Akcija – už tyrimo dėl CŽV kalėjimų atnaujinimą

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ Vilniaus centre surengtoje akcijoje ketvirtadienį kvietė visuomenę pasirašyti už tai, kad būtų atnaujintas tyrimas ir išsiaiškinta, ar amerikiečiai Lietuvoje neteisėtai kalino terorizmu įtariamus asmenis.

„Gerbiame prezidente, kankinimas, neteisėtas sulaikymas ir kiti šiurkštūs žmogaus teisių pažeidimai, įvykdyti nacionalinio saugumo vardan, niekada neturi būti apgaubti paslapties. Jūs galite atskleisti tiesą. Atnaujinkite tyrimą dėl Lietuvos vaidmens CŽV vykdytoje Ypatingų perdavimų ir slaptų sulaikymų programoje“, - tokį raginimą, pasirašytą vardu, akcijos dalyviai buvo kviečiami spynele prirakinti prie Gedimino prospekte, šalia Vyriausybės, pastatyto narvo.

Ant grotuoto narvo be lietuviškais vardais pasirašytų raginimų jau buvo prirakinta apie 2 tūkst. spynelių iš kitose šalyse vykusių panašių akcijų. Be to, narve akcijos organizatoriai uždarė du žmonės - jie buvo užrištomis akimis ir simbolizavo žmonių kankinimą.

„Be abejonės, prokurorai yra nepriklausomi, bet jei Lietuvoje buvo pažeidinėjamos žmogaus teisės, valstybės pareiga ir atsakomybė tai ištirti ir tam reikia visų institucijų valios“, - BNS sakė vienas iš akcijos organizatorių, „Amnesty International“ atstovas Danny Vannucchi.

„Mes tikimės, jog tai turės įtakos ir prezidentė panaudos savo galią, kad tyrimas būtų atnaujintas“, - pridūrė jis.

Praeiviai, negausiai dalyvavę akcijoje, su BNS pasidalijo savo vertinimais apie galimą įtariamų teroristų kalinimą Lietuvoje.

„Tų kalėjimų mums čia nereikia visiškai, mums savų užtenka... Aš nežinau, ar jie tikrai veikia, bet kai rodo per televizorių, taip atrodo. O jei jie yra, tai mums visai nereikalingi, reikia atnaujinti tyrimą, savaime suprantama. Taigi čia viskas eina iš mūsų mokesčių mokėtojų, kodėl mes mes turime svetimus šert?“ - piktinosi pensininkė Liudmila.

„Dalyvavau akcijoje, nes aš manau, kad ji teisinga, o ne atvirkščiai. Liaudis pasisako ir aš pritariu tam, jog būtų atkreiptas dėmesys į tai, kad nebūtų šitų CŽV kalėjimų, kaip kad iki šiol. Aš galvoju, kad buvo kalinamas, seku spaudą, skaitau laikraščius, žiūriu televizorių - manau, kad buvo“ - dėstė kita akcijos dalyvė Danutė.

Lietuvoje atliktas parlamentinis tyrimas identifikavo dvi vietas, kur galėjo būti įrengti slapti kalėjimai, taip pat nustatė su CŽV siejamų lėktuvu skrydžius į Lietuvą, tačiau pranešė negalėjęs ištirti, ar į Lietuvą buvo atvežta įtariamųjų terorizmu.
„Amnesty International“ ketvirtadienį dar kartą paragino prokurorus atnaujinti šiemet sausį nutrauktą tyrimą.


Šiame straipsnyje: AmnestyCŽV kalėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liudna

Liudna portretas
JAV „DEMOKRATIJOS” NESEJAI IRAKE IR AFGANISTANE SADISTISKAI KANKINDAVO SAVO AUKAS (kaip daznai paaiskedavo – niekuo nekaltus zmones): ELEKTROS SROVE, MIRKSICIA SVIESA, BADU, TROSKULIU, SLAPINDAVOSI ANT JU VEIDU, LAIKYDAVO JUOS NUOGUS, PRIRAKINTUS PRIE KABLIU SIENOSE – TAI RODE VISO PASAULIO TELEVIZIJOS. JANKIAI TOKIU SAVO VASALU, KAIP LIETUVA, TERITORIJOJE ELGIASI, LYG SAVO KIEME IR DAR PAREIKALAUJA LAIKYTI LIEZUVIUS UZ DANTU, TODEL BAZIU EGZISTAVIMO NIEKAS NENORI PRIPAZINTI... STAI, IR VISAS GEDINGAI AISKEJANTIS LIETUVISKASIS SIMSONU STATYTINIU PERKREIPTAS ATVEZTINES DEMOKRATIJOS VEIDAS , , , PURVO, KANKINIMU, TAUTOS APGAULES, MELO IR GEDOS, SOMALIO NEVERTA , NEVELTUI TAIP DAZNAI I BEGALINI TARIAMOS PASLAPTIES SYDA VYNIOJAMA, SLYKSTI , PATAIKUNISKA , KRUVINA SAMDINIU IR BUDELIU KASTOS TIESA , , , O KAS DEDASI PO SIA SIRMA SIUO METU? , , , IR KAS BUTU JEI NE PADORIOS ZMONIJOS INTERESUS DAR BESISTENGIANTYS GINTI SAZININGI DRASUS ZINIASKLAIDOS , AR ANAI SUZVEREJUSIAI POLITIKU GAUJAI NEGALINTYS PAKLUSTI VISU PROFESIJU BEI LUOMU ATSTOVAI? , , , , BLOGA DAROSI , TARSI VISAS ORAS LIETUVELEJE BUTU PERMIRKES IR PRASMIRDES KAZKOKIU MESLU ...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių