A.Mamontovas ragina ruoštis „Gatvės muzikos dienai“

Pirmasis gegužės šeštadienis vėl bus pašvęstas muzikai: ritmų ir akordų mylėtojai kviečiami nupūsti dulkes nuo instrumentų – netrukus jie užtvindys gatves.

Šventė patiems sau

„Jau nekyla abejonių, kad ši šventė yra reikalinga ir visų laukiama. Po truputį tai tampa gera tradicija. Todėl jau ketvirtą kartą kviečiu visus šių metų gegužės 1-ą išeiti į savo miesto ar miestelio gatves ir pripildyti gražią pavasario dieną muzikos garsais“, - laiške ragina idėjos sumanytojas ir krikštatėvis A.Mamontovas.

Jis ypač kviečia visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius prisijungti prie ritmo ir skleisti "Gatvės muzikos dienos" idėją tuose pasaulio kampeliuose, kuriuose yra tautiečių.

„Kiekvieną pirmąjį gegužės šeštadienį visi, kas tik turi kokį nors muzikos instrumentą ir gali išgauti juo garsą ar triukšmą, išeina į savo miesto gatves ir groja. Dalyvauti gali visi. Nesvarbus nei grojančiųjų amžius, nei muzikos stilius, nei padėtis visuomenėje, nei profesionalumas, nei kiti subjektyvūs ar objektyvūs veiksniai. Svarbiausia - pripildyti savo miestą muzika ir tapti to grojančio miesto dalimi. Tam nereikia nei scenų, nei specialių scenarijų ar programų. Ir… be jokios abejonės, viskas, ką praeiviai įmes jums į kepurę – jūsų“, - su šypsena tradicijas neleidžiančio projekto esmę dar kartą pristatė A.Mamontovas.

Jis priminė, kad "Gatvės muzikos diena" yra šventė, kurią Lietuvos žmonės dovanoja patys sau - be jokių "iniciatyvų iš viršaus".

Kasmet augo ir plėtėsi

Portalas primena, kad "Gatvės muzikos dienos" gimtadienis – 2007 m. gegužės 5-oji.

2007 m., kai renginys vyko pirmąkart, leidimai groti gatvėse buvo suteikti 295 kolektyvams, "Gatvės muzikos dienoje" muzikavo apie 600 profesionalių muzikantų ir mėgėjų. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais Vilniaus gatvėse, kiemuose, skveruose ir aikštėse jie grojo roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, mušė Afrikos ritmus.

Antroji "Gatvės muzikos diena" pernai skambėjo ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje: sostinėje ir dar 31 mieste ir miestelyje grojo daugiau nei 3 tūkst. muzikantų, iš jų Vilniuje – apie 1 tūkst. Dešimt valandų trukusiame muzikos maratone skambėjo rokas, fankas, džiazas, soulas, folkloras, dainuojamoji poezija, klasika, afrikietiška, didžėjų muzika, dainavo ne tik pavieniai atlikėjai ar grupės, bet ir chorai. Buvo grojama gitaromis, akordeonais, lūpinėmis armonikėlėmis, vaikiškomis švilpynėmis, fleitomis, smuikais, būgnais, perkusijomis, spalvotais balionais, plastikiniais buteliais ir kt.

2008 m. "Gatvės muzikos dienoje" pirmą kartą buvo pakviesti dalyvauti daugiau nei 300 žmonių, turinčių negalią.

2007 m. "Gatvės muzikos dienai" iš programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ biudžeto skirta 74 tūkst. litų, 2008-aisiais - 50 tūkst. litų, pernai renginiui buvo numatyta 33 tūkst. litų. Lėšos naudojamos projekto reklamai, atributikai ir aplinkos tvarkymo darbams po renginio.

Ieškos 10 tūkst. litų

Šiemet "Gatvės muzikos dieną" Vilniuje žada globoti ir remti miesto savivaldybė. Vicemeras Gintautas Babravičius sakė, kad galutinis sprendimas dar nepriimtas, tačiau Vilniaus parama renginiui gali siekti apie 10 tūkst. litų. "Tai - ne simboliška suma, o maždaug ketvirtadalis visam renginiui reikalingų lėšų", - atkreipė dėmesį G.Babravičius.

"Gatvės muzikos dieną" jis vertina kaip ypač naudingą renginį. "Jis įtraukia ne tik muzikantus ir miestiečius, bet ir turistus. Sieksime, kad projektas taptų ne tik tradiciniu, bet ir įgautų mastą, o savivaldybė būtų rimtas jo partneris", - kalbėjo G.Babravičius.

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjas Edmundas Žalpys į "Gatvės muzikos dienos" organizavimą ketinama įtraukti viešąją įstaigą "Vilniaus rotušė".


Šiame straipsnyje: Gatvės muzikos diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių