Arkivyskupijai priklausančiose patalpose barą „Dubliner“ keičia „Dominikonų karčema“

Vilniaus arkivyskupijai priklausančiose patalpose, kuriose veikė airiška užeiga „Dubliner“, vėl putoja alus – čia atidarytas restoranas "Dominikonų karčema“.

Vėl įsileido barą

Naujuoju patalpų Dominikonų g. 6 šeimininku tapo bendrovė "Restoranas "Apynys“, kuri taip pat valdo alaus restoraną "Prie Katedros“ Gedimino prospekte. Šis restoranas buvo atidarytas po to, kai dėl skolų duris turėjo užverti anksčiau čia veikęs baras "Avilys“.

Dominikonų g. anksčiau veikusią užeigą "Dubliner“ jos savininkai buvo priversti uždaryti, kai nerado kompromiso su Vilniaus arkivyskupija. Arkivyskupijos vadovams nepatiko, kad bažnyčiai priklausančiose patalpose atidarytas triukšmingas baras. Vis dėl to arkivyskupija nusprendė, kad geriau patalpas sostinės senamiestyje vėl išnuomoti užeigai nei laikyti jas tuščias.

"Kadangi šis Dominikonų kompleksas yra apleistas, ieškome potencialių investuotojų, kurie jį visą atnaujintų. Todėl nusprendėme sudaryti pirmojo aukšto, kuriame anksčiau veikė užeiga "Dubliner“, trumpalaikės nuomos sutartį, kad patalpos nebūtų tuščios“, - aiškino Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybos teisininkė Lidija Rimaitė. Kuriam laikui sudaryta nuomos sutartis, ji nesutiko pasakyti, tik atskleidė, kad ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Pasak L.Rimaitės, naująjį patalpų nuomininką arkivyskupija rinkosi priekabiai, pageidavo, kad užeiga nebūtų triukšminga, nebūtų jokių striptizų ir panašių dalykų.

"Dominikonų karčema“ užims maždaug pusę ankstesnių „Dubliner“ patalpų. Kitoje pusėje maždaug po savaitės parduotuvę turėtų atidaryti išskirtiniais maisto produktais iš Pietų Europos prekiaujanti bendrovė "Delikatesai“.

Rūpesčių žada nepridaryti

Restorano "Dominikonų karčema“ šeimininkai žada, kad Vilniaus arkivyskupijai rūpesčių nepridarys, nes užeiga orientuota į turtingesnius ir ramesnius klientus, kurie, priešingai nei bernvakarius "Dubliner“ bare dažnai rengdavę turistai iš Didžiosios Britanijos, neturėtų triukšmauti.

"Bare "Dubliner“ rinkosi vienokia publika, pas mus bus visai kitokia. Mes orientuojamės į kitokį rinkos segmentą. Pas mus, pavyzdžiui, net nėra dviviečių staliukų, tik didesni, solidžioms kompanijoms skirti stalai“, - sakė restoranų "Prie Katedros“ ir "Dominikonų karčema“ direktorė Šarūnė Poderytė.

Ji taip pat neatskleidė, kuriam laikui sudaryta patalpų nuomos sutartis. Pasak Š.Poderytės, ar bus siekiama pratęsti sutartį priklausys nuo verslo sėkmės ir bažnyčios norų.

"Viskas priklausys nuo to, kaip mums seksis ir nuo patalpų savininkų pageidavimų. Jeigu jie norės pratęsti sutartį, kai ji pasibaigs, tai ir pratęs. Arkivyskupija galbūt bijo ilgalaikės sutarties, nes turėjo problemų su "Dubliner“. Ten juk visko buvo, gandų esu visokių prisiklausiusi“, - kalbėjo restorano vadovė.

"Dominikonų karčemoje“ triukšmingi renginiai neplanuojami. Tiesa, čia bus rodomos netrukus prasidėsiančio Pasaulio vyrų krepšinio čempionato varžybos, numatoma, kad restorane vyks kameriniai muzikos koncertai.

Airiška užeiga "Dubliner“ vidiniame pastato kieme buvo įsirengusi ir lauko barą. Pakviesti klientus į lauką ketina ir "Dominikonų karčema“, tačiau tik kitąmet. Naujojo restorano savininkai nusprendė, kad šiemet, besibaigiant vasaros sezonui, nešti staliukų į lauka nebeverta.

"Dubliner“ bažnyčiai neįtiko

Vilniaus arkivyskupijos vadovai nuo pat "Dubliner“ veiklos pradžios siekė, kad baras išsikraustytų iš bažnyčiai priklausančių patalpų. Dar 2006 m. pabaigoje, kai baras buvo atidarytas, arkivyskupija tvirtino, kad įvyko nesusipratimas, o tokia užeiga bažnyčiai priklausančiose patalpose veikti negali.

Patalpas Dominikonų gatvėje barui "Dubliner“ išnuomojo arkivyskupijos nekilnojamojo turto reikalus tvarkiusi bendrovė "Nekilnojamojo turto sprendimai“. Sužinoję, kad šiose patalpose įsikurs užeiga, bažnyčios vadovai sutartį norėjo iš karto nutraukti, tačiau persigalvojo, nes būtų reikėję sumokėti nemažą kompensaciją.

"Dubliner“ šeimininkai visą laiką jautė Vilniaus arkivyskupijos spaudimą, jiems ne kartą buvo siūloma iš šių patalpų išsikraustyti. Pernai baras turėjo savaitei užsidaryti, jo savininkai tuomet teigė, kad „arkivyskupija pasitelkė tam tikras priemones“. Vėliau dėl sumažėjusio klientų skaičiaus "Dubliner“ dirbo tik vakarais ir savaitgaliais, galiausiai baras buvo apskritai uždarytas.

Gyvenimas šiuo metu verda ne tik Domininkonų g. 6-uoju numeriu pažymėtame pastate, bet ir jo kieme. Statybininkai čia įrenginėja mokamą automobilių stovėjimo aikštelę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių