Antikorupcijos komisija sukilo prieš vadą

Opozicijoje esantys Kauno tarybos nariai grasina palikti Antikorupcijos komisiją, jeigu nebus pakeistas jos pirmininkas konservatorius Raimundas Kaminskas.

Kaltina neveiklumu

"Opozicijos žmonės išeis iš šios komisijos. Aš asmeniškai po tokia vėliava nenoriu būti. Jeigu komisija taip dirba, geriau jau jos visai nebūtų", - piktinosi Antikorupcijos komisijos narys Gintaras Jonas Furmanavičius.

Paskutiniame posėdyje miesto tarybos narys Bronislovas Kučinskas paskelbė pareiškimą, kuriame reiškiamas nepasitikėjimas komisijos pirmininku R.Kaminsku. Po juo pasirašė penkiolika tarybos narių.

"R.Kaminskas nemoka elgtis su žmonėmis. Susirenkame, paplepame ir išsiskirstome", - stebėjosi B.Kučinskas. Jo teigimu, komisijos pirmininkas neleidžia kitiems nariams pasakyti nuomonės rūpimais klausimais.

B.Kučinskui taip pat nepatiko, kad jo pavardė figūruoja tyrime dėl auksinio tualeto statybos prie Kauno pilies. "Dėl tualeto kabina ne tuos, ką reikia. Mane kiša kaip įtariamąjį, nors aš tik pasirašiau ant priėmimo akto", - tikino politikas.

Pirmininko nebegina

G.J.Furmanavičiaus teigimu, R.Kaminsko pozicija iš esmės pasikeitė pernai vasarą, kai iš komisijos pirmininko pareigų jį nušalinti buvo nusprendusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kuriai jis pats priklauso.

Neoficialiai buvo kalbama, kad R.Kaminskas buvo per daug ryžtingas sprendžiant kino teatro "Romuva" akcijų išpirkimo, viešojo tualeto prie Kauno pilies statybos ir kitus klausimus.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas taip pat buvo pradėjęs domėtis "Gazpromo" siekiu pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas Kauno termofikacijos elektrinei renovuoti, o tai nepatiko kai kuriems jo partijos nariams. Tada valdantieji oficialiai pareiškė, kad Antikorupcijos komisijai turėtų vadovauti opozicijos atstovas.

R.Kaminsko ginti stojo komisijos nariai. Valdančiųjų sprendimą kritikavo ir kiti tarybos nariai, todėl Antikorupcijos komisijos postą R.Kaminskui pavyko išsaugoti.

"Nuo tada žmogus pasikeitė 180 laipsnių. Komisijos veikla  paralyžiuota, nes R.Kaminskas neatsako į jokius klausimus. Komisija nekreipia dėmesio į abejotinus sprendimų projektus, teikiamus tarybai", - priekaištavo G.J.Furmanavičius.

Vėl kalta opozicija?

Pats R.Kaminskas tarybos narių išreikšto nepasitikėjimo nesureikšmino. "To rašto nemačiau. Nežinau, nei kas pasirašė, nei kaip. Tam tikri tarybos nariai inicijavo, ko gero, dėl savo asmeninių motyvų.

Tai yra natūralus procesas. Mane paskyrė miesto taryba, ji ir spręs dėl mano tinkamumo", - teigė Antikorupcijos komisijos pirmininkas.
R.Kaminskas įsitikinęs, kad jo vadovaujama komisija dirba geriausiai Lietuvoje.

"Komisijos darbotvarkės, sprendimai yra vieši. Dėl to esu ramus", - dėstė politikas.
Opozicijos priekaištus, kad sušvelnėjo R.Kaminsko pozicija valdančiųjų atžvilgiu, konservatorius pavadino juodosiomis technologijomis. "Tikrai niekas nesušvelnėjo, tačiau tam tikros politinės jėgos nori Antikorupcijos komisiją padaryti instrumentu politiniams interesams patenkinti", - aiškino jis.

Kauno meras Andrius Kupčinskas permainų Antikorupcijos komisijoje taip pat kol kas nežada. "Tarybos nariai gali reikšti savo nuomonę. Mes ją išklausėme, bet kol kas jokių sprendimų nepriimta", - teigė miesto vadovas.

A.Kupčinskas taip pat pažėrė kritikos opozicijai, kuri, anot jo, pati nežino, ko nori. "Siūlėme šį postą opozicijai, bet tada jie teigė, kad R.Kaminsko veikla tenkina. Dabar nebeaišku, kuris jų pareiškimas tikresnis", - suabejojo A.Kupčinskas.

Antikorupcijos komisija:

Raimundas Kaminskas (pirmininkas)
Stasys Buškevičius
Gintaras Furmanavičius
Antanas Mockus
Renalda Kablytė
Bronislovas Kučinskas
Birutė Krapauskienė
Arvydas Garbaravičius
Darius Makarevičius
Stasys ŽirgulisKomentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  22
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  1
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  6
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  3
 • Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai
  Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai

  Apie emigrantus kalbama daug: vieni ragina kurti programas, kaip juos sugrąžinti į Lietuvą, kiti nusiteikę priešiškai – kam to reikia? Kol vyksta ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai, o viename Londono kvartalų antroji kalb...

  1
 • Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau
  Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau

  Nuo šiandien, spalio 24 d., ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų. ...

 • Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų
  Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų

  Kauno miesto savivaldybė ieško butų, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Pasiūlymų savivaldybė laukia iki lapkričio 4 dienos. ...

 • Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje
  Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje

  Daugiabučių namų administratoriams reikia ne tik specifinių inžinerijos žinių, patirties, bet ir mokėjimo bendrauti, išklausyti. Atsakomybė, kantrybė – taip pat privalomos savybės. Kaip jie atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos? ...

Daugiau straipsnių