„Barclays“ jau susisuko lizdą

Vilniuje duris atvėrusiame Didžiosios Britanijos finansų grupės "Barclays" Technologijų centre kiekvieną dieną įdarbinama po vieną naują specialistą. Iš viso jame jau dirba 280 žmonių.

Daugiakalbiai specialistai

Vakar viena didžiausių pasaulyje finansų grupių "Barclays" Vilniuje oficialiai atidarė Technologijų centrą. Sausio mėnesį įsteigtame centre jau dirba 280 žmonių. 95 proc. jų – Lietuvos informacinių technologijų (IT) specialistai.

"Barclays" Technologijų centras plečiasi ir kasdien priima po vieną naują darbuotoją. Planuojame, kad 2010 m. pabaigoje pas mus dirbs apie 400–500 specialistų", – spaudos konferencijoje kalbėjo "Barclays" Mažmeninės bankininkystės padalinio informacinių technologijų vadovas Jimas Ditmore'as.

Vilniaus "Barclays" IT centras įsikūrė SBA grupės valdomame verslo centre "Green Hall". Pasaulyje veikia dar trys tokie "Barclays" technologijų centrai, teikiantys IT paslaugas šios finansų grupės mažmeninės bankininkystės padaliniui. Be Vilniaus, technologijų centrai dar veikia Jungtinėje Karalystėje, Singapūre ir Indijoje.

"Vilnių pasirinkome dėl IT specialistų kvalifikacijos, kurių dauguma yra daugiakalbiai, dėl Lietuvos mokslo institucijų ir technologinės infrastruktūros. Mūsų lūkesčiai buvo viršyti ir tai rodo sparčiai augantis darbuotojų skaičius bei paslaugų lygis, kurį jau pavyko pasiekti", – sakė J.Ditmore'as.

Jis atsisakė atskleisti, koks yra vidutinis atlyginimas įmonėje, tačiau patikino, kad darbuotojams mokami "labai konkurencingi atlyginimai".

Bankas rems švietimą

Pasak jo, "Barclays" Lietuvoje jau investavo 6 mln. litų. Tačiau tai esą tik pradžia. "Barclays" Lietuvoje planuoja ilgalaikę veiklą, kuri prisidėtų prie šalies ekonomikos plėtros.

Ši finansų grupė taip pat žada remti ir švietimo institucijas, mat britai nori išsiauginti sau daugiau IT ir inžinerijos specialistų.

2009 m. spalį "Barclays" su Vilniaus universitetu pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią finansų grupė teikia rekomendacijas informatikos studentų akademinėms programoms. Britai universitetui taip pat padovanojo dėstyti reikalingos medžiagos ir įrangos. Šiemet "Barclays" atnaujino keturias informatikos klases Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) ir vieną klasę Vilniaus licėjuje – padovanojo kompiuterinės ir kitokios modernios įrangos.

Nuo 2010 m. rugsėjo "Barclays" planuoja kasmet priimti mažiausiai po penkis Vilniaus universiteto, o nuo 2011 m. vasario – po penkis Kauno technologijos universiteto absolventus.

"Kai kurias IT paslaugų rinkos dalis reikės kurti mums patiems. Jau matome, kad Lietuvoje nėra kai kurių siaurų sričių specialistų, kurie ateitų į įmonę padirbėti pusmečiui, o atlikę darbą eitų į kitą įmonę. Reikės juos ugdytis patiems", – kalbėjo IT centro vadovas Giedrius Dzekunskas.

"Barclays" – tik pirmoji kregždė

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio teigimu, Vyriausybė "Barclays" yra įsipareigojusi sumokėti 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) darbuotojams mokyti ir naujoms darbo vietoms kurti, tačiau pinigai esą nėra pervesti. Visa suma bus sumokėta iki 2013 m.
"Iš biudžeto lėšų Vyriausybė yra įsipareigojusi sumokėti 100 tūkst. eurų. Žadėta suma dar nėra pervesta. Bet, galiu pasakyti, kad "Barclays" per du mėnesius jau yra sumokėjęs 1,3 mln. litų mokesčių. Yra apskaičiuota, kad visos dotacijos darbo vietoms kurti atsipirks per aštuonis mėnesius", – teigė ministras.

Kiek iš viso bus skirta "Barclays", neatskleidžiama. Tačiau pagal sutartį įmonė "Barclays Technology Centre" iš Lietuvos Vyriausybės iš viso gaus iki 1,75 mln. eurų (per 6 mln. litų) paramos.

D.Kreivys pasidžiaugė, kad turint tokį partnerį Lietuvai nuo šiol bus lengviau kviestis investuotojų.
"Šio centro atsiradimas Vilniuje Lietuvai yra reikšmingas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia tai yra šimtai darbo vietų mūsų aukščiausio lygio specialistams, taip pat ir mokesčiai į šalies biudžetą, iš mūsų įmonių perkamos prekės ir paslaugos. Pagaliau Lietuvos, kaip investicijoms patrauklios šalies, vardo pristatymas. Svarbiausia, kad žmonės, dirbantys šiame pastate, eksportuos aukštos pridėtinės vertės paslaugas, – kalbėjo ministras. – Esu tikras, kad ši investicija į paslaugų sektorių yra pirmoji kregždė, bet jų tikrai turėsime daugiau."

Lietuva – IT paslaugų centras

Ministras taip pat pareiškė, kad jau deramasi dar su 44 labai rimtomis ir pasaulyje žinomomis bendrovėmis. Tačiau jų pavadinimų atskleisti kol kas esą negalima.
Ūkio ministerija esą rengia projektą, kuriame bus numatyta, kokio dydžio dotacijos galėtų tikėtis į Lietuvą ateinantys investuotojai. Tačiau jis pabrėžė, kad dokumente nebus numatytos aiškios sumos, o tik galimos ribos.

D.Kreivio vizija, kad 2015 m. Lietuva taps regiono IT paslaugų centru. Siekiama, kad netolimoje ateityje Lietuvoje aukštos pridėtinės vertės IT sektoriuje dirbtų apie 10 tūkst. specialistų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių