Autobusuose „Soliaris“ keleiviams nesaugu

Pirmadienį kelionė miesto autobusu vienai kaunietei baigėsi nelaimingai. Moteris susižalojo parkritusi autobusu salone. „Kauno autobusų“ atstovo teigimu, tokios nelaimės pasitaiko gana dažnai.

Autobusai nepritaikyti žmonėms

Pirmadienį apie vidurdienį autobusu „Soliaris trolino 12“ važiavusi 77-erių kaunietė greičiausiai net nenujautė, kad namo grįš sužalota. Vytauto prospekte autobuso vairuotojui pristabdžius transporto priemonę, senolė griuvo ir smarkiai susitrenkė.

„Kauno autobusų“ Darbo saugos specialistas Juozas Ukas sako, kad tokios nelaimės dažniausiai nutinka naujuose autobusuose „Soliaris“. „Tie autobusai nepritaikyti keleiviams vežti, nes juose žmonės nėra už ko laikytis“, - iš praktikos pastebėjo J.Ukas.

Autobusų salonuose diržai prisilaikyti stovintiems keleiviams kabo aukštai, todėl ne visi juos pasiekia. Ypač sunku vyresnio amžiaus keleiviams, kurie autobusuose parkritę susižaloja dažniausiai. „Jauni žmonės vikrūs, jie greitai orientuojasi, ir tokių nelaimių nenutinka“, - sakė bendrovės Darbo saugos specialistas.

Jo teigimu, nelaimės dažniausiai nutinka tuomet, kai keleiviai išsitraukia pažymėti talonėlius ir niekur nebesilaiko. „Gatvėse būna visko - ir mikriukas užlenda, ir pėstieji į gatvę išbėga. Jeigu vairuotojas pristabdo, niekur nesilaikantys keleiviai griūna“, - nelaimių priežastis aiškino J.Ukas.

Žalą atlygina draudimas

Paklaustas, ar bendrovė nesvarstė galimybės patobulinti visuomeninio transporto salonus taip, kad keleiviai turėtų už ko laikytis, atsakingas už eismo saugumą specialistas tikino, jog „Kauno autobusai“ to daryti negali. „Neturime teisės autobusų perdarinėti. Reikėtų tartis su gamykla, kuri juos pagamino“, - pastebėjo J.Ukas.

Anot jo, visi miesto autobusais važinėjantys keleiviai, įsigiję visuomeninio transporto bilietus, yra apdrausti, todėl nutikus nelaimei žalą atlygina draudimo bendrovė. „Jei nukentėję keleiviai kreipiasi, informuojame apie draudimo bendrovę. Ji atlyginą žalą pagal patirtas traumas“, - informavo „Kauno autobusų“ atstovas.

Jis apgailestavo, kad bendrovė, norėdama pasidomėti nukentėjusių keleivių savijauta, to padaryti negali. Medikai pagal galiojančius įstatymus pašaliniams asmenims neteikia informacijos apie paciento būklę.

J.Uko duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių 28 bendrovės autobusai pateko į įskaitinius autoįvykius. Juose nukentėjo 28 autobusų keleiviai.

Valdininkai skundų negauna

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras nustebo išgirdęs, kad „Soliaris“ markės autobusuose keleiviams nesaugu. „Autobusai yra gana neblogi ir tikrai pritaikyti keleiviams. Jie išbandyti ir sertifikuoti pagal Europos Sąjungos reikalavimus, kurie yra griežti“, - aiškino P.Keras. Jis mano, kad autobusų keleiviams važiuoti autobuse nesilaikant yra nesaugu, tačiau tikino skundų iš susižalojusių keleivių dėl netinkamų autobusų nesulaukęs.

Valdininkas spėja, kad daugiausiai nelaimingų atsitikimų nutinka šios markės autobusuose būtent dėl to, kad jie važinėja daugiausiai. „Kaip patikimos transporto priemonės, šie autobusai važinėja dviem pamainomis, tad santykinai ir nelaimingų atsitikimų juose daugiau“, - savo versiją pateikė P.Keras, tačiau plačiau situacijos komentuoti nenorėjo. Jis žadėjo aiškintis, ar bendrovės „Kauno autobusai“ atstovas pagrįstai kritikuoja miestiečius vežiojančias transporto priemones.

Transporto ir eismo reguliavimo skyriaus vedėjas tikino norįs išsiaiškinti situaciją, ar žmonių sužalojimo priežastimi gali būti autobusų techniniai duomenys. Pasak P.Kero, seniau daugiausiai nelaimingų atsitikimų įvykdavo „Ikarus“ markės autobusuose.

2004 ir 2005 m. Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas savivaldybės kontroliuojamai įmonei „Kauno autobusai“ suteikė 10 mln. eurų (34 mln. litų) paskolą. Už šią sumą nupirkti 55 „Soliaris“ markės autobusai. Iš viso į miesto gatves kasdien išrieda 147 autobusai.


Šiame straipsnyje: Kauno autobusai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių