Bendruomenė pasišovė gydyti Laisvės alėją

Laisvės alėją budintų mokesčių lengvatos, muzika lig vėlumos, prestižinės parduotuvės? Receptų ieško būrys aktyvistų, nusprendusių suburti bendruomenę.

Skatintų ir auklėtų mokesčiais

Bendruomenės atstovai pasišovę derėtis su miesto valdžia, kad būtų priimti abiem pusėms naudingi sprendimai. Visi sutaria, kad pirmiausia būtina pagerinti alėjos erdvę įrėminančių statinių estetinį veidą. Laisvės alėjoje dirbančių verslininkų nuomone, juridiniams asmenims, nuosavybės teise valdantiems Laisvės alėjoje statinius bei patalpas ir gerai juos tvarkantiems, reiktų nustatyti minimalų - 0,3 proc. dydžio nekilnojamojo turto mokesčio tarifą. Savo pastatų neprižiūrinčiuosius, jų įsitikinimu, derėtų bausti piniginėmis baudomis.

Kadangi Laisvės alėja yra visuomenei skirta vieša erdvė, o ne miegamasis rajonas, bendruomenė siūlo suteikti teisę leisi muzikinius įrašus ir groti gyvą muziką joje iki 23 valandos ir taip paskatinti daugiau žmonių leisti čia vakarus.

Verslininkai taip pat atkreipė dėmesį, kad mėgindami pagražinti šią išskirtinę miesto gatvę, jie sulaukia ne paramos, o žlugdymo. Antai viešbučio "Kaunas" vienas iš savininkų Rimantas Meška stebėjosi, kad norėdami perdažyti pastato fasadą, už pastolių pastatymą valstybės žemėje turėjo sumokėti 10 tūkst. litų. Po 500 litų kaskart tenka mokėti už sunkiasvorio transporto įvažiavimą į Laisvės alėją, kuris veža statybines medžiagas šalia savivaldybės centrinio pastato rekonstruojamam pastatui.

Savaitgaliais šurmuliuos turgeliai

Laisvės alėjos gaivintojai ragina įrengti daugiau nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių paralelinėse gatvelėse, o Vasario 16-osios gatvėje siūlo pastatyti pakylą riedutininkams ir dviratininkams.

Manoma, kad šeštadieniais ir sekmadieniais iki vidurdienio alėjoje vertėtų rengti turgelius, kuriuose būtų prekiaujama vienos ar kelių rūšių prekėmis. Be to, raginama neiškelti miesto savivaldybės iš šios zonos, iki Laisvės alėja "atsigaus". Bendruomenė žada bendradarbiauti su savivaldybe organizuojant masinius renginius, prieš visas tradicines šventes tinkamai ir skoningai papuošti savo įstaigų pastatus.

Laisvės alėjoje neseniai naują drabužių parduotuvę atidaręs bendrovės "Sinvest" prezidentas Vytautas Švirinas tikino, kad praėjusiais metais nuomojamų patalpų užimtumo rodikliai pagerėjo. Nekilnojamojo turto šioje gatvėje turintis verslininkas aiškino, kad atgaivinti čia gyvenimą gali ne pigių drabužių parduotuvės, bet aukštesnio lygio ir prieinamos kainos prekės. Antai jo atidarytoje drabužių parduotuvėje viena prekė vidutiniškai kainuoja 600 litų.

"Atidarymo dieną pirkėjų buvo užtektinai, visos penkios matavimosi kabinos buvo užimtos", - pasakojo verslininkas.

Krizės metu, pasak V.Švirino, moterys nelinkę švaistyti pinigus pigiems, bet prastiems daiktams, verčiau perka mažiau, bet kokybiškesnių drabužių.

Verslininko nuomone, Laisvės alėja turi būti brangesnių paslaugų vieta, kokios, pasak jo, sostinė neturi. "Vilniuje neaišku, kur turėtų būti truputį aukštesnio lygio verslas", - pridūrė jis.

"Akropolio" atsiradimą kaimynystėje jis vertina teigiamai, nes tai, esą atsijojo tuos verslininkus, kuriems Laisvės alėjoje buvo ne vieta. Tačiau naujo verslo atėjimui į pagrindinę miesto pėsčiųjų gatvę koją pakišo ekonominis sunkmetis.

Be to, verslininkai priekaištavo, kad alėjoje verslui sudarytos nepalankiausios sąlygos lyginant su kitomis miesto vietomis.

"Užsieniečiai žavisi Laisvės alėjos perspektyva. Bet kai užsimezga darbiniai reikalai, žiūri į mus kaip į aborigenus ir klausia: "Gal ir muitinė pas jus yra?" - ironiškai kalbėjo V.Švirinas.

Daugiau mažų kavinių

Restorano "Miesto sodas" direktorius Gintautas Ruminas atrėmė dažnai sakomus priekaištus, kad Laisvės alėjoje nėra kur nueiti pasėdėti. Vertinant žmonių perkamąją galią, pasak G.Rumino, kavinių alėjoje nėra mažai. Vis tik jis mano, kad ateityje kavinių skaičių turėtų didėti, bet jų plotai - mažėti. "Miesto sodas" šiuo metu yra per didelis", - apie savo įstaigą direktorius.

Viešbučio "Kaunas" atstovas R.Meška prisipažino norįs kasdien matyti Laisvės alėją tokią, kaip per Rugsėjo 1-ąją, kuomet miestas priguži jaunimo.

Verslininko nuomone, vienas būtų pritraukti žmones čia kasdien - suteikti daugiau galimybių nemokamai arba nebrangiai pasistatyti automobilį. Laisvės alėjos reikėtų daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, šalutinių gatvių šaligatvių apstatymais automobiliais - ne išeitis.

Kartą į Kauną atvykę svečiai ir Vokietijos, pasak R.Meškos, stebėjosi, kodėl automobilių nestatome Vienybės aikštėje, nelaukdami, kol bus įrengta požeminė aikštelė. Nemažai automobilių, skaičiavo R.Meška, tilptų Vytauto prospekto ir Kęstučio gatvės sankirtoje esančioje erdvėje.

Laisvės alėjos bendruomenės organizacinę tarybą sudaro kultūros, verslo ir visuomenės veikėjai:

Restoranų "Pizza Jazz" ir "Miesto sodas", viešbučio "Kaunas", "Turto valdymo firmos", bendrovės "Sinvest", "DNB Nord" banko, Kauno dramos teatro, Pramonės, prekybos ir amatų rūmų, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.


Gairės: Laisvės alėja

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

 • Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės
  Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

  2
 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

  3
 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  11
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  65
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
Daugiau straipsnių