Burtais paaiškėjo „Didžiojo žygio po Baltijos šalis” laimėtojai

Penktadienį sostinės viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“ įvyko baigiamoji projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ konferencija, kurioje buvo pristatyti šių metų tarptautinio turizmo projekto rezultatai ir burtų keliu išaiškinti jo laimėtojai.

Pagrindinį prizą laimėjo dalyvė iš Lietuvos Laura Rakutienė. Trys Baltijos šalių prizai atiteko Lindai IImjarm (Estija), Dace Stalaza (Latvija) ir Arnui Radzevičiui (Lietuva).

„Didysis žygis po Baltijos šalis“ - tai projektas, kurį jau 3 metus organizuoja Lietuvos Valstybinio Turizmo departamentas, Latvijos turizmo plėtros agentūra ir Estijos turizmo agentūros. Šio projekto tikslas - skatinti vietinį turizmą, didinti turistų srautus į Baltijos valstybes ir formuoti palankų turizmui šalių įvaizdį.

Projekto rezultatus Lietuvoje pristatė Valstybinio turizmo departamento rinkodaros skyriaus vyr. specialistė Ieva Lukšėnaitė. Atstovės teigimu, dalyvių aktyvumas buvo tikrai didelis - tą rodo ne tik internetu užsiregistravusiųjų skaičius (jis pasiekė beveik 25 tūkstančius), bet ir į programą įtrauktų objektų kuratorių atsiliepimai apie ženkliai padidėjusius lankytojų srautus.

Latvijos turizmo plėtros agentūros atstovės projektui Maijos Pocos ir Estijos turizmo agentūros atstovės projektui Elin Priks pristatyti rezultatai taip pat buvo džiuginantys - anot atstovių, šis projektas, į kurį buvo įtraukti trijų skirtingų šalių objektai, sudomino keliauti mėgstančius žmones iš visų trijų Baltijos valstybių.

Aktyviausiems dalyviams, aplankiusiems visus  projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ objektus buvo įteikti diplomai. Pagrindinį prizą - skrydį ir savaitgalį dviem pasirinktame Europos mieste, kur tiesioginiais naujais reisais skrenda kompanijos „AirBaltic“ lėktuvai dovanojo projekto rengėjai ir rėmėjai. Žygio dalyviai, aplankę ne mažiau kaip po penkis objektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje laimėjo Baltijos prizus - skrydžius ir savaitgalį pasirinktoje gretimos šalies (lietuviai - Estijos arba Latvijos) sostinėje.

Aktyviausi projekto dalyviai burtų keliu laimėjo ir nemažai papildomų prizų. Pavyzdžiui, romantišką savaitgalį Mažonės pilyje galės praleisti Juris Zvirgzdinš iš Latvijos, paskraidyti oro balionu - Vaiva Pranculytė iš Lietuvos, sveikatingumo savaitgalį Maresuu ir SPA - Anneli Madissoo iš Estijos, o patirti ekstremalų šuolį parašiutu iš 1000 metrų aukščio - Gintaras Burokas iš Lietuvos.

 Ir visa tai dar ne visi prizai, išdalinti “Didžiojo žygio po Baltijos šalis” dalyviams - jie taip pat laimėjo: nakvynę Druskininkų svečių namuose „Senasis paštas”, nakvynę dviem 5* viešbutyje „Le Meridien Vilnius” su apsilankymu sveikatingumo bei grožio centre „Oasis”, vakarienę Trakų restorane „Remus”, dviratį ir daugelį kitų.

Projekte dalyvavo 30 objektų, po dešimt kiekvienoje iš šalių. Vertinant Lietuvos objektų populiarumą, dažniausiai lankomas buvo dainuojančių akmenų slėnis „Madzuchai“ - didžiausias Europoje, pačių japonų rankomis kuriamas japoniškas sodas. Iš latvių objektų kaip įdomiausią keliautojai įvertino Bauskės pilį, kuri po restauracijos duris lankytojams atvėrė prieš pat projekto pradžią. Estijoje žygeiviai dažniausiai lankėsi puikaus Lahemos nacionalinio parko apsuptyje esančiame Pamsės dvare.

Apie minėtus objektus girdėję ar programoje dalyvavę žmonės laisvalaikiu mielai domisi įsimintinomis „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ akimirkomis bei įspūdžiais interneto svetainėje www.greatbaltic.eu. Svetainės forume vienas iš projekto dalyvių džiaugiasi: „Buvo nuostabu. Didysis žygis - šios vasaros ir visų metų svarbiausias įvykis, o svarbiausia, įspūdžiai, kurie liko mumyse..“

Šių metų „Didysis žygis po Baltijos šalis“ vyksta lygiai po dvidešimt metų, kai 1989 m. rugpjūtį Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės rankomis susijungė į Baltijos kelią ir parodė vieningą laisvės siekį. Tai ypatingos svarbos projektas, įtrauktas į Vyriausybės nutarimu tvirtinamą programą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių