Aerodrome automobiliu norėję „paskraidyti“ vyrai buvo girti (papildyta)

Ekspertai patvirtino, kad spalio pabaigoje S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome žuvę du vyrai buvo gerokai apsvaigę nuo alkoholio. Įvykio aplinkybes aiškinasi ir savivaldybės syudaryta komisija, tačiau aerodromo direktorius Eugenijus Raubickas tikina dirbantis be priekaištų ir nesupranta, ką tirs valdininkai.

Abu vyrai buvo girti

Dideliu greičiu automobiliu per pakilimo taką važiavę du vyrai žuvo nusiritę nuo stataus šlaito į Marvos upelio slėnį aerodromo pakraštyje. 52 metų automobilio vairuotojas Antanas Savickas dirbo aerodromo ūkvedžiu. 40-metis Aviacijos muziejaus darbuotojas Vytautas Žvingilas buvo Aviacijos muziejaus darbuotojas.

Teismo medicinos ekspertai, atlikę žuvusiųjų palaikų ekspertizę nustatė, kad abu vyrai buvo gerokai apsvaigę nuo alkoholio. V.Žvingilo kraujyje rasta 3,36 promilės alkoholio. Automobilį vairavusio A.Savicko kraujyje aptikta 2,33 promilės alkoholio. Ekspertų išvadose teigiama, kad vyrų špalime alkoholio koncentracija buvo dar didesnė.

Kauno Kelių policijos valdybos viršininko Alfonso Tarasevičiaus teigimu, nuo pat tyrimo pradžios pareigūnai spėjo, kad avarijos priežastimi galėjo būti alkoholis.

Iškart po nelaimės E.Raubickas pripažino, kad lėktuvų pakilimo taku „skraidantys“ automobiliai nėra normalus reiškinys ir to neturėtų būti.

Aiškinasi nelaimės aplinkybes

„Aš nežinau, apie ką galima kalbėti darbo grupėje. Ką gali ištirti šita darbo grupė?“ - stebėjosi E.Raubickas. Jis net neabejoja, kad S.Dariaus ir S.Girėno aerodromas dirba be prikaištų.

Miesto valdžia atkreipė dėmesį į Aleksote esantį istorinį aerodromą po spalio pabaigoje įvykusios nelaimės. Savivaldybė administracijos direktoriaus Vyganto Gudėno netenkina aerodromo direktoriaus parašytas pasiaiškinimas. „Jis paaiškino, kad nelaimė įvyko apie 19 val. vakaro. Kadangi žuvusieji darbo santykiais buvo susiję su dviem įstaigomis, mums reikalinga rimta išvada, ar tai nutiko darbo metu, ar ne“, - aiškino V.Gudėnas.

Jo teigimu, darbo grupė jau išsiuntė aerodromo administracijai paklausimą ir siekia išsiaiškinti visas nelaimės aplinkybės. E.Raubickas tikino jokių paklausimų iš savivaldybės dar negavęs.

Mano, kad dirba gerai

V.Gudėnas prisipažino, kad savivaldybės darbo grupė aiškinsis ir kitus aerodromo veiklos klausimus. „Peržiūrėsime, ar įvykdytos audito rekomendacijos, ar atsižvelgta į savivaldybės kontrolieriaus pastabas. Jei ne - priversime jas vykdyti“, - teigė administracijos vadovas.

Beveik dvejus metus savivaldybė tokios kontrolės nevykdė. 2007 m. pabaigoje paskelbtose audito išvadose buvo pateikta pastabų dėl patalpų pernuomavimo tretiesiems asmenims, jų naudojimo ne pagal paskirtį. Savivaldybės kontrolierius prieš dvejus metus atkreipė dėmesį į tai, kad nesutvarkyti kai kurių aerodromo statinių registracijos dokumentai. „Aerodrome yra apie 30 objektų, o registruota tik 19 ar 20“, - pastebėjo V.Gudėnas.

S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo vadovas pasipiktino išgirdęs tokius V.Gudėno priekaištus. „Tų, kuriuos mes siūlome registruoti, neleidžia registruoti, o pagauna ir prikimba, kodėl tualetas neregistruotas. Kreivų veidrodžių karalystė“, - atkirto E.Raubickas. Jis teigia įvykdęs visas audito rekomendacijas.

„Viešoji įstaiga savo pareigas atlieka, ir niekas neturi nusiskundimų. Iš aviatorių pusės nusiskundimų nėra - aerodromas veikia, atitinka civilinės aviacijos reikalavimus. Neaišku, kas skundžiasi ir kodėl skundžiasi. Mes jokių skundų nesame gavę“, - suskubo teisintis E.Raubickas.

Netvarka kelia nerimą

Po įvykusios nelaimės atkreipti dėmesį į situaciją aerodrome paprašė ir miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcija. Šios frakcijos politikai jau ne kartą buvo atkreipę dėmesį į netvarką aerodrome.

„Visada siūlėme, kad prieš dvejus metus pateiktos audito išvados taptų veiksmų planu aerodromo direktoriui ir valdybai. Kiek domėjomės, pokyčių nebuvo“, - įsitikinęs Liberalų sąjūdžio frakcijos narys vicemeras Rimantas Mikaitis. Jis neabejoja, kad per dvejus metus kai kiuriuos su aerodromu susijusius klausimus turėjo spręsti ir savivaldybės administracija.

„Dviejų žmonių žūtis aerodrome verčia sunerimti. Mums svarbu, ar per dvejus metus kas nors nuveikta. Taryboje aerodromo turto naudojimo ir statinių klausimai nebuvo sprendžiami iš esmės“, - pastebėjo R.Mikaitis.

Jeigu kitam tarybos posėdžiui nebus parengti sprendimų projektai, Liberalų sąjūdžio frakcija ketina pati inicijuoti aktualių klausimų sprendimą.

 


Šiame straipsnyje: avarija kaune aerodrome

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  2
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  14
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių