A.Kupčinskas leidžia pasirinkti, eiti ar ne į V.Gergijevo koncertą

Kauno meras Andrius Kupčinskas įsitikinęs, kad kauniečiams reikia priminti Sausio 13-oios reikšmę. Jis tapo vieninteliu ir, ko gero, pirmuoju Lietuvos meru, kuris nutarė pamokyti miestiečius, kaip dera pažymėti šaliai atmintiną datą: išsiuntinėjo rekomendacijas kultūros įstaigoms pradėti renginius tylos minute.

Sausio 13-ąją „Žalgirio“ arenoje vyksiantis Valerijaus Gergijevo ir Marijos teatro orkestro koncertas bus pasitiktas organizacijos „Neo-Lithuania“ akcija. Savivaldybė davė jai leidimą.

– Kaip manote, ar dirigento Valerijaus Gergijevo koncertas sausio 13-ąją yra politika, ar viso labo reiškinys, kurį bandoma paversti politika? – paklausėme A.Kupčinsko.

– Kiekvienas turi savo nuomonę ir vertinimą. Aišku, aš atkreipiau dėmesį į tai, nes ir man ne vienas žmogus apie tai yra užsiminęs. Šiandien teko girdėti per radiją, kad eilinė grupė atvažiuoja. Tikrai tai nėra eilinė grupė. Galima pareikšti padėką už jų pasiekimus pasaulyje. Tai vis dėlto pripažinimą pelnęs orkestras. Esmė yra datos, kada koncertuojama. Jeigu koncertas vyktų sausio 14-ąją, nekurstytų jokių aistrų ir niekam nekiltų galimybių paversti tai politika.

– Gal tą aistras keliančią situaciją aptarėte su Vyriausybės vadovu Andriumi Kubiliumi ir kitais vyriausybės nariais?

– Ne, neteko. Vyko pirmasis Vyriausybės posėdis, kalbėjomės įvairiais Kauno ūkiniais klausimais, o apie tai ką jie gali pasakyti? Nebuvo nei darbotvarkėje tokio klausimo, nei kaip kitaip aptarinėjama. Kiek žinau, studentų korporacija „Neo-Lithuania“ Kaune yra gavusi leidimą rengti tylią akciją ta proga.

– Vytautas Landsbergis interviu „Kauno dienai“ neseniai sakė: „Muzika yra aukščiau už konkrečią valstybę. Muzika yra sielos lygmens dalykas. Sielos, kuri neparibota vienos tautos ir jos valstybės“. Ar sutinkate su šiais žodžiais?

– Jis yra muzikologas ir tikrai geriau už mane supranta muziką. Aš negaliu nesutikti su jo pozicija. Aišku, man labiausiai įspūdį paliko pernykštė Giedriaus Kuprevičiaus oratorija „Laisvei“, kuri sutraukė pilną sporto halę. Iš tikrųjų, buvo deramai pagerbtos Sausio 13-osios aukos. Šio koncerto (V.Gergijevo – red. past.) organizatoriai mane užtikrino, kad aukos taip pat bus pagerbtos tylos minute, dėl to aš ir atkreipiau dėmesį. O kiekvieno žmogaus pasirinkimas yra dalyvauti ar ne, pirkti bilietus ar ne į tokį koncertą. Juo labiau, kad kreipiausi ne į vienus organizatorius, o apskirtai visų miesto kultūros įstaigų vadovus. Mane labiau nustebino „Girstučio“ kultūros centro organizuojamas renginys.

– Išsiuntinėjote raštišką rekomendaciją, kaip turėtų prasidėti renginiai Sausio 13-ąją: tylos minute. Ką patartumėte žmonėms, kurie eis į koncertą „Žalgirio“ arenoje?

– Siūlau atkreipti dėmesį į tos dienos reikšmę valstybei ir nepriklausomybei. Jeigu jie solidariai pagerbs aukų atminimą, tai bus didžiausia pagarba.

– Esate vienintelis meras Lietuvoje, raštu nurodęs, kaip elgtis Sausio 13-ąją. Ar manote, kad Kaunas – būtent tas miestas, kurio gyventojai nežino, kaip tokiomis progomis elgtis, tad juos reikia auklėti?

– Prabėgus 20 metų reikia atkreipti kai kurių kultūros įstaigų vadovų dėmesį, nes kai kurie galbūt ir pamiršta. Jie, derindami renginių datas, turbūt nepasižiūri, kurios dienos kalendoriuje ryškesniais skaičiais pažymėtos. „Girstučio“ ir kitų centrų vadovai verčia kaltę vadybininkams, bet suprantu, kad renginiai derinami ne prieš savaitę, ir pamirštama apie valstybines šventes ar kitas datas. Manau, kad tas priminimas nėra blogai.

– Sausio 13-ąją laukia nemažai renginių. Ar imsite papildomas išmokas už juos, nes esate sakęs, kad tai – viršvalandžiai?

– Jeigu kada kur nors ir užrašė sekretoriatas, tai tos išmokų sumos yra sugrąžintos. Jeigu dar eskaluojama ta tema, nurodžiau sekretoriatui neskaičiuoti. Jeigu pasidomėsite, nuo spalio 20 ar 27 dienos iki sausio 1 dienos nėra jokių išmokų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
dar to betruko kad kazkoks kreivasnukis man diktuos ka rinktis

Odis

Odis portretas
p. Andriau Jus gi neesate tėtis visų mūsų Kauniečių. Neperženkite padorumo ribų. Jau ir taip nuo konservatorių bloga darosi.

bruknė

bruknė portretas
Būčiau Gergijevas tai net nevažiuočiau į Lietuvą,lietuviai visur mato politiką,ir dar,ar jau jis nežino kokia tai lietuviams diena?Ar jau galvoja meras,kad dirigentas nepagerbs Lietuvos?Juokas tik ima,net gėda skaityti tuos pamokymus
VISI KOMENTARAI 100
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių