Bandyta padegti gėjus remiančios organizacijos patalpas, ruošiamasi riaušėms

Vilniuje mėginta padegti Tolerantiško jaunimo asociacijos patalpas A.Jakšto gatvėje. Išpuolis nepavyko.

Du Molotovo kokteiliai

Į asociacijos patalpas mėginta įmesti du Molotovo kokteilius, prieš tai išdaužus langus akmenimis. Tačiau vienas padegamasis įtaisas veikiausiai atsitrenkė į langą saugančias grotas ir nukrito, nepadaręs daug žalos. Antrasis Molotovo koktelis įstrigo tarp grotų ir stiklo. Jį mėginta padegti, tačiau sprogimo sukelti nepavyko.

Tolerantiško jaunimo asociacija viliasi, kad išpuolio kaltininkus pavyks surasti.

Policija: kitose miesto dalyse - saugu

Nors gėjų eitynes saugos 800 policijos pareigūnų, tai neturėtų kelti grėsmės likusios Vilniaus miesto dalies saugumui. Policija tikina viskam pasiruošusi.

Gėjų eitynių saugumu rūpinsis policijos pareigūnai iš visų Lietuvos apskričių, prie Baltojo tilto budės papildomos ugniagesių bei medikų pajėgos. Tačiau policija teigia, kad ilgapirščiai ir kiti piktavaliai neturėtų bandyti laimės ir siautėti atokesnėse nuo centro miesto dalyse.

„Likusios Vilniaus miesto dalies saugumas dėl eitynių nenukentės, - Diena.lt sakė Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius. - Taip, kaip ir įprasta, esame pasirengę reaguoti į bet kokius teisės pažeidimus kitose miesto dalyse.“

Anot jo, policijos ekipažai eitynių metu ir po jų nepaliks be priežiūros kitų sostinės mikrorajonų, tačiau konkretaus patrulių pasiskirstymo atskleisti esą negalima.

Paklaustas, ar policija turi žinių apie galimai planuojamus smurto išpuolius toliau nuo eitynių maršruto esančiose vietose, P.Radvilavičius teigė, kad pavojus nėra didelis. „Šiuo metu neturime pagrindo pranešti apie numatomas didesnės rizikos zonas kuriose nors kitose miesto dalyse“, - reziumavo pašnekovas.

Neramumų nenorima, bet...

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, incidentas su bandymų padegti Tolerantiško jaunimo asociacijos patalpas tebesiaiškinamas.

"Daugiau jokių incidentų susijusių su gėjų eitynėmis per naktį neužfiksavome", - portalui sakė Vilniaus policijos vadovas.

Jo teigimu, numatomoje eitynių vietoje policijos pareigūnai jau nuo 10 val. pradėjo budėjimą, tačiau per pusvalandį nieko neįvyko. "Seksualinės mažumos dar nesirenka, jų priešininkai taip pat", - kalbėjo K.Lančinskas.

Policijos vadovo teigimu, pareigūnai labai tikisi, kad didesnių nemalonumų eitynių metu bus išvangta, tačiau neatmeta galimybės, kad gali būti visko ir net stipriausios policijos pajėgos nesugebės visko suvaldyti.

"Tikimės geriausio, bet gyvenimas yra toks dalykas, kurio negali kontroliuoti, jis viską sudėlioja kitaip", - sakė K.Lančinskas.

Riaušėms ruošiamasi

Portalo duomenimis, nežiūrint į visus policijos pasiruošimus, neramumų išvengti greičiausiai nepavyks - skirtinguose miesto mikrorajonuose jau renkasi gėjų eitynių priešininkai. "Antakalnis jau pasiruošęs, kiek žinome kituose rajonuose žmonės taip pat jau susirinkę ir juda link centro", - Diena.lt sakė Tomas Vilčinskas, ketinantis protestuoti prieš gėjų eitynes.

"Kodėl mes paprasti žmonės nereikalaujame išskirtinių teisių, kodėl jų reikia kažkokiems iškrypėliams. Sėdėtų sau ramiai, ne, jiems reikia viešumo, gaus ne tik jį", - kalbėjo Tomas.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų paradas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių