Apskrities viršininko administracijos patalpos skirstomos panaudos tikslais

Kova dėl buvusio Vilniaus apskrities viršininko administracijos (VAVA) pastato baigiasi. Jį valdanti sostinės savivaldybės įsteigta bendrovė naujakurius priims panaudos pagrindais, rašo "Lietuvos žinios".

Pirmieji į sostinės Europos aikštėje esantį šešių aukštų statinį ketina įsikelti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) darbuotojai. Jie užims pirmą ir antrą aukštus. Trečiame pastato aukšte nuo pat įkurtuvių 2004-aisiais glaudžiasi kai kurie Valstybės saugumo departamento padaliniai. Kas užims likusius tris aukštus, turėtų paaiškėti artimiausiu metu. Į patalpas gali pretenduoti ta pati NŽT, iš VAVA perėmusi žemėtvarkos funkcijas. Šiame pastate įsikurti pageidavo Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Aistros dėl buvusio VAVA pastato užvirė dar vidurvasarį. Iki liepos 1-osios (apskričių likvidavimo dienos) likus kelioms savaitėms apsižiūrėta, kad iki galo nesutvarkyti pastato nuosavybės reikalai.

2004 metų gegužę VAVA iš Gedimino prospekto persikėlė į modernų šešių aukštų pastatą dešiniajame Neries krante, šalia savivaldybės daugiaaukščio. Pagal 2002-aisiais pasirašytą sutartį senasis administracijos pastatas atiteko savivaldybei, kuri vėliau jį pardavė už 12 mln. litų. Naujajame pastate, įvertintame panašia suma, ne mažesnis kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų plotas turėjo tapti apskrities administracijos nuosavybe. Tačiau iki likvidavimo pastatą VAVA valdė pagal panaudos sutartį, pasirašytą su tuomete UAB "Vilniaus kapitalinė statyba" - dabartine Vilniaus vystymo kompanija, kurios steigėja - savivaldybė. Administracinis pastatas tebėra bendrovės akcinio kapitalo dalis.

Dar tebestatant administracijos pastatą pasikeitė įstatymai, reglamentuojantys uždarųjų akcinių bendrovių teisę leisti kitiems savo turtu naudotis neatlygintinai. Toks leidimas nesiderina su pagrindiniu tokių bendrovių tikslu - siekti pelno. Kadangi VAVA ir "Vilniaus kapitalinės statybos" sutartis buvo sudaryta iki įstatymo korekcijų, panauda buvo teisėta.

Tačiau nuo liepos 1-osios, kai apskrities nebeliko, savivaldybės klerkai prabilo apie galimą "žaidimo taisyklių" keitimą. Esą naujakuriams patalpos tegali būti nuomojamos ar parduotos rinkos kaina, o apie panaudą galima pamiršti.

"Jei šioje istorijoje ir yra kokių nors teisinių niuansų, jau nebediskutuojama, gali ar ne valstybės įstaigos dirbti tame pastate. Vyriausybės pozicija šiuo požiūriu vienareikšmė", - dienraščiui sakė ministro pirmininko kanclerio pirmasis pavaduotojas Giedrius Kazakevičius.

"Pagaliau visi atidžiai dar kartą perskaitė 2002 metais pasirašytą sutartį, kurioje aiškiai fiksuota, kokias teises turi valstybė. Ir derybų tonas sušvelnėjo", - tikino vidaus reikalų ministro patarėjas Gintaras Sodeika. Jo nuomone, tai, kad buvęs VAVA pastatas yra įkeistas bankui, normalus dalykas, nes už gautą paskolą ir buvo statomas šis statinys. "Kiek žinau, lizingo laikotarpis baigiasi 2014 metais, tuomet ir bus konkrečiai suskaičiuoti ir valstybei, ir miestui priklausantys kvadratai", - sakė patarėjas.

"Lietuvos žinių" duomenimis, VLK atsisakė Vilniaus vystymo kompanijos pasiūlytos panaudos sutarties, nes pastatas įkeistas. Be to, VLK netenkino terminuota - penkerių metų - nuomos sutartis. D.Sodeika dėl tokio termino teigė neįžvelgiąs problemų, nes pasibaigus lizingo laikotarpiui sutartis vis tiek turės būti peržiūrėta.

"Mano žiniomis, galutinį sprendimą dėl patalpų paskirstymo Nacionalinei žemės tarnybai ir Sveikatos apsaugos ministerijai Vyriausybė priims kitą savaitę. Prasidedant šildymo sezonui norime, kad tai būtų padaryta kuo greičiau", - dienraščiui sakė Vilniaus vystymo kompanijos direktorius Renatas Dūdonis. Anot jo, su visais naujakuriais bus pasirašytos panaudos sutartys. Pagal jas tereiks susimokėti už komunalines paslaugas. "Esame gavę teisinį išaiškinimą, kad panaudos sutartis, nors ir esame UAB, sudaryti galime", - tikino R.Dūdonis. Jis patikslino, kad lizinguojamas yra visas savivaldybės pastatų kompleksas, ne vien buvusi VAVA būstinė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių