Atnaujinta gyvūnų (šunų ir kačių) registracija Vilniaus mieste

Nuo šių metų kovo 12 d. atnaujinta gyvūnų (šunų ir kačių) registracija Vilniaus mieste. Taigi gyventojai vėl gali paprastai ir greitai registruoti augintinius.

Mokestis už gyvūno registravimą taikomas visiems gyvūnų augintojams. Laikant gyvūną privačioje valdoje, kasmėnesinės, vietinės rinkliavos už gyvūno laikymą daugiabučiame name mokėti nereikia.

Gyvūno registracijos tvarka

Pirmas žingsnis: miesto gyventojui reikia nueiti į banką ir sumokėti registracijos mokestį (40 Lt)

Antras žingsnis: kartu su gyvūnu nuvykti į veterinarijos kliniką, ir pateikti įmoką patvirtinantį kvitą bei asmens dokumentą. Klinikoje gyvūnas bus identifikuotas ir užregistruotas.

Sėkmingai atlikus gyvūno registraciją, kiekvieną mėnesį mokama vietinė rinkliava už gyvūno laikymą daugiabučiame name pagal Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendime numatytus mokesčių dydžius, priklausančius nuo gyvūno rūšies bei tipo.

Mokesčiai už gyvūnus:

– už šunį – 10 Lt/mėn.;

– už katę – 3 Lt/mėn.;

– už agresyvios veislės šunį – 25 Lt/mėn.

Vietinė rinkliava už gyvūnų laikymą daugiabučiame name mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamąsias sąskaitas. Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad  į šias sąskaitas reikia mokėti ir tada, kai gyvūnas registruojamas:

Bankai ir jų sąskaitos:

„Swedbank“

Sąskaitos numeris: LT24 7300 0101 1239 4300

Gavėjas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM

Juridinio asmens kodas: 188659752

Įmokos kodas: 53913

Įmokos pavadinimas: Už gyvūnų (šunų, kačių) registravimą ir laikymą.

 

„Nordea“

Sąskaitos numeris: LT12 2140 0300 0268 0220

Gavėjas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM

Juridinio asmens kodas: 188659752

Įmokos kodas: 53913

Įmokos pavadinimas: Už gyvūnų (šunų, kačių) registravimą ir laikymą.

 

Įmokos kvite būtina nurodyti asmens, kurio vardu bus registruojamas gyvūnas, duomenis (giminaičio ar kito asmens duomenys netinka).

Įmokas taip pat galima sumokėti AB „Lietuvos paštas“ pašto skyriuose; per UAB „EVP“ interneto portalą www.mokėjimai.lt; UAB „Mokėjimo terminalų sistemos“ mokėjimo savitarnos terminaluose FOXBOX; UAB „Perlo paslaugos“ terminaluose; UAB „Virtualių paslaugų operatorius“ spaudos kioskuose.

Informacija apie lengvatų suteikimą:

Rinkliavos už gyvūnus lengvatos taikomos socialiai remtiniems asmenims. Mažiau rinkliavų reikia mokėti tiems savininkams, kurie sterilizavo/kastravo gyvūną arba pasiėmė gyvūną iš prieglaudos. Tačiau vietinės rinkliavos netaikymas neatleidžia gyvūnų (šunų, kačių) savininkų nuo prievolės registruoti. Toliau pateikiame smulkesnę informaciją apie lengvatų suteikimo tvarką.

1.    Nuo mėnesio įmokos už gyvūno (šuns, katės) laikymą daugiabučiame name atleidžiami:

-    aklieji, laikantys šunis vedlius;

-    vienas gyvenantis neįgalusis ar vienas gyvenantis pensininkas, laikantis vieną gyvūną;

-    šeimos (vieni gyvenantys asmenys), kurioms (kuriems) yra skiriama piniginė socialinė parama - socialinė pašalpa ir būsto šildymo išlaidų, išlaidų šaltam vandeniui ir išlaidų karštam vandeniui kompensacijos.

 

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti lengvatai gauti:

-    Prašymas suteikti rinkliavos lengvatą.

-    Pensininko pažymėjimo kopija.

-    Neįgaliojo pažymėjimo kopija

-    Gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentas, patvirtinantis, kad gyvenamąją vietą pensininkas ar neįgalusis deklaravęs vienas. Pažymas išduoda Vilniaus miesto savivaldybės administracijos E. miesto departamento Interesantų aptarnavimo skyrius (Savivaldybės administracinio pastato Konstitucijos pr. 3 pirmas aukštas).

Rinkliavos lengvata taikoma nuo dokumentų, patvirtinančių teisę į lengvatą, pateikimo rinkliavos administratoriui, datos.

2. Savininkas, pateikęs veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno sterilizaciją ar kastraciją, atleidžiamas nuo rinkliavos tai sumai, kuri buvo sumokėta už sterilizavimą arba kastravimą, bet ne ilgiau kaip 12 mėnesių.

3. Asmenys, pasiėmę globoti šunį arba katę iš UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos arba Vilniaus mieste registruotų gyvūnų prieglaudų, atleidžiami nuo vienkartinės įmokos už šuns arba katės registravimą (registruojant augintinį būtina pateikti UAB „GRINDA“ arba prieglaudos, iš kurios paimtas gyvūnas, išduotą gyvūno perdavimo globai aktą) ir nuo 12 mėnesių įmokos už šuns arba katės laikymą daugiabučiame name.

Dokumentai, lengvatai gauti, pateikiami adresu: Savanorių pr. 178, Vilnius, Verslo centras „GRID“, kontaktinis telefonas - 8 5 2788636. El. paštas: gyvunai@idamas.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

neygalusis-dėjau

neygalusis-dėjau portretas
eina jie su šunų ir kačių rinkliavom velniop nemoku ir nemokėsiu nei už savo katina nei už 15 metų sulaukusį šunį katinui 10 nesiruošiu mokėt jokių mokesčių švilpiau giliai ir dėjau tegul jie man giliai uosto
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių