Brandos egzaminus Kaune laikys apie 5 tūkst. moksleivių

Prašymus laikyti brandos egzaminus Kauno mieste pateikė kiek daugiau nei 5 tūkst. mokinių. Tarp populiariausių šiemet – anglų kalbos, matematikos ir istorijos egzaminai.

Privalomi du egzaminai

Brandos atestatui gauti mokinys ir buvęs mokinys privalo išlaikyti du brandos egzaminus: vieną iš jų privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį ar mokyklinį) ir dar vieno dalyko brandos egzaminą.

Prašymus laikyti brandos egzaminus Kaune pateikė 4609 mokiniai ir buvę mokiniai ir 465 eksternai. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko laikyti 2761 kandidatas, mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą rengiasi laikyti 1904 kandidatai, pranešė miesto savivaldybė.

Be privalomo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, šiais metais populiariausi Kauno mieste yra šie brandos egzaminai: anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas, matematikos ir istorijos. Iš mokyklinių brandos egzaminų populiariausias technologijų mokyklinis brandos egzaminas. Menų brandos egzaminas, kuris įvestas tik šiais metais, yra irgi gana populiarus. Jį laiko 595 mokiniai.

Kovo mėnesio pabaigoje jau vykdomos lietuvių kalbos ir literatūros ir užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) įskaitos.

Egzaminų sesija

2013 m. brandos egzaminų pagrindinė sesija prasidės gegužės 18 d. Šią dieną mokiniai laikys pasirinkę muzikologijos mokyklinį brandos egzaminą (I dalį).

Gegužės 25 d. numatomas anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas. Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas bus vykdomas birželio 3 d.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 19 d. valstybinio informacinių technologijų brandos egzamino laikymu.

Nauja tai, kad menų mokyklinis brandos egzaminas vyks kovo 8 - gegužės 29 d. ugdymo procese.Technologijų mokyklinis brandos egzaminas numatytas kovo 8 - gegužės 29 d. mokykloje, kurios mokiniai pasirinko laikyti šį egzaminą.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija suplanuota birželio 20 d. – liepos 5 d.

Nauja vertinimo tvarka

Nauja tai, kad nuo 2013 m. bus taikomas kriterinis valstybinio brandos egzamino vertinimas. Tai vertinimas pagal nustatytus vertinimo kriterijus ir kandidato brandos egzamino rezultato priskyrimas iš anksto nustatytam valstybinių brandos egzaminų pasiekimų lygiui (patenkinamam, pagrindiniam, aukštesniam).

Pagrindinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti per penkias darbo dienas, lietuvių kalbos ir literatūros ir gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) – per devynias darbo dienas, pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai – liepos 12 d.

Kaip ir ankstesniais metais, moksleiviai, nesutinkantys su egzamino darbo įvertinimu, per tris darbo dienas po to, kai buvo paskelbti dalyko brandos egzamino rezultatai, galės teikti prašymą mokyklos direktoriui dar kartą darbą peržiūrėti ir įvertinti. Pagrindinės sesijos apeliacijos dėl mokyklinių brandos egzaminų išnagrinėjamos per penkias darbo dienas, pakartotinės sesijos – per tris darbo dienas po to, kai buvo paskelbti dalyko brandos egzamino rezultatai.

Valstybinių brandos egzaminų apeliacijų rezultatai bus skelbiami iki 2013 m. liepos 19 d.

Iškilus neaiškumams, klausimams dėl brandos egzaminų galima kreiptis į mokyklos vadovą.


Šiame straipsnyje: egzaminaiabiturientaikaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

na va

na va portretas
mokiniu mazeja, o mokytoju vis tiek pat...

premjeras

premjeras portretas
idomu kiek maziau mokiniu egzaminus laikys kitais metais?nelabai jau surenka vyresnes klases...o mokytoju labai truksta kaimo mokyklose...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių