Arenos koncesininkui – griežtos sąlygos

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos konkurso sąlygas. Jose - griežtos sąlygos būsimam koncesininkui. Vienas pagrindinių reikalavimų - būtinybė investuoti į areną 32 milijonus litų.

Koncesijos suteikimo konkurso sąlygose sakoma, kad koncesininkas privalės prisiimti visą riziką, susijusią su koncesijos sutartyje nurodytos veiklos vykdymu.

Pramogų ir sporto rūmų valdymo ir naudojimo koncesijos konkurso esmė - išrinkti koncesininką, kuris atitiktų visus keliamus reikalavimus, užtikrintų tinkamą statomų rūmų valdymą ir naudojimą, renginių organizavimą, nuoma renginiams. Koncesininkas turės užtikrinti ir tinkamas sąlygas rūmuose 2011 metais organizuojamam Europos krepšinio čempionatui.

Koncesijos konkurso dalyviai, be bendrų reikalavimų kvalifikacijai, turės turėti reikiamą patirtį organizuojant ne mažiau kaip 150 renginių, iš kurių ne mažiau kaip 50 renginių yra kultūriniai -pramoginiai ir sporto renginiai, įvykdyti per pastaruosius 3 metus. Taip pat yra reikalaujama patirties organizuojant renginius, į kuriuos buvo susirinkę ne mažiau kaip 3500-4000 lankytojų, bei patirties organizuojant tarptautinius sporto renginius.

Konkurso sąlygose yra numatytas reikalavimas būsimam koncesininkui kiekvienais koncesijos metais arenoje suorganizuoti ne mažiau kaip po 75 renginius, į kuriuos susirinktų ne mažiau kaip 1000 lankytojų.

Visi konkurso dalyvių pasiūlymai, atitikę konkurso sąlygų reikalavimus, bus vertinami pagal pasiūlytą koncesijos mokesčio dydį. Derybų metu suderintas koncesijos sutarties galutinis variantas turės būti teikiamas Kauno miesto savivaldybės tarybai pritarti. Tuo atveju, jeigu derybų metu nebus pasiekta jokio rezultato arba jeigu derybų baigtis ekonomiškai būtų nepalanki Savivaldybei, komisija tyrės teisę derybas nutraukti bei apie tai informuoti Kauno miesto savivaldybės tarybą.

Numatytas koncesijos sutarties terminas - 25 metai. Koncesininkas visais atvejais bus atsakingas už koncesijos sutarties vykdymą Savivaldybei.

Siekiant užtikrinti tinkamą pasirengimą 2011 m. Europos krepšinio čempionatui, koncesininkas savo ūkinę veiklą turės pradėti ne vėliau 2011 m. birželio 1 dienos.

Sutartyje koncesininkui yra įtvirtina pareiga iki veiklos pradžios savo lėšomis ir rizika investuoti 32 mln. litų, išskyrus atvejus, jeigu šalys derybų metu susitartų kitaip. Pasibaigus koncesijos sutarties galiojimo laikui, investicijos neatlygintinai liks Kauno miesto savivaldybės nuosavybėje.

Numatyta, kad praėjus 20 metų po koncesijos sutarties įsigaliojimo, koncesininkas turės atlikti Kauno pramogų ir sporto rūmų kapitalinį remontą. Taip bus užtikrinta, kad rūmai Kauno miesto savivaldybei grįš normalios būklės.

Sąlygose taip pat numatyta, kad Kauno pramogų ir sporto rūmų pavadinimą išimtinai suteikia ir keičia Kauno miesto savivaldybė.

Koncesijos mokestis yra numatytas fiksuoto dydžio, įskaitant visus mokesčius ir mokamas kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis. Koncesijos mokestis galės būti keičiamas tik pasikeitus pridėtinės vertės mokesčiui.

Koncesijos tarptautinis konkursas bus įgyvendinamas keliais etapais. Pirmajame etape numatomas konkurso ir jo sąlygų paskelbimas, toliau bus vykdoma konkurso dalyvių išankstinė atranka, pateiktų pasiūlymų atranka ir vertinimas. Paskutiniame etape numatomos derybos ir koncesijos sutarties sudarymas.

Koncesijos konkurso dokumentus pagal anksčiau pasirašytą sutartį parengė viešoji įstaiga „NPR".


Šiame straipsnyje: arenakoncesijataryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių