Ar kaunietėms svarbi Kovo 8-oji?

Rausvas tulpės žiedas pirštinėtoje rankoje ir šypsena veide - taip pirmadienį atrodė daugelis Laisvės alėjos praeivių. Kovo 8-ąją moterims šventę kūrė ne tik gėles joms dovanoję vyrai.

Pradingo niūrūs veidai

Dvejojantieji, ar Kovo 8-oji vis dar švenčiama, pirmadienį pražingsniavę Laisvės alėja, ko gero, įsitikino, kad kaunietėms šiądien buvo šventė. Žinoma, dovanoti gėlių moterims progos nereikia, tačiau Tarptautinę moters dieną vyrai, atrodo, jautė pareigą pasveikinti artimiausias damas.

Laisvės alėjos ir E.Ožeškienės g. sankirtoje karštomis bandelėmis prekiavusi Leonarda Vilkaitienė visą dieną stebėjo švytinčias moteris su glėbiais gėlių.

"Nuotaika puiki, niūrių veidų neliko, - stebėjosi L.Vilkaitienė. - Iš ryto mačiau daug vyrų, nešančių tulpes, o popiet su gėlėmis keliavo daugiausia moterys." Sovietmečiu radijo gamykloje dirbusi L.Vilkaitienė vis dėlto mano, kad anuomet Kovo 8-oji buvo didesnė šventė. Gal dėl to, kad šįmet jos dar niekas nepasveikino?

"Gal dar pasveikins, o jeigu ir neįteiks gėlių, nieko baisaus", - šypsojosi bandelių pardavėja.

Sveikino ne tik sutuoktiniai

Spėriai alėja žingsniavęs solidus vyriškis su odiniu lagaminėliu, paklaustas, ar žmonai neša puokštę gėlių, trūktelėjęs pečiais šūktelėjo: "Siaubingai skubu! Per pietų pertrauką turiu suspėti nulėkti iki klinikos, o gėlės - gydytojai."

Ne mylimajai gėles pirmadienį prie požeminės perėjos Vilniaus gatvėje pirko ir virėjas Viktoras. Jaunuolis įsitikinęs, kad Kovo 8-ąją reikia sveikinti visas pažįstamas moteris, o ne tik vienintelę.

"Šitas įteiksiu bendradarbėms, o šias - buvusioms bendradarbėms", - į puokštę dėdamas tulpes kalbėjo virėjas.

Vadybą ir verslo administravimą studijuojančios Indrė ir Milda vakar universitete sulaukė ne tik žinių, bet ir gėlių.

"Čia bendrakursiai mus taip myli", - džiaugėsi studentės.

Su anūkėle Simona po Senamiestį vaikštinėjusi kaunietė Virginija tikino, kad Tarptautinė moters diena jai yra šventė, nors kol kas joks vyras gėlių dar neįteikė.
"Ką gali žinoti, gal dar pasveikins, juk dar ne vakaras", - vylėsi sulaukti gėlių Virginija.

Dirbo be atokvėpio

Gėlininkams Kovo 8-oji yra viena tų dienų, kai gėlių pardavimas padidėja kelis kartus. Ypač paklausios šiandien tulpės, todėl dedamos visos pastangos, kad būtent šią dieną pavasario pranašės sužydėtų.

Tradiciškai eilė nusidriekė prie gėlių kioskelio požeminėje perėjoje Vilniaus gatvėje. Ten dirbusios Adelė ir Petronytė vos spėjo suktis aptarnaudamos pirkėjus.
"Net nėra kada užkąsti, bet nesiskundžiame. Tegul tik perka", - sakė prekybininkė Adelė.

Esą daugelis klientų - vyrai, o labiausiai perkamos tulpės. Rožės nebuvo itin paklausios, tačiau, anot gėlininkių, tikriausiai dėl to, kad siūlytos tik baltos, o raudonų nebuvo. Požeminės perėjos prekybininkai tulpes pardavinėjo po pusantro lito.

Ten pat greta krienų ir pirštinių kelis glėbius tulpių pasimerkusi Ona Rutkauskienė tikino, kad šiandien perkamos tik gėlės. Esą krienų, ko gero, Kovo 8-ąją net nevertėjo atsinešti.

Tolėliau nuo prekybininkų šurmulio, prie Centrinio pašto, savąsias tulpes kaunietis Juozas Jurkšas siūlė įsigyti po 2 litus.

"Auginu pats, turiu nemažą plotelį prie namo Nemuno gatvėje. Šiemet sužydėjo ne tik raudonos, bet ir geltonos, violetinės. Bet šiandien perka tik raudonas", - kalbėjo gėlininkas.


Šiame straipsnyje: Kovo 8

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių