Buvusioje „Animos“ mokykloje steigs privatų darželį

Miesto valdžia nusprendė buvusios „Animos“ pagrindinė mokyklos patalpose įkurti privatų vaikų darželį-mokyklą, nors dar praėjusią vasarą buvo nuspręsta patalpas naudoti kitoms reikmėms.

Savivaldybės tarybos kolegija gana greitai pamiršo vasarą priimtus savo sprendimus ir pritarė siūlymui skelbti laisvų buvusios mokyklos patalpų nuomos konkursą. Politikų manymu, tikslingiausia ten įkurti privatų darželį-mokyklą.

Šių metų liepą kolegijos nariai buvo nusprendę buvusioje „Animos“ mokykloje įkurdinti Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmus. Ten taip pat turėjo prisiglausti Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“. Kitą buvusios pagrindinės mokyklos korpusą miesto politikai birželį patikėjimo teise perdavė valdyti ir naudoti Kauno jaunųjų turistų centrui.

Pernai uždarius Žeimenos gatvėje veikusią ir tėvų gerai vertinamą mokyklą, liko laisvos daugiau kaip 16 tūkst. kv. m ploto patalpos. Mokykla formaliai buvo prijungta prie Eigulių vidurinės mokyklos. Teigiama, kad taip pasielgta įgyvendinant švietimo įstaigų tinklo pertvarką.

Savivaldybė gavo ne vieną prašymą suteikti buvusios „Animos“ mokyklos patalpas pagal panaudą. Tuščiame pastate pageidavo įsikurti Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė, asociacija „Vyrų krizių centras“, viešoji įstaiga „Vestos projektai“, kūrybinės raiškos centras „Unikum“.

Švietimo, ekologijos ir sporto komitetas taip pat gavo prašymą šiose patalpose kurti privatų darželį-mokyklą. Prašymą pasirašė Olivijus Spitrys, Tomas Pažarauskas ir Nida Gruzdienė. Jie visi dirba mokytojais Kauno „Versmės“ vidurinėje mokykloje. „Tai bus privataus kapitalo finansuojamas darželis-mokykla, kuri dirbs visiškai kitaip nei įprasta“, - „Kauno dienai“ paaiškino vienas privačios mokyklos steigėjų O.Spitrys.

„Tose patalpose anksčiau veikė darželis, todėl nereikėtų didelių investicijų pritaikant jas darželio ar mokyklos reikmėms“, - pastebėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

Švietimo, ekologijos ir sporto komiteto pirmininkės Onos Nijolės Rudgalvienės teigimu, darželių mieste nėra per daug, o privati ikimokyklinio ugdymo įstaiga padėtų spręsti darželių problemas.

Švietimo ir mokslo ministerija švietimo ir gydymo įstaigų nenumato vieno darinio darželio-mokyklos. O.Spitrys daugiau kalba apie pradinės mokyklos kūrimą.

Miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas įžvelgia visai kitokius privataus kapitalo interesus. „Ten yra vieno hektaro sklypas. Ar nebus taip, kad galiausiai pastatus jiems leis privatizuoti kaip menkaverčius, o prie pastatų prijungs ir šitą žemės sklypą“, - svarstė tarybos narys. Jis mano, kad tokį klausimą turėtų svarstyti visa miesto taryba, o ne tik kolegijos nariai.

Meras reikalavo pinigų

Visa mokyklos bendruomenė nesutiko, kad "Animos", kurioje mokėsi apie 300 vaikų ir dirbo 30 žmonių, nebeliktų. Kauno miesto savivaldybė laimėjo beveik trejus metus trukusį teisminį ginčą prieš Kauno mokyklos "Anima" mokinių tėvus. Teismas nustatė, kad savivaldybės tarybos sprendimas prijungti "Animą" prie tame pačiame mikrorajone esančios Eigulių vidurinės mokyklos neprieštarauja įstatymams. Praėjusią vasarą Kauno meras Andrius Kupčinskas ragino prieš mokyklos uždarymą kovojusius mokinių tėvus kompensuoti savivaldybės patirtus nuostolius. Protesto akcijas prieš mokyklos sunaikinimą rengę ir bylinėjęsi su savivaldybe 25 kauniečiai paštu gavo laiškus dėl savivaldybės patirtų nuostolių (apie 0,5 mln. litų) kompensavimo.


Šiame straipsnyje: anima,

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių