Agresyvus šuo apkandžiojo penkis kauniečius (papildyta)

Pirminiais duomenimis, Vinčų gatvėje daugiabučio namo laiptinėje agresyvus šuo užpuolė moterį. Nuo to paties gyvūno nukentėjo dar keturi gyventojai. 

Nelaimė įvyko po vidurdienio. Preliminariais duomenimis, visiškai girtas šuns šeimininkas agresyvų gyvūną iš buto išleido be antsnukio. Pastarasis puolė pirmą pasitaikiusį žmogų. 

Pareigūnai dar negali tiksliai nupasakoti, kokiomis aplinkybėmis nukentėjo kiti gyventojai. Girtą vyriškį išsivežė policija. 

Žmones apkandžiojusį šunį teko izoliuoti. Tuo užsiėmė beglobių gyvūnų gaudymo tarnybos „Nuaras“ budintis ekipažas. 

„Pagal tai kiek kraujo buvo namo laiptinėje, galima spręsti, kad žmonės nukentėjo stipriai. Ant laiptinės grindų telkšojo kraujo klanai“, - kalbėjo budinčio ekipažo darbuotoja. 

Jie kol kas negalėjo pasakyti tikslios šuns veislės. Esą jis gali būti stafordširas ar pitbulterjeras.

„Gyvūnas labai agresyvus, sunkiai tvarkomės. Detales patikslinsim vėliau“, - greitakalbe bėrė darbuotoja.

Papildyta:

Greitosios medicininės pagalbos duomenimis, vieną moterį šuo apkandžiojo labai stipriai. Dar dvi įsisiautėjusio gyvūno kelyje pasitaikiusios moterys sužalotos mažiau. 

Dar vienai moteriai, galima sakyti, pasisekė. Ji ti šiek tiek apdraskyta. Kiek daugiau kliuvo, gydytojų švelniai pavadintam valkatėlei. Vyras mėgino apginti šuns draskomas moteris. Už tai šuo atkeršijo apkandžiodamas jam kojas. 

„Tas šuo lakstė kur norėjo, o girtas šeimininkas nesugebėjo sutramdyti“, - piktinosi greitosios pagalbos gydytoja.

Papildyta: 

Gyvūnų globėjų asociacijos vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė patvirtino, kad žmones užpuolęs šuo yra amerikiečių pitbulterjeras. 

Tai kovinių šunų kategorijai priskiriamas gyvūnas. Į kovinę kategoriją tėra įtrauktos dvi šunų veislės – amerikiečių pitbulterjeras ir bandogas (amerikiečių mastifas). 

„Norint laikyti kovinių veislių šunis įstatymai reikalauja atlikti visą eilę procedūrų. Šio šuns šeimininkas prieš trejus metus išklausė kursus ir dingo“, - aiškino L.Grėblikienė. 

54-verių metų pitbulterjero šeimininkas Gyvūnų globėjų asociacijai nebuvo pateikęs namo gyventojų sutikimo laikyti kovinei veislei priskiriamą šunį. Apie save šeimininkas nepritatė pažymų iš Priklausomybės ligų centro ir Psichiatrijos ligoninės. 

„Pagal įstatymus tokį šunų galima laikyti tik kastruotą ir sterilizuotą. Pažymos apie šio šuns sterilizavimą mes neturime“, - dėstė specialistė. 

Asociacijos duomenimis, šuo yra keturių su puse metų amžiaus. Jo šeimininkas, asociacijai nurodė neteisingą buto numerį, todėl atstovams nepasisekė dingusiojo rasti. Nurodytas mobiliojo telefono numeris nebeegzistavo. 

„Kaip specialistė galiu pasakyti, kad ši veislė sudėtinga. Jie puola, žmogų išmuša iš kojų“, -aiškino L.Grėblikienė. „Šį konkretų atvejį sunku komentuoti, bet gal tam šuniui pasirodė, kad moteris užsimojo ranka, kryptelėjo koją ar ne taip pasižiūrėjo“, - tęsė L.Grėblikienė. 

Gyvūnų globėjų asociacija nerado duomenų, kad šis šuo būtų lankęs dresūros mokyklą. Kovinėms veislėms dresūra yra būtina. 

Neaišku ar šuo skiepytas. Jei ne, tai nukentėjusiųjų dar laukia nemaloni procedūra – skiepijimasis nuo pasiutligės. 

„Koviniai ir agresyvūs šunys yra nenuspėjami“, - trumpai užbaigė L.Grėblikienė. 


Šiame straipsnyje: šuoapkandžiojo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių