Antaviliai kariaus su senukų girtuoklyste

Vilniaus rajone esančio Antavilių pensionato vadovai prašo savivaldybės išnuomoti jiems netoli pensionato pastato esančią parduotuvę. Taip tikimasi iš gyvenvietės išvyti alkoholio prekeivius.

Prašo parduotuvės

Į artimiausią sostinės savivaldybės tarybos posėdį miesto meras Artūras Zuokas įtraukė klausimą dėl pastatų ir patalpų išnuomojimo viešajai įstaigai (VšĮ) „Antavilių pensionatas“.

Patalpas senelių prieglaudai prašoma išnuomoti neskelbiant jokio konkurso, tačiau su įsipareigojimu kas mėnesį į miesto biudžetą sumokėti nustatyto dydžio nuomos mokestį.

Netoli pensionato esantis pastatas, kuriame paprastai veikia parduotuvė, šiuo metu priklauso savivaldybei ir yra tuščias.

„Anksčiau ten buvo parduotuvė ir būtų dabar, bet savivaldybė verslininkams jos neišnuomoja, nes paprašėme ją perleisti mūsų žinion. Kaimeliui reikia tos parduotuvės, nes daugiau tokių kaip ir nėra, o juk žmonėms reikia ir greta namų turėti vietą, kur butų galima ką nors nusipirkti. Be to, ir mūsų gyventojai ten gali nusipirkti ką nors, ko negauna pensionate“, – dienraščiui „Vilniaus diena“ tvirtino Antavilių pensionato direktorius Bronislovas Freimantas.

Pensionato vadovai norėtų iš savivaldybės perimti pastato administravimo teises ir patys pasirūpinti, kad jame atsirastų mažmenine prekyba užsiimanti įmonė. Taip savivaldybė pastatą nuomos pensionatui, o pensionatas prekybininkams.

Esą jau anksčiau įstaiga tokią teisę yra turėjusi, tačiau keičiantis įstatymams ir pensionatui iš apskrities perėjus į miesto savivaldybės rankas tenka iš naujo tvarkyti nuomos dokumentus.

Butelio nebegaus

Vis dėlto priežastis, kodėl Antavilių pensionato direktorius norėtų pats pasirūpinti parduotuvės nuomininkais, yra labai paprasta ir žemiška.

Teises į patalpas Antavilių gyvenvietėje gavęs pensionatas teisę verstis prekyba išduos tik tai bendrovei, kuri sutiks nepardavinėti alkoholinių gėrimų. Pasirodo, būtent ši problema ne vienus metus kamavo pensionato darbuotojus.

Tai patvirtino ir Antavilių pensionato direktorius. Anot jo, net ir per vargus į įstaigą patekę senyvo amžiaus žmonės nevengdavo parduotuvėlėje nusipirkti vieną kitą butelį alkoholio.

„Būdavo taip, kad jie nuo tos parduotuvės jau sunkiai pareidavo. Niekas juk nesukontroliuos visą laiką, kur mūsų klientai eina ir ką perka, sunku ir uždrausti, ir sukontroliuoti“, – prekybą alkoholiu pensionato pašonėje kritikavo B.Freimantas.

Šią problemą žinantis prisipažino ir savivaldybės Socialinių reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas Juras Požela. Jo vadovaujamas tarybos narių komitetas sutiko padėti pensionatui išspręsti girtuokliavimo problemą.

„Kiek man žinoma, tie senukai kartais nueidavo į parduotuvę, nusipirkdavo butelį, bet grįžti jau nebesugebėdavo. Koks vienas kitas su vežimėliu ir į griovį įvairuodavo prisigėręs. Viskas čia dėl šios problemos. Be to, ir anksčiau tą parduotuvę pensionatas prižiūrėjo“, – pasakojo miesto tarybos narys.

Uždaryti parduotuvėlę iš viso, anot jo, taip pat nebūtų geras sprendimas, nes tiek pensionato gyventojai, tiek vietiniai miestelio žmonės joje įpratę nusipirkti būtinų maisto produktų.

Laukia eilėje

Šiuo metu Antavilių pensionate gyvena 238 gyventojai, kuriuos aptarnauja 89 reikiamą profesinę kvalifikaciją turintys darbuotojai.

Direktoriaus teigimu, įstaiga galėtų priimti dar 15 žmonių, tačiau norinčių eilės susidariusios kur kas didesnės.

„Mes tiksliai net ir nežinome, kiek žmonių šiuo metu norėtų pas mus gyventi, nes visas paraiškas vilniečiai teikia savivaldybės darbuotojams. Šie sprendžia, ką priimti, o ko ne. Tik jie turi tikslią informaciją apie laukiančius vietos. Žinau, kad žmonės jau seniai kalba, jog pas mus nėra lengva patekti. Sąlygos pas mus vienos geriausių visame Vilniaus regione“, – kalbėjo B.Freimantas.

Pensionatas Antaviliuose gyvuoja jau daugiau kaip 55 metus. Čia teikiamos socialinės globos paslaugos: apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos priežiūros, laisvalaikio organizavimo paslaugos.

Antavilių pensionate gali gyventi pensinio amžiaus žmonės su didelių specialiųjų poreikių lygiu ar turintys vadinamąją 1-ąją invalidumo grupę. Sulaukusiems 75 metų amžiaus invalidumo grupė nebūtina.

„Kai priklausėme Vilniaus apskričiai, priimdavome klientus iš viso regiono, o dabar priklausome tik miestui ir žmones tik iš miesto priimame. Turime čia net ir šimtametį klientą“, – sakė vadovas.

Mokestį už teikiamas paslaugas klientui apskaičiuoja savivaldybė, atsižvelgdama į jo pajamas bei turtą. Už nustatytą mokestį senolis gyvena įstaigoje dviviečiame kambaryje su daliniais patogumais.

Tačiau galima pirkti ir papildomą paslaugą norint pagerinti savo gyvenimo sąlygas. Tačiau tokiu atveju pensionato įkainiai – nemenki. Suma už daugiau paslaugų svyruoja nuo 60 iki 85 litų per parą.

Už papildomą mokestį klientai apgyvendinami dviviečiuose kambariuose su visais komunaliniais patogumais. Pastaruoju metu Antavilių pensionatas ir stengiasi priimti būtent tuos asmenis, kurie galėtų mokėti papildomus mokesčius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Justina

Justina portretas
Palikite senukus ramybej, negrazu skriausti tuos, kurie negali apsiginti. Apie kokia latryste cia kalbate, isigalvojimai kazkokie, nesamones. Ka, jei jau esi seneliu namuose, tai nereikia nei parduotuves nei nieko, ka turi namuose zmones gyvenantys?Juk seneliu prieglauda - tai dar ne kalejimas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių