Ar ilgam nušvito miestas, ar tai - tik priešrinkiminis triukas?

Jau antrą mėnesį Kaunas gyvena šviesiau: savivaldos rinkimų išvakarėse priimtu miesto tarybos sprendimu baigus taupymo kampaniją, įjungti visi gatvių šviestuvai.

Šios permainos kauniečiai negalėjo nepastebėti. Tiems, kurie vengia pasivaikščiojimų tamsiu paros metu, apie į gatves sugrįžusią šviesą primenama viešajame transporte.

"Prieš rinkimus gyvenimas akivaizdžiai pagerėja, po rinkimų – suprastėja", – pasidžiaugę dėl nušvitusio miesto savo išvadą daro Laisvės alėjoje kalbinti kauniečiai.

Justina Mockuvienė, buvusi medicinos sesuo:


Smagu, kad nutarė apšviesti bažnyčias. Daugiau šviesos gatvėse padės sumažinti nusikalstamumą, mažiau bus sužalota pėsčiųjų. Prieš rinkimus visi pasidaro geresni: ir kalbos gražesnės, ir rūpestis didesnis. Nesu patiklus žmogus, esu užsispyrusi žemaitė, turiu savo nuomonę ir mane sunku kuo nors įtikinti. Vakarais į gatvę jau neinu. Kai buvau jaunesnė, nieko nebijojau. Labai tamsu visur. Pabandykit eiti šviesoje, o po to – tamsoje. Net ir stulpo išsigąsti.

 

Ieva Kontrimaitė, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto IV kurso studentė:Kaunas pastaruoju metu pagyvėjo. Anksčiau vakarais Laisvės alėjoje žmonių nepamatysi, grįždavau iš sporto treniruočių apie 22 val. Nežinau, ar tam turi įtakos gatvių apšvietimas. Jeigu daugiau lempų gatvėse dega, nusikaltėlių – mažiau. Nesidomiu politika, net televizoriaus neturiu, todėl nežinau, ar įjungtos visos lempos gatvėse nėra triukas prieš rinkimus. Visgi geresnis apšvietimas padės vairuotojams geriau matyti pėsčiuosius. Mokausi Kaune, gyvenu Vilniuje. Man mama paskambinusi vis sako: "Čia tau ne Vilnius, nešmirinėk viena." Tačiau vis tiek vaikštau mieste ir vakarais.

 

Adelina, emigrantė:Gyvename Anglijoje, pusę Europos esame apvažiavę. Palyginus su Europos šalimis, Lietuva – labai tamsi šalis. Dabar į Kauną grįžom trumpam ir vėl keliausim atgal. Mūsų karta tapo įtaresnė nei ankstesnioji. Jeigu Kauno valdžia nusprendė įjungti visas gatvių lempas, pirma mintis buvo – ruošiasi rinkimams. Nedrįsčiau vakare pasivaikščioti Kauno gatvėmis. Net savo kieme, Panemunėje, nedrąsiai jaučiuosi, kai sutemsta. Mūsų namai yra Plento gatvėje. Vieną vakarą ėjome ir buvo labai nejauku, nes daugiabučių kiemuose tikrai tamsu.

 

Evaldas, emigrantas:Žmonių saugumą lemia ne įjungtos lempos, o visos apšvietimo sistemos išdėstymas. Važiuojant Šančiuose, A.Juozapavičiaus prospektu, iš šonų nieko nematai, lempos šviečia tik ties viduriu gatvės. Avarijos, kišenvagiai, žmonių žūtys – tai blogo gatvių apšvietimo padariniai. Draugai vilniečiai pastebi, kad sostinėje – dar tamsiau nei Kaune. Neabejoju, kad nusikalstamumas didės.

 

Albertas, valstybės tarnautojas:Pastebėjau, kad gatvėse daugiau šviesos. Tačiau vairuojant automobilį labai sunku vakarais įžiūrėti pėsčiuosius. Perėjas būtina labiau apšviesti. Dėl apšvietimo ir nusikaltimų sąsajų – šiuolaikiniams nusikaltėliams degančių šviestuvų skaičius įtakos neturi. Jie tokie įžūlūs, kad gali užpulti ir vidury dienos, ir tamsoje, ir viešajame transporte.


Juodosios dėmės

Tamsiuoju paros laiku pėstieji dažniausiai nukenčia prie prekybos centrų esančiose perėjose. Daugiausia vadinamųjų juodųjų dėmių yra atkarpoje prie "Molo": nuo VI forto žiedo iki Breslaujos gatvės, Tvirtovės alėjoje, ties kolegija, Varnių gatvėje.

Brangi taupumo pamoka

Pernai nuo spalio 1-osios Kauno gatvėse buvo išjungtas kas antras arba kas trečias šviestuvas. Tąkart miesto politikai tvirtino, kad tamsa gatvėse padės sutaupyti 500 tūkst. litų.

Kaip tikina Kauno valdantieji, šį rudenį jau galima grįžti prie įprasto gatvių apšvietimo, nes krizė esą baigiasi. Pasak savivaldybės administracijos, pernai kas mėnesį į miesto piniginę neįkrisdavo apie 10 mln. litų, o šiemet trūkumas svyruoja apie 1–1,5 mln. litų.

"Pernai spalio pabaigoje per vieną savaitę įvyko septyni įskaitiniai įvykiai pėsčiųjų perėjose. Visos avarijos įvyko vietose, kur buvo išjungti žibintai, – priminė  Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus viršininkas Algimantas Judickas.

– Kelių policija įsitikinusi, kad kuo labiau apšviestos gatvės, tuo visiems saugiau. Kitas klausimas – kaip apšviestos pačios perėjos. Prie jų turėtų būti žemiau pakabinti galingesni žibintai, kurie gerai apšviestų perėją."NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių