Arenos statybų pabaigos data sprendžiama derybose

Žalgirio arenos statybos pabaigos terminą prašanti nukelti "Vėtrūna" pradėjo derybas su Kauno savivaldybe. Jos pozicija aiški – darbai turi būti baigti šiemet.

Ieškos vėlavimo priežasčių

Prieš dvejus metus statybų bendrovės ir savivaldybės pasirašytoje sutartyje nurodoma, kad arena turi būti pastatyta iki šių metų spalio 3 d.

Šių metų pradžioje "Vėtrūna" pripažino, kad atsiliekama nuo darbų grafiko, bet tikino, kad jį dar galima pasivyti. Tačiau praėjusį mėnesį bendrovė paprašė, kad darbus būtų leista baigti penkiais mėnesiais vėliau.

Su tokiu vėlavimu nesutinkanti miesto valdžia kitų metų Europos vyrų krepšinio čempionato organizatoriams prisižadėjo, kad visi darbai arenoje bus baigti kitų metų vasarį, o šią savaitę pradėjo derybas su "Vėtrūna" dėl konkretaus užbaigimo termino.

Savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas sakė, kad savivaldybė žada laikytis principingai – "Vėtrūna" visus arenos pastato statybos darbus turi baigti iki sausio. Darbų pabaigos termino pratęsimo sutartį planuojama pasirašyti iki rugsėjo. Per tą laiką Kauno vadovai žada išsiaiškinti tikrąsias vėlavimo priežastis.

"Vėtrūnos" atstovai teigia, kad bendrovė yra pateikusi kelis variantus galimų sprendimų, kurie paspartintų darbų eigą. Savivaldybei belieka pasirinkti geriausią.

Architekto pernelyg neplaka

Ne kartą buvo minėta, kad darbai būtų pasistūmėję žymiai toliau, jei arenos architektas Eugenijus Miliūnas, įsibėgėjus statybos, nebūtų puolęs keisti fasado. Pakoreguotas projekto variantas statybininkams atiduotas tik liepos viduryje. Pats architektas sutinka, kad yra iš dalies kaltas dėl vėlavimo, tačiau miesto valdžia įžvelgia tik minimalią jo kaltę.

"Jis juk nenukrypo nuo projekto. Pagal jį galima dirbti", – teigė V.Gudėnas.

Savivaldybės administracijos direktorius mano, kad "Vėtrūnos" vadovai gali būti nepatenkinti Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimu, kuris patvirtino, kad savivaldybė už arenos statybas turi mokėti 14 mln. litų mažiau, nei buvo sutarta. Statybos darbų sutartyje buvo punktas, kad po metų nuo statybų pradžios statybų kaina bus indeksuojama atsižvelgiant į Statistikos departamento nustatytą statybos sąnaudų kainų indekso pokytį. Per metus jis sumažėjo 13,2 proc., pinigine išraiška – 14,407 mln. litų.

Pratęsti prašo nepagrįstai?

V.Gudėnas mano, kad "Vėtrūna" tokio ilgo darbų pabaigos pratęsimo termino prašo nepagrįstai.

"Nesuprantu rangovo, kuris tempia darbus. Juolab kad šiai dienai Lietuvoje turbūt nėra kito tokio objekto, už kurio statybas sumokama per penkias kito mėnesio dienas. Nėra jokio įsiskolinimo. Jiems tereikia įdarbinti daugiau statybininkų", – kalbėjo V.Gudėnas.

Per pirmąjį derybų grupės posėdį savivaldybės atstovai "Vėtrūnai" pagrūmojo už nereikalingus ginčus dėl arenos kėdžių. Pati bendrovė prieš pradėdama darbus nurodė, kad įrengs kokybiškas amerikiečių gamybos kėdes, tačiau jų vis dar neužsakė ir pradėjo siūlyti žymiai prastesnės kokybės, pagamintas Kinijoje.

"Turi būti užsakytos amerikietiškos kėdės, ir taškas. Visi darbai turi intensyvėti. "Vėtrūna" pažadėjo, kad taip ir bus, o mes po Žolinės važiuosime pažiūrėti, ar jie mus tik pažadais maitina, ar išties dirba", – sakė V.Gudėnas.


Šiame straipsnyje: Kauno arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių