„Akropolis“ iš valstybės prisiteisė 20 mln. litų (papildyta)

Vilniaus apygardos teismas (VAT) patenkino bendrovės "Akropolis" ieškinį valstybei ir daugiau kaip 20 mln. litų sumažino sklypo prie Vingio parko kainą.

Teismas: valstybė tik išloš

VAT sprendimu, valstybinės žemės, ant kurios turėtų išdygti antrasis Vilniaus "Akropolis", kaina sumažinta nuo 40,478 iki maždaug 20,25 mln. litų. Anot sprendimą priėmusios VAT teisėjos Ritos Kisielienės, "valstybė negali įgauti nesąžiningo pranašumo kitos šalies atžvilgiu", o bylos medžiagoje esą matyti, kad "Akropolio" ieškinys buvo pagrįstas.

Teisėja akcentavo, kad naujojo "Akropolio" statytojai įsipareigojo į transporto infrastruktūrą naujojo prekybos ir pramogų centro prieigose investuoti apie 80,82 mln. litų. Esą taip valstybės naudai bus skirta dvigubai didesnė suma nei paties sklypo ankstesnė vertė.

Be to, R.Kisielienė pabrėžė, kad dalis naujojo "Akropolio" žemės, apie 3,6 ha iš maždaug 14 ha, turi būti naudojama visuomenės reikmėms, o tai esą itin sumažina buvusios "Velgos" gamyklos sklypo vertę.

Gali būti, kad šis VAT sprendimas dar nepadėjo taško ginčijantis "Akropoliui" ir valstybei. Per 30 dienų VAT verdiktas gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Ketina skųsti sprendimą

Valstybei šioje byloje atstovavusi Vilniaus apskrities viršininko administracija dar nenusprendė, ar skųs VAT sprendimą. Tačiau, administracijos Teisės departamento Juridinio poskyrio vedėjos Zitos Malovos manymu, tai turėtų būti padaryta.

"Manau, kad tokį sprendimą reikėtų skųsti. O kaip nuspręs vadovybė – nežinau. Mano požiūriu, kaina neturėtų būti taip peržiūrima. Pirkdami jie įvertino savo galimybes, ir tuomet kaina tiko", – "Vilniaus dienai" sakė Z.Malova.

Anot jos, toks teismo sprendimas gali pažeisti kitų verslininkų, kurie brangymečiu pirko valstybinę žemę ir iškart sumokėjo visą sumą, interesus. Mat jie, priešingai nei išsimokėtinai sklypą įsigijęs "Akropolis", esą negali reikalauti, kad kaina būtų sumažinta. "Jie šiandien negali pateikti jokio ieškinio. O pirkdami išsimokėtinai, verslininkai, pasirodo, turi tokią teisę", – stebėjosi pašnekovė.

Pasak jos, kiek keistai atrodo VAT argumentas dėl "Akropolio" šeimininkų investavimo į transporto infrastruktūrą. Esą daugelis transporto sistemos pokyčių, kuriuos finansuoti ketina "VP dešimtuko" kompanija, vienaip ar kitaip būtų reikalingi, kad naujasis "Akropolis" funkcionuotų.

"Infrastruktūrą, norint normaliai eksploatuoti tą sklypą, vis tiek reikia kurti. Investicijos, matyt, buvo apskaičiuotos dar prieš perkant sklypą", – svarstė Z.Malova.

Gali pritrūkti laiko

Tiesa, Vilniaus apskrities viršininko administracija gali ir nespėti apskųsti VAT sprendimo. Mat netrukus apskritys bus panaikintos, Vilniaus apskrities viršininko administracijos teises ir pareigas pasidalys kitos įstaigos. Kilus tokiai suirutei protestas dėl 20 mln. gali tiesiog paskęsti.

Anot Z.Malovos, jeigu sprendimas perpus sumažinti sklypo kainą įsigalios, galima laukti ištisos analogiškų teismų lavinos. Esą į teismus masiškai gali kreiptis tiek valstybinę žemę prieš keletą metų pirkę verslininkai, tiek rinkos pakilimo laikotarpiu didžiules paskolas būstui pirkti paėmę gyventojai.

"Dabar kiekvienas galėtų surasti argumentų ir prašyti sumažinti kainą. Turbūt kiekvienas pajuto krizę savo kišenėje", – ironizavo Z.Malova.


Šiame straipsnyje: Akropolis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių