Areštuoto namo Vilniuje kol kas Daugėlos neatgaus

Vilniaus apygardos teismas atsisakė tvirtinti taikos sutartį tarp buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos, jo sutuoktinės ir kontrabandos „karaliumi“ tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus.

Šia taikos sutartimi siekta panaikinti milijoninės vertės namo ir žemės sklypo Vilniuje šalia Turniškių pirkimo ir pardavimo sutartį bei grąžinti namą Daugėloms. Šiam namui kitas teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, kadangi E.Karalius yra įtariamas neteisėtu praturtėjimu ir šis namas su sklypu priėmus apkaltinamąjį nuosprendį gali būti konfiskuotas. E.Karaliaus baudžiamoji byla jau perduota teismui.

Teisėja Tatjana Žukauskienė paskelbė, kad stabdo civilinės bylos nagrinėjimą dėl namo pirkimo ir grąžinimo, kol nebus išnagrinėta E.Karaliaus baudžiamoji byla ir joje nebus paskelbtas nuosprendis.

„Šalių taikos sutarties punktas grąžinti namą tiesiogai prieštarauja teismo nutarčiai dėl nuosavybės apribojimo“, - paskelbė teisėja.

Ji atsisakė tvirtinti sausio 4 dienos taikos sutartį. Nutartis atskiruoju skundu per septynias dienas gali būti apskųsta Apeliaciniam teismui.

E.Karalius žurnalistams sakė skųsiąs nutartį. Jo nuomone, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra nustatęs kitokią praktiką tokio pobūdžio bylose.
"Įvertinsiu motyvus iki galo ir priimsiu sprendimą'', - sakė E.Karalius.

Žurnalistams ėmus teirautis, iš kur ėmęs pinigų namo įsigyti, E.Karalius patarė sekti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimą.

„Jeigu arešto nebūtų, parduočiau, su Daugėlomis atsiskaityčiau ir man dar pinigų liktų“, - sakė advokato padėjėju dirbantis vyras.

Jis tikino su Č.Daugėla susipažinęs, kai šis dar buvo verslininkas, E.Karalius specializavosi komercinėje teisėje.

E.Karalius trečiadienį teisme žurnalistų prašė leisti pasinaudoti proga ir perduoti per eterį linkėjimus kalėjime sėdinčiam tėvui. Pasak jo, prokuratūra draudžia jiems pasimatyti, kad nederintų parodymų.

Civilinėje byloje buvęs socialdemokratas Č.Daugėla ir jo sutuoktinė prašė pripažinti pirkimo ir pardavimo sutartį dėl namo Svajonių gatvėje, Valakupiuose, nutraukta.

Daugėlos prašo grąžinti jiems namą, nes E.Karalius nėra iki šiol visiškai atsiskaitęs už pirkinį.

Dėl šio namo ir sklypo Svajonių gatvėje bei kito įsigyto turto E.Karaliaus laukia baudžiamoji byla.

Advokato padėjėju Vilniuje dirbantis E.Karalius Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui turės teismui paaiškinti, kaip įgijo daugiau nei 7 mln. litų vertės turtą.
Namas prestižinėje sostinės vietoje E.Karaliui parduotas 2007-ųjų gruodžio pabaigoje.

Jis ir žemės sklypas buvo įkeisti bankui. Č.Daugėla jį buvo įsigijęs už kreditą banke. Įmokas eksmeras, advokatės Indrės Panavaitės teigimu, moka iki šiol ir patiria didelių nuostolių.

Registre namo savininkai tebėra Daugėlos. E.Karalius Daugėloms liko skolingas 6 mln. litų. Pirkdamas namą su sklypu, jis Daugėloms tesumokėjo 400 tūkst. litų.

Pagal pirkimo-pardavimo sutartį, E.Karaliui, iki nustatyto termino nesumokėjus pinigų pardavėjams, turtas grįžta pirkėjams.

„Aš tikėjausi tą namą parduoti, uždirbti, ir grąžinti Daugėlai pinigus“, - žurnalistams yra sakęs E.Karalius.

Abi šalys sutiko ginčą baigti taikos sutartimi, pripažinti nutraukta pirkimo-pardavimo sutartį. Be to, E.Karalius  turi sumokėti palūkanas Č.Daugėlai, kurias jis mokėjo bankui, kai negavo pinigų iš pirkėjų - apie 335 tūkst. litų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra neseniai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 28 metų vilnietis E.Karalius įtariamas neteisėtu praturtėjimu.

Pasak FNTT pranešimo, įtariama, kad vyro daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turimas turtas galėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.

Išaiškinta, kad įtariamasis turėjo 6 mln. 400 tūkst. litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą Svajonių gatvėje, Valakupiuose, Vilniuje.

Vyras už 700 tūkst. litų buvo įsigijęs ir sostinės centre esančias negyvenamas patalpas. Nustatyta, kad E.Karalius turėjo ir automobilį ''Mercedes-Benz C220'', kuris pirktas už 50 tūkst. litų.

Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.

Generalinės prokuratūros prokuroras laikinai apribojo E.Karaliaus nuosavybės teises į 7 mln. 150 tūkst. litų vertės nekilnojamąjį turtą. Surašius kaltinamąjį aktą, baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų Vilniaus 1-ojoje advokatų kontoroje.
Jo tėvas V.Karalius, kuris kalėjo ir atliko bausmę, vėl buvo sulaikytas pernai balandžio pradžioje. V.Karalius vėl įkliuvo dėl kontrabandos. Kartu su juo sulaikyti ir bendrininkai.
Organizuota kontrabandininkų grupuotė valstybei įtariama padariusi apie 11 mln. litų žalos.

V.Karalius į laisvę išėjo praėjusių metų gegužę. 2009 metų pabaigoje jis su bendrininkais buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamo susivienijimo ir kontrabandos tinklo organizavimo.

V.Karaliui teismas tuomet skyrė subendrintą galutinę 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Neatlikęs visos bausmės jis išėjo į laisvę.


Šiame straipsnyje: Česlovas Daugėla

NAUJAUSI KOMENTARAI

pedagoge

pedagoge portretas
Mes su vyru dirbome 42 metus mokytojais ir uzgyvenome 3 kambariu buta. Jaip gali praturteti zmones, kad ju namas ivertintas milijonais.Reikia tokius valdininkus ir vwerslininkus versti deklaruoti pajamas, ar jos atitinka uzdirbta uzdirbi, o Daugela Alytuje vadinamas pilkuoju kardinolu, kuris savo laiku susikrove milijonus is nieko, ar reikia leisti jam toliau klestetei, ar reikia jau pasidometi is kur milijionai.

pilietis

pilietis portretas
Cia Daugelos monas ,slykstu ziureti ita vagi .

kestas

kestas portretas
AR JO DAR NEPASODINO,JAU SENIAI BUTU JI KISKI I KALEJIMA TA VAGIU KARALIU,KOKIA VALSTYBE TOKIE IR VALDININKAI HAHAHAHA
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių