Antikorupcijos komisija sukilo prieš vadą

Opozicijoje esantys Kauno tarybos nariai grasina palikti Antikorupcijos komisiją, jeigu nebus pakeistas jos pirmininkas konservatorius Raimundas Kaminskas.

Kaltina neveiklumu

"Opozicijos žmonės išeis iš šios komisijos. Aš asmeniškai po tokia vėliava nenoriu būti. Jeigu komisija taip dirba, geriau jau jos visai nebūtų", - piktinosi Antikorupcijos komisijos narys Gintaras Jonas Furmanavičius.

Paskutiniame posėdyje miesto tarybos narys Bronislovas Kučinskas paskelbė pareiškimą, kuriame reiškiamas nepasitikėjimas komisijos pirmininku R.Kaminsku. Po juo pasirašė penkiolika tarybos narių.

"R.Kaminskas nemoka elgtis su žmonėmis. Susirenkame, paplepame ir išsiskirstome", - stebėjosi B.Kučinskas. Jo teigimu, komisijos pirmininkas neleidžia kitiems nariams pasakyti nuomonės rūpimais klausimais.

B.Kučinskui taip pat nepatiko, kad jo pavardė figūruoja tyrime dėl auksinio tualeto statybos prie Kauno pilies. "Dėl tualeto kabina ne tuos, ką reikia. Mane kiša kaip įtariamąjį, nors aš tik pasirašiau ant priėmimo akto", - tikino politikas.

Pirmininko nebegina

G.J.Furmanavičiaus teigimu, R.Kaminsko pozicija iš esmės pasikeitė pernai vasarą, kai iš komisijos pirmininko pareigų jį nušalinti buvo nusprendusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kuriai jis pats priklauso.

Neoficialiai buvo kalbama, kad R.Kaminskas buvo per daug ryžtingas sprendžiant kino teatro "Romuva" akcijų išpirkimo, viešojo tualeto prie Kauno pilies statybos ir kitus klausimus.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas taip pat buvo pradėjęs domėtis "Gazpromo" siekiu pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas Kauno termofikacijos elektrinei renovuoti, o tai nepatiko kai kuriems jo partijos nariams. Tada valdantieji oficialiai pareiškė, kad Antikorupcijos komisijai turėtų vadovauti opozicijos atstovas.

R.Kaminsko ginti stojo komisijos nariai. Valdančiųjų sprendimą kritikavo ir kiti tarybos nariai, todėl Antikorupcijos komisijos postą R.Kaminskui pavyko išsaugoti.

"Nuo tada žmogus pasikeitė 180 laipsnių. Komisijos veikla  paralyžiuota, nes R.Kaminskas neatsako į jokius klausimus. Komisija nekreipia dėmesio į abejotinus sprendimų projektus, teikiamus tarybai", - priekaištavo G.J.Furmanavičius.

Vėl kalta opozicija?

Pats R.Kaminskas tarybos narių išreikšto nepasitikėjimo nesureikšmino. "To rašto nemačiau. Nežinau, nei kas pasirašė, nei kaip. Tam tikri tarybos nariai inicijavo, ko gero, dėl savo asmeninių motyvų.

Tai yra natūralus procesas. Mane paskyrė miesto taryba, ji ir spręs dėl mano tinkamumo", - teigė Antikorupcijos komisijos pirmininkas.
R.Kaminskas įsitikinęs, kad jo vadovaujama komisija dirba geriausiai Lietuvoje.

"Komisijos darbotvarkės, sprendimai yra vieši. Dėl to esu ramus", - dėstė politikas.
Opozicijos priekaištus, kad sušvelnėjo R.Kaminsko pozicija valdančiųjų atžvilgiu, konservatorius pavadino juodosiomis technologijomis. "Tikrai niekas nesušvelnėjo, tačiau tam tikros politinės jėgos nori Antikorupcijos komisiją padaryti instrumentu politiniams interesams patenkinti", - aiškino jis.

Kauno meras Andrius Kupčinskas permainų Antikorupcijos komisijoje taip pat kol kas nežada. "Tarybos nariai gali reikšti savo nuomonę. Mes ją išklausėme, bet kol kas jokių sprendimų nepriimta", - teigė miesto vadovas.

A.Kupčinskas taip pat pažėrė kritikos opozicijai, kuri, anot jo, pati nežino, ko nori. "Siūlėme šį postą opozicijai, bet tada jie teigė, kad R.Kaminsko veikla tenkina. Dabar nebeaišku, kuris jų pareiškimas tikresnis", - suabejojo A.Kupčinskas.

Antikorupcijos komisija:

Raimundas Kaminskas (pirmininkas)
Stasys Buškevičius
Gintaras Furmanavičius
Antanas Mockus
Renalda Kablytė
Bronislovas Kučinskas
Birutė Krapauskienė
Arvydas Garbaravičius
Darius Makarevičius
Stasys ŽirgulisNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių