A.Večerskis šeimos nariams skirdavo maksimalius priedus prie atlyginimo

Audito išvados atskleidė, kad per dešimt mėnesių buvęs Lietuvos Nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovas Adolfas Večerskis artimiesiems priedais prie atlyginimo skyrė daugiau nei 21 tūkst. litų.

Lapkričio pradžioje skandalingai keičiantis LNDT vadovams teatre buvo atliktas skubus auditas. Po mėnesį trukusio tyrimo kultūros ministras Arūnas Gelūnas pristatė jo išvadas, įrodžiusias, kad kaltinimai buvusiam teatro generaliniam direktoriui Adolfui Večerskiui nebuvo iš piršto laužti.

Audito išvadose patvirtinta, kad teatro patalpose Odminių gatvėje, oficialiai įvardintose kaip biuras, gyveno A.Večerskio dukros draugas Tomas Barštys. „Pagal patalpose rastus daiktus auditoriai nusprendė, kad ten taip pat gyveno moteris ir vaikas“, - sakė A.Gelūnas. Teatre vieša paslaptis buvo, kad ten gyveno A.Večerskio dukros šeima, tačiau ministras to nepatvirtino.

Išvadose teigiama, kad A.Večerskis savo šeimos nariams nepagrįstai skirdavo maksimalius priedus prie atlyginimo. Tokie priedai buvo skirti buvusio generalinio direktoriaus žmonai kultūrinių renginių koordinatorei Valerijai Večerskienei, dukrai teatro juristei Jutai Večerskytei ir dar vienai darbuotojai personalo vadovei Linai Banevičiūtei, kuri minima kaip A.Večerskio dukros draugė.

Nuo šių metų pradžios iki spalio pabaigos, kai vadovavimą teatrui perėmė Martynas Budraitis, šiems priedams buvo skirta 21 tūkst. litų. Kiek pinigų priedams buvo skirta anksčiau, dar bus tiriama. „Žinoma, tokios galimybės, kad priedai buvo skiriami ir prieš tai buvusiais metais, atmesti negalime“, - sakė A.Gelūnas. Tai bus aiškinamasi tolesniame tyrime, o padarytą žalą teatrui bus siekiama išieškoti.

Pasak ministro, tam, kad ši suma būtų išieškota, į teisėsaugos institucijas turės kreiptis naujasis vadovas M.Budraitis.

Atsakyti už pažeidimus teatre teks ne tik A.Večerskiui, bet ir kai kuriems buvusiems jo pavaldiniams. „Dokumentus pasirašydavo trys ar keturi žmonėms, pagal tai spręsime, kokia bus atsakomybė“, - kalbėjo kultūros ministras.

A.Večerskis šiuo metu įdarbintas LNDT kaip aktorius, vaidinantis spektaklyje „Žaldokynė“, tačiau jis buvo sustabdytas dar birželio mėnesį. Kultūros ministras prisipažino nežinantis, ar yra teisinių svertų, leidžiančių dėl to atleisti aktorių. Kokį atlyginimą gauna niekur nevaidinantis aktorius ministras žadėjo pasidomėti.

Po šio audito išvado bus atliekamas išsamesnis, truksiantis du tris mėnesius. „Šį auditą organizavome labai operatyviai, reaguodami į gautą informaciją. Dabar, kai mūsų specialistai atsilaisvino nuo kitų darbų, bus atliktas išsamesnis auditas, kuris, tikimės, ne tik parodys buvusią situaciją, bet ir padės naujajam vadovui geriau susigaudyti ir nekartoti klaidų“, - sakė A.Gelūnas.

Ministras pasakojo, kad A.Večerskis, prieš palikdamas teatro vadovo postą, panaikino direktoriaus pavaduotojų pareigybes, todėl M.Budraičiui dabar tenka ieškoti kelių, kaip jas sugrąžinti ir  teisėtai priimti naujus darbuotojus. 

A. Večerskis ironizavo audito išvadas vertinantis gražiai: "Suvokdami, kad byla gali pasikreipti ne taip kaip nori, mano priešininkai organizuoja eilinį cirką, eilinį mano šeimos puolimą. Visa tai, ką aš paskaičiau, man kelia ne tik juoką, bet ir gailestį. Tiek netalentingų žmonių vienoje vietoje neteko matyti. Pritrūko fantazijos, jie kalba tą patį per tą patį, apie butą ir pinigus.

Dešimt kartų tą patį sakiau, bet primenu. Dėl buto. Kadangi mūsų darbuotojas parašė motyvuotą prašymą - jis buvo atvykęs iš kito miesto ir jam reikėjo buto trumpam laikotarpiui - pagal sutartį panaudai jam buvo suteikta teisė trumpam laikui pasinaudoti tuo butu, ir jis už tą laiką sumokėjo teatrui tiek, kokia buvo pateikta sąskaita.

Fantazijos, kad tas butas galėjo būti naudojamas artistų ar režisierių, yra žmogaus teisių pažeidimas. Tas ponas, kuris dirba teatre, nėra mažesnis, jis irgi yra darbuotojas. Visi tie fantastiniai pareiškimai iš aukščiausios institucijos yra todėl, kad nelabai suprantame, kad panaudos reglamentas yra nustatomas generalinio direktoriaus, o juo, deja, buvau aš. Tuo butu naudojosi ir prieš mane, apie tuos butus galima klausti kitų, galima Jono Vaitkaus paklausti, ar kitų, sužinosite, kaip kas yra".

Išvadas apie priedų skyrimą šeimos nariams buvęs teatro vadovas vadina melu. "Valstybės kontrolė nustatė, kad aš buvau pažeidęs tam tikrus punktus 2007-2009 m. Tame laikotarpyje, apie kurį dabar kalbame, aš jokių priedų nedalinau, nes nebegalėjau jų dalinti - buvo rekomendacijos nusišalinti nuo to, kaip ir padariau. Aš nemanau, kad mano šeima yra tokia negarbinga, kad negali gauti priedų. Aš pritariu tiems priedams, bet aš jų neskyriau.

Visa tai priimu kaip atvirą iššūkį, dar vieną cirko numerį, labai nemalonų man, kaip žmogui, atidavusiam teatrui tiek metų. Aš teatrui atnešiau didžiulius pinigus, mano menas, kuris apšauktas komerciniu iki šios dienos rodomas scenoje ir sėkmingai pildo tų, kurie mane puola, kišenę ir jie nesako, kad tai blogai. Į kitus spektaklius žmonės neina, bet tai jau ne mano reikalas. Aš laisvas žmogus, o už tai, ką esu padaręs, jau atsakiau. Kaip viskas baigsis, dar pažiūrėsime", - pasiduoti nesiruošė A.Večerskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių