Ar Kačerginėje išdygs daugiabučiai?

Kačerginės gyventojai sunerimę dėl miestelio ir nacionalinę vertę turinčių jo apylinkių - miškų ir vaizdingo Nemuno slėnio kraštovaizdžio - ateities. Pasak gyventojų, vis dažniau į Kačerginę užsuka įvairūs verslininkai, o Kauno rajono savivaldybėje rengiamas miestelio bendrasis planas gali būti palankesnis investuotojams, o ne gyventojams.

Nekilnojamojo turto vystytojai jau ne pirmus metus žvalgosi po kurortinę Kačerginę, kurioje investicijos net ir paties didžiausio ekonomikos nuosmukio laikotarpiu gali būti pelningos.

Šiuo metu rengiamas Kačerginės miestelio bendrasis planas. Šio miestelio gyventojas, architektas Gediminas Kontrimas portalui pasakojo, kad plane ketinama paisyti verslininkų, o ne paprastų miestelio gyventojų interesų. Miestelyje gyvena apie 750 žmonių.

„Plane numatyta itin agresyvi urbanistinė plėtra į Nemuno slėnį. Savo užmoju ji primena sovietmečiui būdingą gamtos „užkariavimą", kai buvo keičiamos upių vagos. Norima daugiabučiais ir individualiais gyvenamaisiais namais užstatyti tuščias erdves", - nuogąstavo G.Kontrimas. Pasak jo, per paskutinius kelerius metus Kačerginėje padaugėjo naujų gyventojų ir tai nėra nieko bloga. Tačiau jam nerimą kelia NT vystytojai, kuriems Kačerginė atrodo tikrai saldus kąsnelis.

Pasak pašnekovo, šiuo metu rengiamame Kačerginės miestelio bendrajame plane numatoma plėtra į miškų ir Nemuno pusę - planuojama dirbtinai pakelti žemės lygį iki neužliejamos amplitudės ir užstatyti Nemuno užliejamas pievas mažaaukščiais namais. Tai, pasak G.Kontrimo, iš esmės sunaikintų unikalų kraštovaizdį - daugelį dešimtmečių rekreacinei paskirčiai formuotą mišką, Nemuno slėnio žemutinę terasą ir pievų erdves.

„Jau ne pirmus metus čia vyksta statybos. Užstatomi net visuomeninės paskirties plotai. Net ir mūsų tautos šauklys Vytautas Landsbergis čia įsigijo sklypą, paskui skubiai pardavė, netrukus toje vietoje išdygo, mano akimis žiūrint, baisus statinys - milžiniškas gyvenamasis pastatas su aklina mūrine tvora. Per statybas su šaknimis išrauti medžiai", - pasakojo 7 metus Kačerginėje gyvenantis Gediminas.

Kauno rajono savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Kostas Gricius portalui teigė, kad baimės ir nerimas dėl Kačerginės bendrojo plano tikrai nepagrįsti. „Bendrajame plane numatyta plėtra, tačiau galiu visus nuraminti, kad daugiabučių Kačerginėje tikrai niekas nestatys. Šis miestelis -  visos Lietuvos šedevras, todėl mes nenorime jo griauti. Nemuno pakarantės pripažintos rekreacine zona, todėl upės krantai nebus užstatyti namais", - patikino K.Gricius.

Pasak jo, individualių gyvenamųjų namų plėtra bendrajame plane numatyta, tačiau nebus ardomas kraštovaizdis. „Ketiname atvesti visą reikalingą infrastruktūrą - dujotiekį, vandentiekį, pastatyti nuotekų valymo įrenginius", - sakė K.Gricius.

Gediminas Kontrimas išplatino viešą kreipimąsi, kuriame prašo nepriklausomų ekspertų - gamtosaugos, kultūros paveldo, urbanistikos - vertinimo.

„Aš ne prieš naujus gyventojus ar statybas. Tačiau laikausi tokio požiūrio, kad gamtos ir tradicijų ardyti negalima. Kas būtų, jeigu imtų kas senamiestį perstatyti. Kačerginė tikrai ne vieta statyti daugiabučius", - tikino G.Kontrimas.

Pasak jo, Kačerginė jau prarado didelę dalį kultūrinio savitumo: nugriautas vieno iš pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių profesoriaus Juozo Zikaro namas, neseniai neteisėtai rekonstruotas Vinco Mykolaičio - Putino namas, perstatytas J.Biliūno vasarnamis, sunaikintas ir užstatytas vasarnamį supęs pušynas. Neseniai panaikinta teisinė apsauga J.Biliūno vasarnamiui ir P.Mašioto sodybai. Jau sunaikinti ir iš registro išbraukti miestelio centre buvę senkapiai. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių