A.Kubilius: savivaldybės ir „Vilniaus energijos“ elgesys - neadekvatus

Premjeras Andrius Kubilius kartoja, kad sostinės meras Artūras Zuokas klysta dėl didelių vilniečių šildymo sąskaitų kaltindamas Vyriausybę.

„Turiu dar ir dar kartą pastebėti, kad Vilniaus meras Artūras Zuokas, kuris dėl to kaltina Vyriausybę, derybas su “Gazprom„, yra visiškai neteisus, nes patiektos šilumos kiekis vartotojams visiškai nepriklauso nuo dujų kainos“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.

„Noriu priminti, kad savivaldybės atsako už tai, kaip veikia jų savivaldybės teritorijoje šilumos tiekimo įmonės. Ir Vilniaus mieste dėl kol kas sunkiai paaiškinamų priežasčių šilumos įmonės lapkričio mėnesį patiekė ženkliai daugiau šilumos energijos negu praeitų metų lapkričio mėnesį, kuris temperatūros požiūriu buvo labai panašus. To neįvyko kitose savivaldybėse - kitose savivaldybėse šilumos suvartojimas kai kur esant tokiai pat temperatūrai net ir sumažėjo. Vilniuje jis išaugo 15-17 procentų“, - aiškino jis.
Pasak A.Kubiliaus, jį, be kita ko, stebina pastaruoju metu itin aktyvi „Vilniaus energijos“ reklama žiniasklaidoje.

„Šioje vietoje man atrodo, kad tikrai neadekvačiai elgiasi ir šilumos kompanija, ir Vilniaus savivaldybės vadovybė, kuriems, atrodo, vis dar sunku suvokti, kad jie yra atsakingi už vilniečių, Vilniaus gyventojų, savijautą, kuri, tikrai akivaizdu, nėra labai gera gaunant tokias sąskaitas“, - dėstė premjeras.

Klausiamas, su kuo sietų „Vilniaus energijos“ reklaminę kampaniją, jis sakė, kad „čia galima tik spėlioti - galbūt dėl kokių nors priežasčių reikia, kad ta žiniasklaida gautų tokius reklaminius užsakymus“.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas praėjusią savaitę pareiškė, jog toliau ketinama aiškintis, kodėl Vilniuje palyginti šiltą lapkritį buvo sunaudota gerokai daugiau šilumos ir smarkiai išaugo sąskaitos už šildymą. Jo tvirtinimu, Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomos bendrovės „Vilniaus energija“ atsakymai ministerijos netenkina.
Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, jog atsakomybę dėl situacijos šilumos ūkyje turėtų prisiimti Vyriausybė ir Energetikos ministerija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė „tai, kas vyksta Vilniaus mieste su šilumos kainomis, gali būti šilumą tiekiančios bendrovės “Vilniaus energija” arba daugiabučius prižiūrinčių bendrovių įžūlaus piktnaudžiavimo rezultatas“ ir atsakomybę už tai, anot jos, turi prisiimti sostinės savivaldybė.

Valstybinė energetikos inspekcija pradėjo tyrimą dėl didesnio nei įprastai šildymo suvartojimo Vilniuje lapkričio mėnesį. Išvadas žadama pateikti po Naujųjų metų.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
zuokas nesuinteresuotas aiskintis.. jam geriau politikuoti.. jam jum ir dziaugsmelis, gerbiami vilnieciai.. teisingai prabalsavote..

Petras

Petras portretas
Gal Kubiliui užteks užsiiminėti demagogija. 2010 metų lapkričio mėn būstuose buvo temperatūra 18 C, tačiau Sekmokas liepė pakelti temperatūrą iki komfortinės ty iki 22-23 C. Taip buvo padaryta ir 2010 gruodžio mėnesį, kai temperatūra buvo komfortonė. Gavome fantastines sąskaitas už šilumą. Visa valdžia pradėjo ieškoti kaltų taip ir nesurado. Šilumos kaina 2010 lapkričio mėns buvo- 223 LT/MWh. 2011 lapkričio mėns šilumos kaina buvo 297 Litai už MWh. tame tarpe: pastovi dedamoji 51,8 LT/MWH, Imbraso bei Aleknos skola 30 Lt/MWH ( Imbrasas ir Alekna norėjo įrodyti kad upės gali tekėti atbulai ty brangstant dujomis šiluma privalo nebrangti ir už tą populizmą tenka atiduoti skolas) likusi dali tenka dujų kainai. Negi taip sunku išsiaiškinti kodėl šm lapkričio mėns padidėjo šilumos suvartojimas- nes jei būstuose temperatūra buvo palaikoma komfortiniame režime tai padidėjimas suvartojimo 17 prosc niekam netuli kelti abejonių be to prisdėjus dujų kainos padidėjimą ir gauname tuos procentus. Man nesuprantama kodėl Kubilius turėdamas EM ir krūvą patarėjų nemoka elementarios matematikos. Stebina ir Zuoko elgesys- negi taip sunku išdėstyti skaičiais tą padidėjimą ir visiems laikams užkimšti gerklė demagogams ty Kubiliui Bei Sekmokui su savo šutve. O tai dabar atsibodo klausyti tuščių šnekų ir jeigu konservatoriai tikisi laimėti rinkimus tai per likusius 4 mėnesius privalo mažinti kainą duotojant ją iš VAP.

Lietuvos turtas

Lietuvos turtas portretas
Negalima kelti diskusijų visuomeniniame sektoriuje. Visas įmones politikai nuginčijo. Kur pasidėti žmonėms? Kur dirbti? Paskutinė bazinė įmonė ir tą norima sunaikinti, paversti griuvėsiais. Šalin nuo Lietuvos turto!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių