Ar studentai ir dėstytojai gali būti draugai?

KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai susirungė su dėstytojais stalo žaidimų turnyre, o Vytauto Didžiojo universiteto filosofams pavyko laimėti lažybas su rektoriumi dėl naujos skaityklos.

Puoselėja draugiškus santykius

Kauno aukštųjų mokyklų dėstytojai vis aktyviau palaiko studentų iniciatyvas, skirtas draugiškiems santykiams formuoti ir tirpdyti formalumų sienas.

Antradienio pavakarę į KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto skaityklą susirinko visų septynių katedrų dėstytojai ir studentai. Jaukioje aplinkoje jie dalyvavo stalo žaidimų turnyre.

"Ugdymo procesas kur kas vaisingesnis, kai studentai ir dėstytojai jaučiasi esantys partneriai, kuriuos sieja draugiški ryšiai, todėl bendraujame ne tik per paskaitas, bet ir po jų", - sakė KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė profesorė Gražina Startienė.
Bendraujant neformaliai pavyksta, anot jos, geriau suprasti studentus, išsiaiškinti, jų nuomonę įvairiais klausimais, rasti problemų sprendimo būdus.

Dėl to kas semestrą organizuojami vadinamieji apvaliųjų stalų susirinkimai, per kuriuos aptariamas studijų organizavimo procesas.

Universitete išmoksta gyventi

Stalo žaidimų turnyre dalyvavęs KTU Marketingo katedros lektorius Gediminas Dapkus pabrėžė, kad kasmetiniai turnyrai yra universiteto įvaizdžio dalis. Esą dėstytojai turėtų suvokti, kad ribos užbrėžimas tarp studentų ir dėstytojų sukuria nepatogumą. Jo nuomone, reikėtų elgtis priešingai - neformaliai bendrauti su studentais ne tik po paskaitų, bet ir per paskaitas.

"Visi yra žmonės: ir studentai, ir dėstytojai, o pajutę tokį dėstytojo požiūrį studentai pagarbiai vertina jo griežtumą, užsimezga abipusis dialogas", - sakė G.Dapkus.
Jo nuomone, universitetas turi ne tik teikti žinias, bet ir mokyti gyventi.

KTU ekonomikos antrakursė Agnė Kerševičiūtė, kaip ir daugelis kitų į stalo žaidimų turnyrą susirinkusių studentų, džiaugėsi, kad dėstytojai elgiasi kaip kolegos, o ne kaip prižiūrėtojai.

"Per tokius žaidimus pamatome, kad ir dėstytojai yra žmonės, kad jie irgi klysta", - sakė A.Kerševičiūtė.

KTU viešųjų ryšių specialistas, šio universiteto doktorantas Paulius Nezabitaustas pažadėjo, kad šis turnyras - ne paskutinis. Esą ir dėstytojai, ir studentai palankiai vertina panašias akcijas.

Lažybas laimėjo studentai

Glaudžiu bendravimu su studentais gali didžiuotis ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Prieš dvi savaites, kai buvo minima pasaulinė Filosofijos diena, šio universiteto rektorius Zigmas Lydeka buvo išprovokuotas netradicinėms lažyboms - jeigu studentai surinks 10 tūkst. litų naujoms knygoms pirkti, rektorius turės atidaryti universitete specializuotą Filosofijos skaityklą.

Abiem pusėms sukirtus rankoms sutarta ir dėl lažybų termino - gruodžio 31 d. Tačiau praėjus vos dviem savaitėms, VDU studentams pavyko surinkti reikiamą sumą.
Šiuo metu naujajai skaityklai yra paaukota daugiau kaip 10 tūkst. litų ir suma vis didėja. Ją galima matyti akcijai sukurtame tinklalapyje 100x100.lt

VDU Filosofijos katedros dėstytojas Rimantas Viedrynaitis neabejojo, kad studentams pavyks įgyvendinti sumanymą - rasti šimtą žmonių, kurie paaukotų po 100 litų naujajai skaityklai.

"Akcijos rengėjų iniciatyvumas, geri draugai, kurie rėmė sumanymą", - priežastis, dėl kurių pavyko laimėti lažybas, vardijo R.Viedrynaitis.

Jo nuomone, naujoji skaitykla svarbi ne tik dėl literatūros, kurią joje bus galima skaityti. Ši vieta taps filosofų centru, kuriame vyks įvairūs renginiai, diskusijos.

"Filosofija prasidėjo nuo pokalbio, o bendraujant randama tiesa", - sakė R.Viedrynaitis.


Šiame straipsnyje: KTUVDU

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių