Bohemiečiai: Mes pavojingi, nes pildome savo svajones

Sekmadienio vakarą Kongresų rūmuose bohemiečiai dalijosi savo svajonėmis - jau įgyvendintomis ir dar laukiančiomis savo valandos ateinantį sezoną.

Svajones pildanti trijulė

"Valdžia negali svajonių apkrauti mokesčiais, ji negali svajonėms nukirpti sparnų", - koncerto "Bohemiečių svajonės" įžanginiame žodyje tarė režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Ji kartu su bendražygiu ir bičiuliu dizaineriu Juozu Statkevičiumi tapo renginio vedėjais.

"Apklausėme visus 250 bohemiečių, tačiau visi turėjo, ką veikti. Paaiškėjo, kad laisvi tik mes su Juozu, todėl ir ėmėmės šio vaidmens", - naujo amplua motyvus atskleidė D.Ibelhauptaitė ir pažadėjo 4 valandų vakarą su tuo, ką bohemiečiai sukūrė geriausio.

O viskas prasidėjo prieš ketverius metus, kai prie vyno taurės susėdę D.Ibelhauptautė, J.Statkevičius ir trečiasis visų spektaklių muškietininkas dirigentas Gintaras Rinkevičius nepabūgo pasvajoti.

"Norėjome pastatyti operą netradicinėje erdvėje, sulaužyti visus kanonus ir leisti Lietuvos scenoje dainuoti jaunimui. Susirinko jauni solistai - anuomet dar nežinomi, be vardų ir be etatų. Visi nusprendėme, kad pagrindinis mūsų tikslas paversti operą patraukliu žanru ir prisivilioti į ją jauną publiką. Mūsų su Juozu ir Gintaru trijulės negalima suleisti į vieną kambarį, nes mūsų svajonės pildosi", - pasakojo D.Ibelhauptaitė.

2006 m. spalio 25 d. pasaulį išvyso "Bohema". "Gintaras klausė, kiek spektaklių parodysime? Jis sakė, kad tris. Aš - kad šešis. Tačiau "Bohemą" parodėme net 37 kartus", - pradžių pradžią prisiminė D.Ibelhauptaitė.

Scenoje kelias arijas iš "Bohemos" atliko solistai Joana Gedmintaitė ir Edmundas Seilius.

Pažaboti G.Verdi

Svajonių vakaro metu D.Ibelhauptaitė kalbėjo ne tik apie praeitį. Režisierė nepabūgo praverti ir ateities planų šydo.

"Giuseppe Verdi - į jį visada linko mūsų širdys, juk mes - jausmingos, ugningos, dramatiškos asmenybės. Aš su Gintaru visada svajojome pastatyti G.Verdi "Don Karlą". Šis užmojis galbūt bus įgyvendintas ne kitais ir ne dar kitais metais, tačiau tikime, kad kada nors mums pavyks", - viltimis dalijosi D.Ibelhauptaitė.

Kongresų rūmuose susirinkusiai publikai buvo atliktos ištraukos iš šios operos.

Iškart po to D.Ibelhauptaitė pristatė kiek realesnę svajonę. "Jei likimas suteiks dovaną, ši svajonė išsipildys labai greitai", - intrigavo D.Ibelhauptaitė. Šioje svajonėje susilieja Aleksandro Puškino poezija ir Piotro Čaikovskio muzika. Tai - emocijų, dramos ir muzikos dermė. Ir visa tai telpa operoje "Eugenijus Oneginas".

"Negaliu pasakyti, kad mudu su Gintaru mylime vienas kitą. Mes esame užstrigę vienas su kitu. Mano drama ir Gintaro muzika", - pilnutėlei KOngresų rūmų salei atviravo D.Ibelhauptaitė. Neužmiršo ji ir savo numylėtojo Juozuko.

"Juozui patinka operos, kur galima sukurti 500 kostiumų. "Eugenijus Oneginas" - tai opera, kuriai prireiktų visų 700", - žvelgdama į J.Statkevičių šypsojosi vakaro šeimininkė.

Operos, kurių Lietuvoje nebuvo


Atvirumo valandėlę D.Ibelhauptaitė prasitarė, kad "Užburtoji fleita" buvo pastatyta, siekiant išpildyti G.Rinkevičiaus svajonę, mat būdamas 24-25 metų jis dalyvavo konkurse Vokietijoje, kur atlikęs ištraukas iš šios operos tapo konkurso laureatu.

2007 m. G.Rinkevičius su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru parengė koncertinį "Užburtosios fleitos" variantą. Neilgai trukus bohemiečiai visuomenei pristatė visą operą.

Sekmadienį "Nakties karalienės" ariją iš "Užburtosios fleitos" Kongresų rūmų scenoje atliko J.Gedmintaitė. "Pusmetį su Gintaru įkalbinėjome Joaną atlikti "Nakties karalienę", tačiau ji griežtai atsisakydavo. Šiandien ji pagaliau išpildo mūsų svajonę. Laukėme tik dvejus metus", - juokavo D.Ibelhauptaitė.

Bohemiečiai nepaliauja svajoję. Ateities planuose - ir Džiakomo Pučinio opera „Manon Lesko“. Ši svajonė reali - tokia kaip ir "Eugenijus Oneginas".

Yra ir platesnių, ambicingesnių užmojų. D.Ibelhauptaitės, bohemiečių planuose - ir operos, kurios dar nebuvo statytos Lietuvos scenoje: Leošo Janačeko „Katia Kabanova“, Sergejaus Prokofjevo „Ugninis angelas“.

Svajojama ir dar apie vieną G.Verdi operą. Šįkart – neatsiejamą nuo Šekspyto. Opera "Makbetas" - tai ko nori bohemiečiai. Sekmadienį jie kartu su Operos ir baleto teatro choru atliko keletą ištraukų iš "Makbeto". Tai tapo pirmosios koncerto dalies kulminacija.

Aktoriais tapo mecenatai

Antroji renginio dalis - žaismingesnė, spalvingesnė ir lengvesnė. Joje karaliavo arijos iš miuziklų „Svynis Todas: demonas kirpėjas“, „Vestsaido istorija“, „Kabaretas“, „Smuikininkas ant stogo“. Tiesiog scenoje įkurtame restorane linksminosi, vyno taures kėlė ir jausmingai šoko... bohemiečių mecenatai - žymūs šalies verslininkai, neabejingi kultūrai. Iš salės buvo sunku juos atpažinti - Juozuko darbas. Elegantiškai aprengti vienam vakarui jie įsitaisė vienoje scenoje su visa bohemiečių komanda. Įrodė - kad yra neprastesni aktoriai.

"Be jų mūsų svajonės vargu ar išsipildytų", - rėmėjams nuoširdžiai dėkojo D.Ibelhauptaitė.

549 119 litų - tiek mokesčių valstybei nuo 2009 m. sausio 1 d. sumokėjo bohemiečiai. "Pastaruosius penkiolika mėnesių kiekvienas mūsų spektaklis neša tik nuostolį. Mūsų situacija tikrai prasta, vos išsilaikome. Šiomis dienomis perskaičiau optimistinį straipsnį: 2020 m. Lietuvos kultūrai ateis geresni laikai. Tikiuosi, kad tada Gintaras ir Dalia dar stovės ant kojų, solistai - dar dainuos. Tačiau šiandien aš jiems negaliu pasakyti, kad savo svajones atidėtų dešimčiai metų. Todėl mes ir toliau dirbsime, kursime, nes turime jus, mielieji žiūrovai ir bohemiečių mylėtojai", - į salėje susirinkusius žmones kreipėsi D.Ibelhauptaitė.

Kad koncerto nebaigtų slogia nata, jis paskelbė trečiąją renginio dalį: E.Seilus, Rafailas Karpis, J.Gedmintaitė, Asmik Grigorian, Jeronimas Milius atliko Eltono Johno, Whitney Houston ir kitų pasaulinio garso žvaigždžių dainas. Prie bohemiečių solistų prisijungė ir D.Ibelhauptaitės vyras - žymus britų aktorius Dexteris Flečeris. 

Vakarą vainikavo visų solistų užtarukta "Queen" daina "We Are the Champions".  

Bohemiečiai susikūrė 2004 m. Solistai: Edgaras Montvidas, J.Gedmintaitė, Sandra Janušaitė, Dainius Stumbras, A.Grigorian, Vaidas Vyšniauskas, Laimonas Pautienius, Egidijus Dauskurdis, Arūnas Malikėnas, R.Karpis ir kt.


Šiame straipsnyje: bohemiečiaiIbelhauptaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių