Bibliotekos kviečia senjorus į jiems skirtą akciją (bibliotekų sąrašas)

Lapkričio 10 d., antradienį, garbaus amžiaus gyventojai bus ypač laukiami viešosiose bibliotekose - jose prasidės vyresniesiems žmonėms skirta akcija „Esenjoras.lt“. Bibliotekose susirinkę senjorai daugiau sužinos apie interneto teikiamas galimybes ir galės laimėti prizų.

Akcijos metu, padedant viešųjų bibliotekų darbuotojams, senjorai akcijos interneto svetainėje www.esenjoras.lt gilins pažintį su informacinėmis technologijomis, bendraus ir netgi galės laimėti vertingų prizų dalyvaudami žaidime „Tūkstantmečio senjoras“.

Akcijos pristatymo dieną - antradienį, lapkričio 10 d., 14 val. - bibliotekose surinkusiems senjorams bus surengta tiesioginė transliacija internetu. Joje etnologė Gražina Kadžytė, „Swedbank“ asmeninių finansų valdymo ekspertė Odeta Čičkauskaitė, TV laidos „Sveikatos ABC“ vedėja Rima Balanaškienienė ir kiti dalyviai dalinsis patirtimi ir įžvalgomis, kaip internetas gali padėti pagyvenusiems žmonėms spręsti kasdienius rūpesčius.

Akciją „Esenjoras.lt“, bendradarbiaujant su Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, rengia projektas „Bibliotekos pažangai“, siekdamas paskatinti vyresniojo amžiaus gyventojus aktyviai naudotis internetu kasdienio gyvenimo reikmėms.

„Pagyvenusiems žmonėms dažnai būna itin sunku priimti naujoves, nors būtent juos turėtų labiausiai dominti daugelis interneto teikiamų galimybių. Bendravimas su toliau gyvenančiais artimaisiais, atsiskaitymas už paslaugas ar registracija pas gydytojus, lengvai internete prieinamos naujienos, radijo ar televizijos laidų įrašai, - akcijos metu senjorus kviečiame susipažinti su šiais ir kitais interneto privalumais“, - sako projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Kaip teigia akcijos „Esenjoras.lt“ rėmėjo, banko „Swedbank“ asmeninių finansų valdymo ekspertė Odeta Čičkauskaitė, būtina, kad vyresniojo amžiaus gyventojai neliktų žinių visuomenės užribyje.

„Teisingiems ir gerai apsvarstytiems sprendimams priimti būtina informacija, žinios. Informacijos viešojoje erdvėje įvairiais gyvenimo klausimais, įskaitant ir finansines paslaugas, yra tikrai daug. Tačiau ji ne visuomet prieinama senjorams - dalis senjorų negali sau leisti pirkti ar užsisakyti spaudos leidinių. Tik gana nedidelė dalis vyresniosios kartos atstovų turi kompiuterį, tuo labiau internetą ir moka jais naudotis. Todėl norime paskatinti juos užeiti į Lietuvos bibliotekas ir aktyviai naudotis suteikiamomis galimybėmis - pavyzdžiui, susipažinti, kaip valdyti savo lėšas internetu, neužsukant į banko padalinį“, - sako O. Čičkauskaitė.

Kad vyresnieji lankytojai internete jaustųsi drąsiau, sukurta būtent jiems pritaikyta interneto svetainė www.esenjoras.lt. Šiame paprastame ir patogiame tinklalapyje senjorai galės rasti naudingos informacijos, mokomosios medžiagos apie naudojimąsi internetu, bendravimui skirtą erdvę.

Svetainės lankytojai bus kviečiami dalyvauti žaidime „Tūkstantmečio senjoras“. Jo dalyviams teks atsakyti į nesudėtingo testo klausimus ir taip pasitikrinti savo žinias. Senjorai, kuriems seksis geriausiai, bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

 

Kaune senjorų laukia:

Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, Kaunas.

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka:
1. „Aušros“ padainys
2. Aleksoto padalinys
3. Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius
4. Dainavos padalinys
5. „Versmės“ padalinys
6. Jaunimo, meno ir muzikos skyrius
7. „Šaltinio“ padalinys
8. Romainių padalinys
9. „Berželio“ padalinys
10. Neries padalinys
11. Saulėtekio padalinys
12. Žaliakalnio padalinys

Kauno rajone senjorų laukia:

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka:
1. Pagrindinė biblioteka (Vytauto g. 21, Garliava)
2. Neveronių biblioteka
3. Ilgakiemio biblioteka
4. Ežerėlio biblioteka
5. Užliedžių biblioteka
6. Karmėlavos biblioteka
7. Piliuonos biblioteka
8. Liučiūnų biblioteka
9. Kačerginės biblioteka
10. Saulėtekio biblioteka
11. Zapyškio biblioteka
12. Kulautuvos biblioteka
13. Ringaudų biblioteka
14. Vilkijos biblioteka


Šiame straipsnyje: kauno viešoji biblioteka

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių