A.Šliupas: skrydžiai iš Kauno į JAV - abejotina perspektyva (papildyta)

Antradienį Airijos bendrovės "Ryanair" bazės Kaune atidarymo proga portale svečiuojasi ir į skaitytojų klausimus atsako Kauno oro uosto vadovas Arijandas Šliupas. 

Plėstis yra kur

Anot jo, Kauno oro uostas realiai vertina situaciją, todėl supranta, kad skrydžiai iš Kauno į JAV  yra "abejotina perspektyva", tačiau plėstis oro uostui ir be to dar yra kur.

"Visa plėtra planuojama ir vykdoma atsižvelgiant į keleivių srautus. Priklausomai nuo keleivių skaičiaus augimo, bus planuojama ir tolimesnė Kauno oro uosto infrastruktūros plėtra. šiais metais tikimės aptarnauti apie 700 tūkst. keleivių. Dabartiniai oro uosto pajėgumai yra 800 tūkst. keleivių per metus. Tad, atsižvelgiant į skaičius ir tendencijas, bus sprendžiamas terminalo plėtros klausimas", - portalui sakė A.Šliupas.

Artimiausiu metu Kauno oro uoste planuojama įkurti viešbutį, tam ieškoma privačių investicijų. Neatmestina A.Šliupui atrodo ir VIP terminalo idėja, jei pavyktų pritraukti privatų operatorių tokiai veiklai.

Kliūva aplinka ir susisiekimas

Skaitytojams labiausiai kliuvo Kauno oro uostą supanti atstumianti aplinka. Į jų klausimus, ką ketinama daryti su aplink oro uostą nusidriekusiomis dykynėmis bei apgriuvusiais pastatais, A.Šliupas atsakė, kad graži aplinka - tik laiko klausimas.

"Viskam reikia laiko ir įdirbio. Neabejoju, kad verslininkai ras nišų ir padėtis, bėgant laikui, iš esmės keisis. Oro uostas daro viską, kas yra įmanoma pagal mūsų dabartinius finansinius pajėgumus. Tai opus klausimas mums patiems, bet dėsim visas pastangas, kad pagerintume uosto aplinką", - sakė jis.

Tuo tarpu skaitytojų nuogastavimai dėl susisiekimo tarp miesto centro ir oro uosto, kai visuomeniniu tarnpostu oro uostas pasiekiamas tik dieną, o taksi kainos prilygsta apiplėšimui, A.Šiupo nuomone, nėra visai pagrįsti. 

Pasak A. Šliupo, Kauno oro uostas nuolat bendradarbiauja su Kauno miesto savivaldybe, kad pagerintų susisiekimą su užmiestyje įsikūrusiu oro uostu ir, svečio nuomone, šiuo metu susisiekimas su miestu yra pakankamas. 

"Ryte 29 maršruto autobusas iš Kauno atvyksta jau 5 val. Vidurnaktį pasiekti miestą viešuoju transportu - šiek tiek sudėtingiau. Nuolat diskutuojame su savivaldybe dėl galimybės pratęsti minėto autobuso darbo laiką. Šiuo metu padaryta tai, kas yra įmanoma pagal turimas finansines galimybes", - sakė jis.

Keis logotipą

Oro uosto vadovas tikina, kad artimiausiu metu bus keleiviams malonių pokyčių informuojant apie oro uosto darbą, ketinama atnaujinti oro uosto tinklalapį, keisti logotipą.

"Kalbant apie ryšius su visuomene, šiuo klausimu yra dirbama ir artimiausiu metu bus pokyčių. Sutinku, kad ir logotipas neatitinka mūsų įvaizdžio, tad šiuo metu sprendžiama, koks turėtų būti logotipas. Dėl tinklapio - manau, bus pasikeitimų per artimiausius tris mėnesius", - kalbėjo A.Šliupas.

Oro uosto vadovas pripažįsta, kad kartais gaunama tiek elektroninių užklausų ir telefoninių skambučių, kad ne visuomet į visus yra atsakoma, todėl siūlo keleiviams stengtis gauti informaciją internetiniame tinklapyje ir atidžiau susipažinti su oro bendrovių taisyklėmis, įsigyjant bilietus.

"Deja, bet didžiausias skambučių srautas yra dėl to, kad tiesiog žmonės linkę neskaityti sutarčių sąlygų, o paskui yra reiškiamas nepasitenkinimas", - sakė jis.

"Ryanair" bazės įkūrimas jau pasiteisino

Airijos pigių skrydžių bendrovė "Ryanair" antradienį Kaune atidarė savo pirmąją orlaivių bazę Vidurio Europoje, investicijos į kurią sieks daugiau kaip 140 mln. JAV dolerių (apie 354 mln. litų).

Pasak A.Šliupo, "Ryanair" sprendimas įkurti orlaivių bazę Kaune jau pasiteisino.

"Jau pradiniame etape pasiūlyti papildomi 9 nauji maršrutai. Tuo pačiu pakankamai tolygus padidėjusių skrydžių grafikas dienos metu leidžia gerokai padidinti darbuotojų produktyvumą, efektyviau organizuoti veiklą bei mes tampame patrauklūs tiek reklamos užsakovams, tiek ir kitiems privatiems verslininkams, kurie norėtų išsinuomoti oro uoste patalpas ir teikti paslaugas", - sakė A.Šliupas.

"Ryanair" antradienį iš Kauno pradeda skraidinti į Diuseldorfą, Barseloną ir Londono Getviko oro uostą, o vėliau šią savaitę - Paryžių, Milaną, Berlyną, Oslą, Edinburgą, Suomijos Tamperės miestą.

Visus A.Šliupo atsakymus galite perskaityti ČIA. 

 Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams
  Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams

  Nuo kitų metų liepos 14 dienos prasidėjus Tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo tako rekonstrukcijai, Kauno (Karmėlavos) oro uostas taps pagrindiniais šalies oro vartais. ...

  1
 • Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune
  Daugiausiai kokliušo atvejų šiemet registruota Kaune

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje iki rugsėjo užregistruoti 25 kokliušo atvejai (sergamumo rodiklis 0,09 atv./10 tūkst. gyv.). Tai net 43,92 proc. mažiau palyginti su 2015 m. tuo pačiu periodu. ...

 • Pučia dulkes nuo istorinės technikos
  Pučia dulkes nuo istorinės technikos

  Prieš keletą metų Kaune duris atvėręs Istorinės ir karinės technikos muziejus tapo istorinės technikos gerbėjų Meka. Šiandien šis muziejus jau turi savo filialą Šeduvoje, o į jį vis dažniau užsuka ne tik smalsumo vedam...

  1
 • Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka
  Kauno automobilių turgui vien aikštelės nepakanka

  Kauno automobilių turgus plečiasi į interneto erdvę. Tikimasi, kad taip ieškantieji automobilio greičiau jį ras, o norintieji parduoti parduos skubiau. Be to, interneto platforma automobilio paieškas palengvins ir į Kauną dažnai užsukan...

  3
 • Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga
  Kauno policijos vadovas: Rukloje padėtis tikrai nėra bloga

  Reikia artimesnio bendravimo tarp Jonavos rajone esančio Ruklos miestelio gyventojų ir čia įsikūrusio Pabėgėlių priėmimo centro gyventojų, sako Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas. ...

  3
 • Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio
  Helovino išvakarėse Kauno meras siūlo prisirakinti prie vaiduoklio

  Kauno meras Visvaldas Matijošaitis mėgsta šou. Prieš metus dar neatidarytą Panemunės tiltą jis išbandė su savo prabangiu „Ferrariu“, o dabar užlipo ant apleistos „Respublikos“ stogo, ragindamas kaunie...

  37
 • U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys
  U. Kiguolis atskleidė, kiek sumokėjo už Lentvario dvarą ir ką ten darys

  Kauno milijonierius Ugnius Kiguolis LNK televizijos laidoje pasakos, kad po baisios avarijos, kuomet iš jo prabangaus „Ferrari“ automobilio liko tik metalo laužas, suprato, kad gyvenimas yra labai trumpas. ...

  2
 • Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas
  Kauno laisvajai ekonominei zonai – įvertinimas

  Įtakingo žurnalo „FDI Magazine“ surengtuose pasauliniuose patraukliausios laisvosios ekonominės zonos rinkimuose specialusis apdovanojimas Europos zonų kategorijoje skirtas Kauno laisvajai ekonominei zonai (Kauno LEZ). Kauno LEZ įvertinta ir u...

  1
 • B. Vėsaitė: tai buvo kapo duobės pradžia
  B. Vėsaitė: tai buvo kapo duobės pradžia

  Dosniai pažadus daliję, bet rinkėjų palankumo nesulaukę ilgamečiai Seimo nariai prikando liežuvius. Dabar didžiausias jų galvos skausmas – susirasti naują darbą, tad šiltų vietų žvalgytuvės jau prasidėjo. ...

  44
 • Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai
  Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai

  "Mūsų bute sprogo vandentiekio vamzdis ir užliejome kaimynus. Dabar jie reikalauja, kad kompensuotume žalą. Tačiau magistralinis vandentiekis juk yra bendras namo gyventojų turtas, tad manome, kad ir nuostoliu...

  3
Daugiau straipsnių