Architektams įteiktos „Vitruvijaus“ statulėlės

Ketvirtadienį Vilniuje verslo centre „Green Hall”  vykusiame septintą kartą rengiamos parodos „Individualių namų architektūra 2010” atidaryme buvo paskelbti šešių tradicinių parodos nominacijų nugalėtojai.

Medinių langų gamintojos „Doletos” ir Lietuvos architektų sąjungos surengtoje šių metų rekordinėje parodoje-konkurse dėl geriausiųjų vardo rungėsi 198 invidualios architektūros realizuoti, projektiniai ir idėjiniai darbai, kuriuos pateikė ir visiems žinomi profesionalai, ir architektūros studentai iš visos Lietuvos.

„Šių metų paroda pasižymėjo ne tik rekordiniu darbų skaičiumi, bet taip pat suteikė puikią progą susipažinti su šalies individualių namų architektūros tendencijomis šiuo išskirtiniu laikotarpiu – nuo pašėlusio ekonomikos augimo iki  staigaus kritimo,” - sakė vienas iš parodos organizatorių „Doletos” valdybos pirmininkas Vytautas Silevičius.

Jis tikisi, jog paroda bus naudinga ne tik patiems architektams, bet ir visuomenei, kuri eksponuojamą parodą verslo centre „Green Hall” galės lankyti visą gegužės mėnesį.

Šių metų parodoje-konkurse „Individualių namų architektūra 2010” daugiausiai dalyvauja realiam užsakovui parengtų, bet dar neįgyvendintų individualaus namo projektų, kurių pateikta 77, ir individualaus namo realizuotų darbų - 74. Taip pat parodoje-konkurse yra eksponuojami 8 blokuoto gyvenamojo namo projektai, 10 blokuoto namo realizacijų ir 29 darbai su individualaus ir blokuoto namo idėjomis.

Visi architektų pateikti darbai dalyvavo tradicinėmis jau tapusiose parodos nominacijose: „Geriausia individualaus namo realizacija”, „Geriausias individualaus namo projektas”, „Geriausia blokuoto gyvenamojo namo realizacija”, „Geriausias individualaus namo projektas” ir „Geriausia individualaus/blokuoto namo idėja”. Savo balsą už vieną iš parodos-konkurso dalyvių atidavė ir atidarymo renginio svečiai, o jų favoritas buvo paskelbtas „Pripažintu tarp kolegų”. Taip pat birželio mėnesį interneto lankytojai iš realizuotų individualių namų rinks „Tinkamiausią tautos namą”.

Geriausius architektų darbus rinko ir parodos atidarymo vakaro metu nominacijų  nugalėtojus paskelbė kompetentinga parodos-konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė žymūs architektai, verslo atstovai ir žurnalistai, o jiems vadovavo Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus vadovas architektas Juozas Vaškevičius. Komisijos įvertintiems darbams, buvo įteiktos parodos „Oskarais” tapusios „Vitruvijaus” statulėlės.

Parodos-konkursu „Individualių namų architektūra 2010” draugai ir partneriai - „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai”, „Krasta auto”, „Boslita”, galerija „Vartai”, „SBA idėjos namams”, „Ergolain”, “JCDecaux” ir „Green Hall”.

Paroda „Individualių  namų architektūra” pirmą kartą buvo surengta 2002 m. Per aštuonerius metus buvo tobulinama parodos koncepcija, siekiant ją padaryti geriausiu architektūros renginiu Lietuvoje.  
 
Parodos-konkurso „Individualių namų architektūra 2010”  nugalėtojai:

Geriausia individualaus namo realizacija
Autorius: Vilius Adomavičius, Vida Vyšniauskienė.
Bendradarbiai: Agnė Daujotaitė, Nerijus Sadauskas
Pavadinimas: „Gyvenamasis namas Domeikavoje”, 2009


Geriausias individualaus namo projektas
Autorius: Donatas Trainauskas, Darius Baliukevičius
Pavadinimas: „Namas Valakupiuose”, 2009

Geriausia blokuoto gyvenamojo namo realizacija
Autorius: Aidas Kalinauskas, Evaldas Žurkus, Dainius Juškūnas, įmonė „Archispektras”
Pavadinimas: „Gyvenamas namas „Archispektras-30”, 2008

Geriausias blokuoto gyvenamojo namo projektas
Autorius: Arūnas Liola, Rolandas Liola, Edgaras Neniškis, Gintaras Pobedinskas, įmonė „Arches”
Pavadinimas: „Upės vingis”, 2009


Geriausia individualaus ir blokuoto namo idėja
Autorius: Vladas Balsys
Pavadinimas: „Nematomas namas”, 2010


Pripažintas tarp kolegų  (Individualaus namo projektas)
Autorius: Evaldas Mikelevičius, Linas Pasiaura
Pavadinimas: „Mažas. Paprastas. Draugiškas”, 2009


Šiame straipsnyje: architektaivitruvijus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių