Ar reikės Kaunui tiesioginio Vyriausybės valdymo?

Po iškrikusio tarybos posėdžio miesto politikai pradėjo svaidytis kaltinimais vieni kitiems, tačiau savo kaltės neįžvelgia nei vienas. Meras prabilo apie Vyriausybės tiesioginį valdymą Kaune.

„Nenorėjome dalyvauti valdančiųjų rengiamose aferose“, – pentadienio ryte aiškino liberalcentristas Kęstutis Mikėnas. Į spaudos konferenciją savivaldybėje atėję Liberalų ir centro sąjungos frakcijos nariai tikino norintys atsakyti į mero Andriaus Kupčinsko mestą kaltinimą destrukcija ir posėdžio žlugdymu.

„Jeigu ir toliau tarybos darbas bus trukdomas, galima kreiptis į Vyriausybę, Kad Kaune būtų įvestas tiesioginis valdymas“, – prasitarė A.Kupčinskas. Tokiu atveju Vyriausybė skirtų Kaunui valdytoją.

Tarybos darbą ketvirtadienį sudrumstė klausimas dėl naujos miesto ligoninės pavadinimo. Nors buvo nuspręsta sujungus Kauno 2-ąją klinikinę ir Kauno Raudonojo Kryžiaus ligonines naujajam dariniui suteikti Raudonojo Kryžiaus pavadinimą, sprendimo projektą prireikė keisti.

Konservatoriams neužteko balsų, nes koaliciją remiantys socialdemokratai paliko salę. Tam nepritarė ir

socialdemokratai, partijos „Tvarka ir teisingumas“, Darbo partijos ir Liberalų ir centro sąjungos nariai, du Liberalų sąjūdžio atstovai.

Iki popietės išnagrinėję 22 darbotvarkės klausimus iš 58, likę politikai nebegalėjo tęsti darbo dėl kvorumo trūkumo. Po pietų pertraukos į salę negrįžę opozicinių frakcijų atstovai leido laiką kavinėje šalia savivaldybės.

Netrukus savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame opozicijos nariai kaltinami sužlugdę tarybos posėdį. Bene labiausiai A.Kupčinską papiktino socialdemokratų, remiančių sėkmės koaliciją, elgesys. „Manau, kad tokiu elgesiu socialdemokratai sulaužė koalicijos rėmimo sutartį, sąmoningai stabdo miestui svarbius klausimus“, – pareiškė meras išplatintame pranešime.

Ketvirtadienį palikę posėdžių salę ir tarybos posėdį sužlugdę politikai penktadienį vienybės jau nedemonstravo. Iš vakaro kvietę į jungtinę tarybos frakcijų spaudos konferenciją aktualijoms aptarti, sutartu laiku nesusirinko. „Vienus išsikvietė partijos vadai į Vilnių, kitiems darbo reikalai, Kauno dienos ar gyvenimo ritmas neleido sudalyvauti“, – paaiškino A.Garbaravičius. Pasak jo, tai nesutrukdys kitą savaitę paviešinti vieningos skirtingas partijas taryboje atstovaujančių politikų nuomonės.

Liberalcentristai teisinosi negrįžę į posėdį, nes laukę kol iš susitikimų posėdžiauti grįš A.Kupčinskas, o vėliau salėje nieko neberadę.

Opozicijoje esantys politikai kaltino valdančiuosius kompetencijos trūkumu, miestiečių šantažavimu, nepagrįstais mokesčiais. Labiausiai kliuvo A.Kupčinskui. „Man nervai nelaiko sėdėti vienoje salėje su tuo piemeniu“, – širdo K.Mikėnas. Pats mėgstantis aštrius pasisakymus, liberalcetristas kritikavo A.Kupčinskas  už viešus kitų politikų įžeidinėjimus.

Liberalcentristai tikino, jog posėdis nebūtų sužlugdytas, jeigu meras būtų norėjęs susikalbėti, o nedemonstruotų arogancijos.

„Juokiasi puodas, kad katilas juodas. Opozicija bando pateisinti savo destrukcinius veiksmus“, – į liberalcenbtristų priekaištus atkirto A.Kupčinskas. Anot jo, visi kaltinimai išpešti iš niekur ir neturi pagrindo.

Priminus iš mero lūpų ne kartą skambėjusias neetiškas replikas apie kai kuriuos kolegas taryboje, A.Kupčinskas tikino pats sulaukęs iš opozicijos epitetų „buratinas“, „žąsinas“, „sukčius“.

Savo kaltės dėl iškrikusio tarybos posėdžio meras neįžvelgė. „Vicemeras Rimantas Mikaitis kvietė opozicijos atstovus sugrįžti, tačiau sėdėdami kavinėje jie tik šaipėsi ir vartojo stipriuosius gėrimus“, – aiškino A.Kupčinskas.

Miesto vadovas įsitikinęs, kad opozicijos atsakomybė šioje situacijoje yra vienokia, o socialdemokratai turėtų prisiimti politinę atsakomybę kaip koalicijos partneriai.

Pasak A.Kupčinsko, koalicijos partnerių socialdemokratų veiksmai bus vertinami kitą savaitę. Miesto vadovas žada tartis tiek su socialdemokratais, tie su opozicija dėl tolesnio darbo taryboje.

Kitą posėdį, kuriame reikia išspręsti likusius klausimus, meras ketina šaukti gegužės 27 d.


Šiame straipsnyje: Kauno tarybameras Kupčinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių