Ar įpirktų butą Vilniuje kitų miestų gyventojai?

Uteniškiui ar šiauliečiui reikėtų parduoti tris, o Kėdainių gyventojui keturis butus, kad už surinktą sumą galėtų nusipirkti vidutinės kainos butą sostinėje. Kauno ar Druskininkų gyventojas, norėdamas persikraustyti į Vilnių, turėtų parduoti du butus, rodo lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Domoplius.lt duomenys.

„Iš pirmo žvilgsnio kitų miestų gyventojams nusipirkti butą sostinėje atrodo neįmanoma. Vidutinė buto kaina Vilniuje gali būti keturis ar net daugiau kartų didesnė nei kituose miestuose. Tačiau didžiausias Lietuvos miestas turi ir didžiausią butų pasiūlą, čia įmanoma įsigyti ir labai pigų būstą“, – teigia Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.

Pasak nekilnojamojo turto eksperto, vidutinė parduodamo buto kaina Vilniuje šiuo metu siekia 267 tūkst. litų. Prestižiniuose sostinės rajonuose – senamiestyje ar Žvėryne – butai dvigubai brangesni nei nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose.

Fabijoniškių, Karoliniškių ar Pašilaičių rajonuose vidutinė dviejų kambarių buto kaina 180 tūkst. litų. „Nekilnojamojo turto kainos sostinėje svyruoja nuo 15 tūkst. už bendrabučio tipo butą Naujosios Vilnios rajone iki 4 mln. litų už prabangius apartamentus miesto centre. Vertinant šiuos kainų skirtumus, galima teigti, kad Vilniuje butą gali nusipirkti žmogus iš bet kurio Lietuvos miesto“, – sako E. Narbuntovičius.

Visgi, jeigu kitų miestų gyventojai planuotų parduoti savo butą ir kraustytis į sostinę neinvestavę nė lito, tektų pasitenkinti labai kuklia gyvenamąja vieta.

„Panevėžyje vidutinė buto kaina – 80 tūkst. litų. Už šią sumą Vilniuje įmanoma nusipirkti mažą, bet suremontuotą vieno kambario butą Vilniaus Naujininkų ar Karoliniškių rajonuose. Kėdainių gyventojas, nusprendęs apsigyventi Vilniuje, turėtų rinktis dar mažesnį ir prastesnės būklės butą. Verta pažymėti ir tai, jog tokių objektų pasiūla sostinėje tris kartus mažesnė nei butų už 125–150 tūkst. litų“, – skaičiuoja E. Narbuntovičius.

Projekto vadovo teigimu, pardavus butą Kaune ar Druskininkuose, atsivertų kur kas daugiau alternatyvų. Šiuose miestuose vidutinė būsto kaina yra apie 140 tūkst. litų. Nors už tokią sumą susirasti gyvenamąją vietą Vilniaus miesto centre ypač sunku, toliau esančiuose rajonuose būtų galima įsigyti ir trijų kambarių butą.

Pardavus butą Palangoje ar Šventojoje susirasti gyvenamąją vietą sostinėje lengviau. Pajūrio kurortuose buto kaina atitinkamai siekia 208 ir 231 tūkst. litų. „Butų už tokią kainą pasirinkimas Vilniuje labai didelis. Priklausomai nuo norų galima susirasti arba kuklesnį butą centre, arba gerai įrengtą butą kiek tolėliau“, – sako E. Narbuntovičius.

Šiuo metu tik Neringoje parduodami butai yra brangesni nei Vilniuje. Vidutinė buto kaina prestižiniame Lietuvos kurorte – 570 tūkst. litų.


Šiame straipsnyje: butaiVilniuskainos

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

as

as portretas
kas gali pirkt buta gaidyne jug vilnius zydru sostine
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių