„Budos kine“ keliasi į Kauną

"Budos kine". Pirmą kartą rengiamas filmų apie budizmą festivalis persikelia į Kauną. Nuo vasario 25 iki kovo 3 dienos Tibeto kultūrinio ir dvasinio palikimo išsaugojimu besirūpinanti asociacija "Tibeto kultūros namai" M.Žilinsko dailės galerijoje pristatys 8 dokumentinius ir meninius filmus.

Tibetas, lamos, jogai, lediniu šaltinio vandeniu apsipilantys vėsiame ore nuogi medituojantys mokiniai, besidžiaugiantys gyvenimu vaikai, atokios šventyklos, nuostabaus grožio kalnai ir po ilgamečių meditacijų budisto galvos kaukolės skylutėje įkištas augalo stiebelis.

Kauniečiai ir miesto svečiai pamatys aštuonis, tris meninius ir penkis unikalius dokumentinius filmus, iš jų šešias premjeras, apie budizmą, Tibetą. Taip pat vyks debatai su filmo „Senovės Tibeto beieškant“ režisieriumi Thomu Schmidtu bei pažintinė paskaita apie budizmą.

Festivalio filmai suskirstyti į tris programas: „Budizmas Vakaruose: Rytų išmintis šiuolaikiniame gyvenime“, „Kelionės į Rytus“ ir „Tibeto akimirkos“, siekiant kuo išsamiau pristatyti budizmo vertybes, istoriją ir plėtrą Vakaruose.

"Tibeto sostinėje Lasoje bei kituose didmiesčiuose jau gyvena daug kinų", - apgailestavo 15 metų budizmą praktikuojantis 48 metų vokietis, 3 mėnesius Tibete praleidęs dokumentinio filmo "Senovės Tibeto beieškant" režisierius T.Schmidtas.

Kinams, teigė Thomas, ten suteikiamos geros sąlygos, lamos privalo gauti oficialų raštą kinų kalbą, suteikiantį šį titulą, o jaunieji tibetiečiai didmiesčiuose jau žiūri "MTV" kanalą ir nori važinėtis motociklais.

"Didmiesčių jaunimas jau netiki senąja kultūra, - pripažino T.Schmidtas. - Tačiau ilgiausiai mes praleidome kitur - kalnuose, atokiuose kaimeliuose, ten, kur išlikusi senoji kultūra, kur galima pamatyti sunkiai suvokiamus vaizdus, 20 ir daugiau metų po 10 valandų medituojančius žmones.

Mano sutikti jogai ir tai, ką pamačiau, toli gražu neatitinka mūsų nusistovėjusio supratimo apie tai, kaip viskas yra iš tiesų”.

Asociacija „Tibeto kultūros namai" siekia atskleisti plačiajai Lietuvos visuomenei Tibeto palikimą - budizmo kultūrą. Daugybę amžių Tibete saugoti mokymai apie mūsų pačių beribį potencialą, šiandien vis labiau domina žmones Vakaruose, nes atitinka jų kritišką požiūrį ir nepriklausomą charakterį.

2009 metų rudenį asociacija pristatė renginių ciklą „Budos mieste“, kurio metu budistinių thankų (ritininės tapybos) parodą bei pažintines budizmo paskaitas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose aplankė maždaug 5000 žmonių.

 

Festivalio programa Kaune (M.Žilinsko galerijoje)

 

Vasario 25 diena

"Senovės Tibeto beieškant" (Vokietija, 76 min., dokumentinis,

premjera Lietuvoje, debatai su režisieriumi) - 18 valandą.

"Tobulo mokytojo žodžiai" (Kanada, 103 min., dokumentinis, premjera) - 20 valandą.

 

Vasario 26 diena

"Budizmas šiuolaikiniame pasaulyje" (Danija, 46 min., dokumentinis, premjera) - 18 val.

"Tibetiečių žinia: budizmas" (Prancūzija, 66 min., dokumentinis, premjera) - 20 val.

 

Vasario 27 diena

"Skaidrusis Lama" (Rusija, 65 min., dokumentinis, premjera) - 16 val.

"Keliautojai ir magai" (Butanas, 108 min., nuotykinė drama, premjera) - 18 val.

"Senovės Tibeto beieškant" - 20 val.

 

Vasario 28 diena

Paskaita apie budizmą - 14 val.

"Tobulo mokytojo žodžiai" - 18 val.

"Išdykę vienuoliai" (Butanas, Australija, 108 min., komedija) - 20 val.

 

Kovo 1 diena

 

"Himalajai" (Prancūzija, 108 min., nuotykinė drama, premjera) - 18 val.

"Tibetiečių žinia: budizmas" - 20 val.

 

Kovo 2 diena.

"Skaidrusis Lama" - 18 val.

"Keliautojai ir magai" - 20 val.

 

Kovo 3 diena

Išdykę vienuoliai" - 18 val.

"Budizmas šiuolaikiniame pasaulyje" - 20 val.


Šiame straipsnyje: budos kinebudizmasTibetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių