Agentas 007: Lietuva duoda net daugiau, nei gali

Legendinis Džeimso Bondo vaidmeniu išgarsėjęs aktoriaus Rogeris Moore'as - vėl Lietuvoje. Pernai gegužę šalyje viešėjęs UNICEF geros valios ambasadorius šįkart atvyko į labdaros akciją, kurios metu surinktos aukos bus skiriamos mokyklų statybai Afganistano Goro provincijoje.

Penktadieį per spaudos konferenciją seras R.Moore’as ištraukė iš kišenės 10 litų kupiūrą ir pašiugždenęs banknotą prisiminė šios dienos viešnagę vaikų dienos centre „Rafaelis“.

„Prie manęs pribėgo berniukas ir įspraudė šį banknotą į delną. Jis sakė: „Žinau, kad jūs padedate kitiems vaikams. Aš irgi noriu padėti, - prisiminė R.Moore‘as. – Berniuko auka yra kur kas didesnė nei tų, kurie labdarai skiria milijonus – tas vaikas atidavė daugiau nei galėjo.“

R.Moore‘as įsitikinęs, kad tokios aukos daro stebuklus. „Lietuva nėra turtinga valstybė, tačiau kitiems duoda tiek, kiek gali“, - atkreipė dėmesį 82 metų legendinis slaptojo agento 007 Džeimso Bondo vaidmens atlikėjas.

Britas seras R.Moore`as į Lietuvą ketvirtadienį atvyko paraginti šalies žmones prisidėti prie kilnios UNICEF misijos bei šiuo metu vykdomo UNICEF Lietuvos nacionalinio komiteto projekto, skirto Afganistano vaikams, – mokyklos Goro provincijoje statybai.

„Tai – jūsų idėja, jūsų kūdikis, - Lietuvos iniciatyva džiaugėsi R.Moore`as. – Mes laimingi, nes gimėme turtingose visuomenėse. Tačiau pasaulyje yra labai daug skurdo, ligų, trūksta švietimo. Būtent kaišyti toms spragoms ir esame mes. Į Lietuvą atvykau motyvuoti žmonių aukoti tiems, kuriems mažiau pasisekė. Įsivaizduokite: jūs pietaujate prie valgiais nukrauto stalo su pirmu, antru patiekalu ir dar desertais. O jums už lango stovi darbo netekę žmonės su vaikais. Nejaugi nekreipsite į juos dėmesio. Žinoma, kad pasidalysite su jais savo maistu!“

Šį pavyzdį R.Moore`as įvairių šalių gyventojams pateikia jau 19-a metų. Lygiai tiek jis eina UNICEF geros valios ambasadoriaus pareigas. Per tuos metus vyras su žmona Kristina išmaišė visą pasaulį. Jo kelionių grafikas intensyvus, darbotvarkė – suplanuota keliems mėnesiams į priekį. Pirmadienį seras R.Moore`as jau dalyvaus labdaringame renginyje Miunchene, po to skris į Londoną, vėliau – į Izraelį, o kovą jo laukia kelionė į Maskvą.

Ar intensyvus gyvenimo tempas 82 metų aktoriui padeda išlaikyti atletiškas kūno linijas ir tvirtą sveikatą? „Mano jaunystės priežastis – žmona. Tai ji neleidžia man per daug gerti ir persivalgyti“, - artistiškai pridengdamas veidą nuo šalia sėdinčios Kristinos R.Moore`as gurkštelėjo vandens.

Pakilios nuotaikos UNICEF ambasadorius džiaugėsi susitikimu su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite. „Ji - miela ir žavi dama. Juk žinote, kad man patinka gražios moterys“, - mirktelėjo R.Moore`as.

„Susitikimo metu kalbėjome apie viską: apie Lietuvą, apie labdarą, apie geros valios ambasadoriaus misiją Lietuvoje – koncertą „Susivienykime dėl vaikų“, - pasakojo jis.

UNICEF geros valios ambasadorius į Vilnių iš Kopenhagos su žmona Kristina atskrido ketvirtadienio vakarą. Mūsų šalyje jis viešės keturias dienas. Aktoriaus vizitą Lietuvoje vainikuos sekmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje vyksiantis koncertas „Susivienykime dėl vaikų“, sulaukęs didžiulio tarptautinio susidomėjimo. Šalies prezidentė D.Grybauskaitė yra šio koncerto globėja. Visos lėšos, surinktos per UNICEF labdaros vakarienę ir koncertą, bus skirtos mokyklos Afganistane statyboms.

 


Šiame straipsnyje: UNICEFRoger Moore

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių