Bankrutavusių įmonių turtas parduodamas pusvelčiui

Recesijai nesitraukiant bankai kuria interneto svetaines, kuriose praneša apie išvaržomą turtą, o bankroto administratoriai atidaro bankrutavusių įmonių turto išparduotuves.

Geriausias metas investuoti?

Skelbimų portaluose greta tradicinių pasiūlymų įsigyti būstą, automobilį ar motorinę valtį, atsirado akiai neįprastų pasiūlymų. Vis dažniau siūloma pirkti gamybos įrenginius, stakles, prietaisus, kurie tapo nereikalingi bankrutavus vienai ar kitai įmonei.

Siekdami efektyvesnio rezultato kai kurie bankai atidarė specializuotus skelbimų puslapius, kuriuos nuolat pildo informacija apie išvaržomą arba parduodamą turtą. Daugelis šių įrengimų ir gamyklų prieš krizę priklausė įmonėms, buvusioms tų bankų klientėms.

Neseniai pradėjusiame veikti interneto puslapyje banksale.eu parduodamas turtas suskirstytas į tris kategorijas: transportą, įrangą ir nekilnojamąjį turtą. Pastarasis priklausė ne tik įmonėms, bet ir lengvai pasiekiamų paskolų rinka besimėgavusiems lietuviams.

Išvaržomo ir parduodamo turto kainos - kur kas prieinamesnės negu ekonomikos pakilimo metais. Kai kurie specialistai svarsto, kad esą dabar ypač palanku investuoti, nes galima įsigyti apynaujo turto už pakankamai gerą kainą.

Specializuota parduotuvė

Savanorių prospekto pabaigoje ant baldais prekiaujančio pastato neseniai atsiradusi iškaba prikaustė kauniečių dėmesį - užrašas "Bankrutavusių įmonių turto išparduotuvė" tapo gyvu krizės priekaištu.

Šitaip spręsti nesėkmingai veiklą baigusių bendrovių problemas nusprendė bankroto administratorius Arūnas Gedeikis.

"Taip, ko gero, esu pirmasis Kaune atidaręs tokią parduotuvę, - kalbėjo A.Gedeikis. - Gyvenimas privertė ieškoti išeičių ir kilo idėja tokiu būdu sugrąžinti kreditoriams dalį prarastų lėšų."

Naujojoje parduotuvėje klientus aptarnaujanti Ilona Veitaitė pasakojo, kad kauniečiai domisi galimybe pigiau įsigyti vertingų daiktų, tačiau esą leisti pinigų neskuba, sprendimą priima jį gerai apgalvoję.

Šiuo metu išparduotuvėje didžiąją dalį prekių sudaro bendrovės "Softimus" baldai. Odiniai, pinti ir mediniai biuro bei svetainės baldai dabar parduodami iki 60 proc. pigiau negu bankroto bylos iškėlimo dieną.

"Kainavo 8 tūkst., o dabar galima už 3 tūkst. įsigyti. Gal dėl to ir bankrutavo, kad tokias aukštas kainas laikė", - apie gerokai nupigintus baldus pasakojo I.Veitaitė.

Rinktis yra iš ko

Bankroto administratorius A.Gedeikis, neseniai tapęs ir verslininku, priminė, jog visuomet iš antstolio arba iš bankroto administratoriaus nekilnojamojo ir kitokio turto galima įsigyti pigiau.

"Antstolis ir bankroto administratorius turto prekybos rinkoje dalyvaudavo ir anksčiau. Bet antstoliai siūlo suvaržytą turtą, o bankroto atveju suvaržymų, tokių kaip areštas, nėra", - aiškino A.Gedeikis. Tačiau esą pirkėjas neturi pasirinkimo, jam siūloma pirkti tokį turtą, koks jis yra.

Jeigu per tam tikrą laikotarpį turto parduoti nepavyksta, administratorius pateikia informaciją kreditoriams ir jie sprendžia, kiek mažinti turto kainą. A.Gedeikis neslepia, kad išvaržomu turtu Kaune domimasi.

Šiuo metu jis siūlo įsigyti įvairių akmens ir medžio apdirbimo staklių: vertikalaus pjovimo, frezavimo, keturpuses obliavimo, medžio apdirbimo ir kitokių. Už 5,2 tūkst. litų parduodamas automobilis "Smart". Administratorius siūlo įsigyti statybinės ir buitinės technikos. Pavyzdžiui, už šimtą litų parduodamas kopijavimo aparatas, o už 400 litų - spalvotas spausdintuvas, šimtu pigiau galima įsigyti lauko šviečiančią reklamą. Vilniuje, Garšvės gatvėje, parduodami šeši vienas šalia kito pastatyti namai.


Šiame straipsnyje: bankrotas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių