Atleistas savivaldybės įmonės vadovas: pravaikštininkas ar politikų auka?

Tokią mįslę uždavė atleistas savivaldybės įmonės "Vilniaus miesto būstas" direktorius Darius Laurinčiukas.

Prarado pasitikėjimą

Į Vilniaus miesto tarybos posėdį susirinkę sostinės politikai pritarė D.Laurinčiuko atleidimui iš bendrovės "Vilniaus miesto būstas" vadovo pareigų. Toks sprendimas priimtas po to, kai buvo atliktas savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Milėno tyrimas dėl D.Laurinčiuko darbo kokybės.

Šio tyrimo išvadose buvo paskelbta, kad "Vilniaus miesto būsto" direktorius prarado pasitikėjimą, todėl nebegali eiti užimamų pareigų.

Tokį sprendimą inicijavo V.Milėnas, sostinės vicemeras Stanislovas Šriūbėnas ir savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius.

Jų teigimu, D.Laurinčiukas į savo pareigas žvelgė aplaidžiai, dažnai darbo vietoje apskritai nepasirodydavo, o pasiteisinimai neskambėdavo įtikinamai.

Teigia jautęs spaudimą

Pats D.Laurinčiukas teigė, kad jis tapo politinio susidorojimo auka. Jis esą jau seniai yra užkliuvęs vicemerui S.Šriūbėnui, todėl pastarasis ir siekė pakeisti "Vilniaus miesto būsto" direktorių.

"Šiemet buvo pradėtas įmonės reorganizacijos procesas, tačiau pasikeitimams priešinosi S.Šriūbėnas. Aš buvau verčiamas į darbą priimti jo proteguojamus darbuotojus. Kai atsisakiau tai padaryti, S.Šriūbėnas pradėjo kištis į įmonės reikalus. Aš nuolat jaučiau vicemero spaudimą", - kalbėjo D.Laurinčiukas.

Jis teigė esąs nustebęs dėl politikų priekaištų, kad socialinius būstus administruojančioje įmonėje buvo prastai tvarkomasi, nes rezultatai rodo priešingai.

"Rezultatus, kurie yra pasiekti per pastaruosius metus, geriausiai atspindi pajamos, kurios išaugo nuo 700 tūkst. litų 2007-aisiais iki 3,5 mln. litų 2009-aisias. 2010 m. prognozė – apie 4,5 mln. litų pajamų. Įmonė yra šiuolaikiška, moderni, auganti", - aiškino D.Laurinčiukas.

Kaltinimus atmeta

Liberalų ir centro sąjungos į vicemero postą deleguotas S.Šriūbėnas dienraščiui tvirtino, kad visos D.Laurinčiuko kalbos apie patirtą spaudimą – prasimanymas.

"Jis buvo atleistas už pravaikštas ir nesugebėjimą atlikti darbo. Per pastaruosius keturis mėnesius D.Laurinčiukas darbe nepasirodė kelis kartus, paskutinį kartą – net dvi dienas. Nustatyta, kad būdamas Vilniuje jis bandė gauti biuletenį Švenčionyse. Tokios yra atleidimo priežastys. O dėl spaudimo, tai galiu pasakyti, kad vienintelis spaudimas buvo reikalavimas ateiti į darbą ir nedirbti kitų darbų", - aiškino S.Šriūbėnas.

Skundžiasi ne pirmą kartą

D.Laurinčiukas į savivaldybės įmonės "Vilniaus miesto būstas" direktoriaus pareigas buvo paskirtas praėjusių metų gegužės mėnesį. Iki tol jis dirbo šios bendrovės direktoriaus pavaduotoju. Šiuo metu "Vilniaus miesto būsto" direktoriaus pareigas laikinai eina buvęs D.Laurinčiuko pavaduotojas Arvydas Žilinskas.

Kas taps naujuoju "Vilniaus miesto būsto" vadovu paaiškės, kai savivaldybė paskelbs konkursą šioms pareigos užimti, tačiau, pasak S.Šriūbėno, "su konkursu kol kas niekas neskubės".

Beje, juoda katė tarp bendrapartiečių S.Šriūbėno ir D.Laurinčiuko perbėga nebe pirmą kartą. Apie tai, kad patiria vicemero spaudimą, D.Laurinčiukas Liberalų ir centro sąjungos Vilniaus skyriaus vadovybei skundėsi dar šių metų pradžioje, tačiau konfliktas buvo užglaistytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių