karpyti visas išlaidas, administracijos vadovas viliasi, kad kitąmet iš VIP šiems darbams dar bus atseikėta apie 800 tūkst. litų. Šiuo metu jau rengiamas kitų metų savivaldybės biudžeto projektas, tačiau V.Gudėnas neatskleidė, kiek Čečėnijos aikštės atnaujinimui žadama atseikėti iš miesto kišenės. „Mes tik dalelę prisidedame“, - prasitarė administracijos vadovas.

Viename iš savivaldybės kolegijos posėdžių pernai buvo kilę ginčai, kaip savivaldybė turėtų prisidėti tvarkant vieną iš viešųjų miesto erdvių. Tuomet politikai ir valdininkai nevengė replikuoti, kad tai Seimo nario Arimanto Dumčiaus projektas, tad jis ir turėtų juo pasirūpinti neveldamas į tai savivaldybės.


Šiame straipsnyje: Čečėnijos aikštė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių