Ant Tauro kalno šventę patriotai nepagailėjo mero A. Zuoko

Kovo 11-osios šventė Vilniuje nepasibaigė vien patriotų eitynėmis Gedimino prospektu. Pirmadienio vakarą buvusiuose Profsąjungų rūmuose įsikūrusiame gyvos muzikos klube „Propaganda“ vyko nepriklausomybės atgavimui paminėti skirtas koncertas „Tėvynei ‘13“. Jame koncertavo keturios muzikinės grupės: „Židinys“, „Luctus“, „Diktatūra“ ir latviai „Skyforger“.

Iki renginio pradžios likus gerokai laiko prie „Propagandos“ jau ėmė būriuotis patriotiškai nusiteikusių jaunuoliai, kurie nekantravo patekti į klubo vidų. Dauguma renginio lankytojų buvo pasipuošę tautine atributika – buvo išsidažę veidus Lietuvos vėliavos spalvomis ar prie drabužių prisisegę mažas trispalves.

Tarp jų buvo nemažai skustagalvių. Tiesa, renginiui prasidėjus, žmonių būryje buvo galima pamatyti ir nemažai vyresnio amžiaus žmonių su mažais vaikais.

Daugiau kaip keturias valandas trukusį koncertą pradėjo vilniečių kolektyvas „Židinys“, kurie savo muziką įvardija kaip „roką prieš kosmopolitizmą“. Atlikėjai pasveikino visus patriotus su Kovo 11-osios švente ir pradėjo koncertą.

Salėje pradėjus groti muzikai, prie scenos susirinko minia klausytojų ir kartu su muzikantais linksminosi nacionalistiniais tekstais pagardinto pankroko ritmu. Grupė savo dainomis „Balti veidai“, „Karo priežastis“ ir kt. pašiepė multikultūralizmą, politkorektiškumą, globalizmą ir kitas, jų manymu, vyraujančias visuomenės ydas. Prieš atliekant dainą „Neapykanta“, atlikėjai sarkastiškai paskyrė šią dainą žmonėms, kurie vadovaujasi stereotipais ir patriotų eitynes sieja su neapykanta.

Vėliau koncertą pratęsė juodojo metalo atstovai „Luctus“ ir visiems gerai žinoma patriotinio metalo grupė „Diktatūra“, kurių pasirodymo metu renginys pasiekė kulminaciją. Dešimtys klausytojų susikibo petys į petį ir kartu su grupės vokalistu dainavo grupės kūrinius, o vėliau skandavo šūkį „Lietuva lietuviams“.

„Diktatūros“ lyderis paragino susirinkusiuosius skanduoti garsiau, kad juos išgirstų Vilniaus meras Artūras Zuokas, kurį išvadino necenzūriniais žodžiais.

Renginio metu netrūko ir radikalių šūkių. Tarp grupių pasirodymų ant scenos pasirodė vienas iš organizatorių, kuris dėkojo tiems, kurie nepabūgo policijos ir „žydros prolenkiškos“ valdžios bei susirinko į patriotų eitynes miesto centre.

Motociklininkų klubą „MC Vorai“ atstovaujantis organizatorius juokavo, kad į kitais metais vyksiantį patriotų koncertą nemokamai praleis tuos, kas atsineš bent po vieną lentelę su lenkišku gatvės pavadinimu.

Nors renginio metu aplink Tauro kalno viršūnėje nuolatos patruliavo policijos ekipažas, renginys praėjo be incidentų.

Renginio organizatorių teigimu, šiais metais vykstantis koncertas „Tėvynei“ turi ypatingą reikšmę. Skaičius 13 primena XIII a. vykusią lietuvių kovą prieš kryžiuočių invaziją ir per prievartą bruktą tų laikų vakarietišką kultūrą.


Šiame straipsnyje: patriotaiKovo 11-ojikoncertas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Dabar kiekvienas patriotas bus "apšiktas" ir išvadintas nacionalistu.

Atsibusk

Atsibusk portretas
Tai tu pažiūrėk, kas į tą propagandą susirinko, patriote tu. Dauguma - diktatūriniai skinai su Hitlerio kryžiais. Tai čia normalu tau?

Domas

Domas portretas
Jei draudimų bus daugiau, tai tautinis judėjimas ims plėstis ir klestėti, ko Lietuvai dabar labai trūksta. Tautiškumas bunda visose šalyse, ne vien Lietuvoj
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių