Artėja muzikos ir sporto vienybei skirtas festivalis

Vos pora dienų liko iki trečiojo muzikos ir sporto vienybei skirto festivalio „Spartakiada“.

Trys scenos

Jungtinė organizatorių komanda – elektroninės muzikos portalas Djscene.lt ir „K.U.B. Collective“ – į kaimo turizmo sodybą „Tolieja“, esančią Molėtų rajone, sportuoti ir šokti pakvies liepos 23-25 dienomis.

Atskleistas jau praktiškai galutinis įvairiam skoniui tinkamų elektroninės ir jai artimos muzikos atlikėjų sąrašas, o sportininkai treniruojasi net trims skirtingų šakų čempionatams.

Veiksmą vidurvasario festivalis prie Ešerinio ežero šiemet siūlys trijose skirtingo kalibro scenose. Tai – didžiausia ir galingiausiems muzikantams skirta „Spirk“ scena, gilesnių ritmų zona „Nerk“ bei aršiausiems šokėjams pritaikyta „Atlaikyk“. Jose iš viso pasirodys keliolika gyvai grosiančių atlikėjų ir bent triskart daugiau didžėjų.

Techno klasikas ir Berlyno marguoliai

Techno gerbėjų ausis jau spėjo pasiekti naujiena, kad į festivalį šiemet atvyks vienas žanro smarkuolių, beveik dvidešimt metų scenoje skaičiuojantis The Advent, arba Cisco Ferreira. Jo kūrybinė veikla nusidriekusi per tokias šiurpulį savo pavadinimais keliančias įrašų leidyklas, kaip „Tresor“, „FFRR“ ar „Interational Deejay Gigolo“. Sklando legendos, kad gyvai atliekamas brito techno išgyvenusių, deja, nepalieka.

Dalis gyvų didžiosios „Spartakiados“ scenos nuotykių atskleisti jau anksčiau. Tai – tarptautinė neįtikėtiną skaičių stilių savyje talpinanti grupė „Jahcoozi“ iš Berlyno, kurių pasirodymo geriau nė neprognozuoti. Taip pat – pernai visas širdis festivalyje „Tundra“ sudaužęs dusliabalsis MC Kemo su didžėjumi Triad. Jie taip pat atkeliaus iš Vokietijos.

Lietuvos fronte – jau dvi kartas apžavėti spėję „Empti“ bei roką su elektra puikiai derinantys „Happyendless“. Naujo, jau trečiojo albumo užuomazgas pristatys Golden Parazyth. „Ministry of Echology“ su Eazystyle MC bei „Shtirlic.NET“ pasirodymai bus skirti tiems, kuriems festivalis neatsiejamas nuo poilsio galvai.

Keturgubą pasirodymą penktadieniui repetuoja vos antrus metus skaičiuojančio, bet Lietuvos ribas spėjusio peržengti kolektyvo „Silence Music“ atstovai. Įrašų kovas „Spirk“ scenoje rengs didžiųjų diskotekų meistrai Pagalve ir Hallucin („Techstylism“), Mantas T. ir Nostra („Partyzanai“) bei „K.U.B. Collective“ vyrijos alter ego Squarepussy & Apex Pimp.

Nardymas su disco

Kaip jau diktuoja pavadinimas, „Nerk“ scena bus skirta atpalaiduoti ne tik raumenis, bet ir protus. Stiliai čia, kaip ir visame festivalyje, neribojami – nuo disco iki beats, nuo house iki dubstep. Scenos pagrindą laikys didžėjai – tai „Spartakiados“ simboliais jau tapę Antanas Gustaitis (sugros pirmąjį savo setą plokštelėmis!), Saulty ir Loranas Vaitkus, taip pat Manfredas ir Sibiras, „Deep Inc“, Nightjar, „Out To Lunch“, „Mondayjazz“, „The Sneekers“. Gyvi personažai – debiutinę plokštelę jau glostantis uteniškis Brokenchord bei gyvai eksperimentuojantys „Taksi“ (arba Mark Splinter ir Nightjar).

Neramiausiems ir ištvermingiausiems – speciali, bet tikrai ne aptverta teritorija „Atlaikyk“. Paskutinį garą čia bus galima išleisti su labai šviežiais ir ypatingai gyvais techno kūrėjais „Ubertone“ bei jų kolega Infektion. Didžėjaujant Kasčiui Torrau ir Donatello, Martynui M, BenBen, Omal, Android su Anber, Uncle Roll, Sonik & Moodbase, Intakz, Simao, Nervu, S13 bei Dr. X-Ray saulė bus ir lydima, ir pasitinkama.

Komandos jau treniruojasi

Į kasmetinį „Spartakiados“ futbolo turnyrą „DJ Golo“ taurei laimėti jau užsiregistravo aštuonios komandos. Tai – įvairių stilių palaikytojų (minimal, hardtechno, house), klubų („UPS“, „Stereo 45“, „Satta“) ir kitų muzikinių bendruomenių atstovai. Festivalio metu taip pat vyks gatvės krepšinio turnyras „DJ Kablys“, tinklinio čempionatas „DJ Setas“, gigantiškų šachmatų žaidynės, skatinamos ir visos kitos sportinės iniciatyvos.

Meną ar šiaip smegenų mankštą mėgstantys taip pat ras ką nuveikti – šiuo metu rikiuojama dirbtuvių ir paskaitų programa, festivalyje bus galima įsigyti įvairių rankdarbių.

Bilietais į trečiąjį Djscene.lt ir „K.U.B. Collective“ pristatomą muzikos ir sporto festivalį „Spartakiada“ jau prekiaujama. Juos, visam liepos 23-25 dienų savaitgaliui šiuo metu 50 litų kainuojančius, galima įsigyti kompanijoje „Tiketa“. Daugiau informacijos apie viską – festivalio tinklalapyje (www.spartakiada.lt).


Šiame straipsnyje: Spartakiada

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių