Benamiai numirė prie šiukšlių konteinerio (papildyta)

Medicinos ekspertai bando nustatyti tikslią dviejų vyrų, pirmadienį rastų Vilniuje, viename iš Savanorių prospekto namų patalpose, mirties priežastis.

Kaip portalui 1diena.lt sakė Vilniaus 2-ojo policijos komisariato viršininkas Petras Burdelis, vyrų kūnai namo patalpoje, kur laikomas šiukšlių konteineris rastas apie 11.30 val. Žinoma, kad abu nelaimėliai čia tarp šiukšlių ir nuolat sklindančio dvoko ir gyveno.

Radus kūnus, vienas vyrų dar kvėpavo,  todėl buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Jie vyrą bandė gaivinti vietoje, vėliau nusprendė vežti į ligoninę, tačiau visos medikų pastangos buvo bevaisės, vyras pakeliui į ligoninę mirė.

P.Burdelio teigimu, iki šiol nepavyko nustatyti mirusiųjų tapatybės, spėjama, kad jaunesniam vyrui galėjo būti 40-45 metai, vyresniam - 60-65-eri. Ne ką apie likimo draugus galėjo pasakyti ir kiti Savanorių prospekte gyvenantys benamiai bei asocialūs asmenys. Apklausų metu policijos pareigūnams teprasitarė, kad abu mirusius buvo ne kartą matę, kad abu jie buvo mėgėjai išgerti -  nespjaudavo nei į odekolono buteliuką, nei į pigų pilstuką.

Policijos pareigūnai pastebėjo, kad abu vyrai seniai nebuvo matę vandęs, jų drabužiuose ir ant kūnų knibždėte knibždėjo utelės.

„Jų sugėrovai pareigūnams pasakojo, kad vyrai visą savaitę prieš mirtį vos vilko kojas, vadinasi tai nebuvo kažkoks momentinis apsinuodijimas“, - kalbėjo Vilniaus 2-ojo policijos komisariato višininkas.

Tikslią vyrų mirties priežastį ir tikslų laiką turėtų nustatyti ekspertai. Policijos pareigūnai kol kas spėja, kad abu benamiai mirė apsinuodiję pilstuku, pagaminamu iš langų ploviklio.

„Jie kažko išgėrė, gali būti, kad to vadinamojo pilstuko, nuo jo jau ne vienas žmogus yra miręs“, - portalui 1diena.lt sakė Vilniaus apskrities policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Pasak jo, nusipirkti šio „gėrimo“ Vilniuje yra labai paprasta. Jį dažniausiai pardavinėja galą su galu bandančios sudurti močiutės ir dažniausiai net pačios būna įsitikinusios, kad pardavinėja ne nuodus, o normalią degtinę. „Sulaikytos jos aiškina net negalėjusios įsivaizduoti, kad ši degtinė pagaminta ne fabrike, o kokiame nors garaže, kur iš kiekvienam prieinamo langų ploviklio bandoma išskirti spiritą, tačiau, į tą spiritą, norint pakeisti kvapą ar spalvą, pridedama įvairiausių chemikalų. Kažkada domėjomės, ko ten randama. Visa Mendelejevo lentelė!“, - kalbėjo A.Mikulskis.

Tokiu verslu užsiimančios močiutės, anot pareigūno, net nenutuokia, kad yra, galbūt, ne vieną žmogų nuvariusios į kapus. „Bet problema ne jos, problema tie, kad bando spiritą išvalyti iš langų ploviklio, nes tai, ką jie parduoda žmonėms yra nuodas“, - teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas.

Tokie „gamintojai“, pasak jo, įkliūna, tačiau rečiau nei policijos pareigūnams norėtųsi. Ir dabar Vilniaus policininkai tiria vieną tokią bylą. Joje įtarimai pareikšti vienam asmeniui, byla dar nebaigta, todėl A.Mikulskis sakė negalintis apie ją kol kas plačiau kalbėti.

„Reikia griežtinti įstatymus ir tokius chemikus griežtai bausti“, - vienintelį kovos būdą su pilstuko gamintojais mato Vilniaus policijos vadovo pavaduotojas.

Dabar Baudžiamojo kodekso 276 straipsnis už kenksmingų žmogaus sveikatai ar gyvybei produktų gamybą bei prekybą numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Jei po tokio pagaminto produkto vartojimo žmogus mirė arba buvo sunkiai sutrikdyta jo sveikata, kodeksas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Tačiau tyrėjams tokiais atvejais būna labai sunku nustatyti, kad žmogus mirė ar apsinuodijo būtent išgėręs tam tikro asmens pagamintą produktą, mat nuo gamintojo iki vartotojo jis būna perėjęs ne per vienas rankas.         


Šiame straipsnyje: mirtisbenamiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių